Skocz do zawartości

Praca/oszczędności w USA


maniek93

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

On 11/21/2023 at 9:16 PM, SuperTraveller said:

Jak można twierdzić, że ludzi na minimalnej stać w Polsce na więcej niż w USA? Chyba oglądałeś za dużo Wiadomości TVPiS w ostatnich latach...

Business Insider tak twierdzi: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/placa-minimalna-za-pis-przegonila-amerykanska-w-sile-nabywczej-a-zaraz-kolejna/ef2kgxm

 

Z własnego doświadczenia trudno powiedzieć, nigdy nie zarabiałem minimalnej.

Edytowane przez Mamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
9 hours ago, Markunvip said:

Czesc

Mam pytanie o zarobki. Wyjechałem do USA na loterii wizowej i mam już Green Cards. Kolega który tu mieszka zaproponował mi zarobki 1500 dolarów tygodniowo. Czy to są dobre zarobki jak na Stany? 

Po pierwsze jaki zawód i gdzie. Ale tak jak napisałem w innym poście, to jest ogólnie bardzo dobra wyplata. Pamiętaj ze po podatkach i innych składkach będziesz dostawał mniej. Ja na rękę dostaje około 67% tego co oficjalnie zarabiam. Ale na start to jest bardzo dobra wyplata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję pracy jako inspektor do oględzin dachów po chuliganie lub gradzie. Wejść na dach, porobić fotki i dalej na kolejny. Kolega mówił, że to już 1500 na rękę ale pewnie tak jak mówisz trzeba będzie opłacić z tego jeszcze podatek.

Właśnie mi chodziło o to czy to dobra wypłata jak na początek zatrudnienia w Stanach. Bo w Polsce wiem jak zarabiam i czy mogę z tego odłożyć. Z tej kwoty co zarobię muszę opłacić wynajem domu, media, paliwo i życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Markunvip said:

Mam propozycję pracy jako inspektor do oględzin dachów po chuliganie lub gradzie. Wejść na dach, porobić fotki i dalej na kolejny.

Czesto takie prace sa sezonowe... czy kolega gwarantuje minimum godzin i na caly rok? I czy bedzie to praca tam gdzie mieszkasz, czy raczej bedzie ciebie wysylal po calym stanie/rejonie szukajac klientow? Pytam, bo mieszkam w rejonie gdzie grad regularnie niszczy dachy (ja mialam 4 nowe dachy z tego powodu - zawsze pokryte ubezpieczeniem) ale musze tez powiedziec, ze to naciaga duzo ludzi z innych stanow, nie pracuja dla jakiejs lokalnej firmy, chodza po domach, pukaja, oferuja darmowa "inspekcje" itp. Nikt z nas ich nie zatrudnia bo mamy wlasne sprawdzone lokalne firmy. Ci sami ludzie potem jezdza na Floryde pod koniec lata bo tam ciagle jakies huragany. Wiec wypytaj sie o szczegoly. Takze wypytaj sie czy kolega bedzie pokrywal czesc twojego ubezpieczenia medycznego, bo przewaznie wieksze firmy tak robia. Jezeli nie pokryje, to wczytaj sie w realia wykupu ubezpieczenia dla siebie. W tej dziedzinie to jest wazne bo wiesz, z dachu mozna spasc i -- no trzeba miec porzadne pokrycie. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Markunvip said:

Mam propozycję pracy jako inspektor do oględzin dachów po chuliganie lub gradzie. Wejść na dach, porobić fotki i dalej na kolejny. Kolega mówił, że to już 1500 na rękę ale pewnie tak jak mówisz trzeba będzie opłacić z tego jeszcze podatek.

Właśnie mi chodziło o to czy to dobra wypłata jak na początek zatrudnienia w Stanach. Bo w Polsce wiem jak zarabiam i czy mogę z tego odłożyć. Z tej kwoty co zarobię muszę opłacić wynajem domu, media, paliwo i życie.

Kwota jest solidne. Ale wygląda ze będziesz pracował jako kontraktor, dlatego 1500 na rękę. Jak pisałem, to jest bardzo dobra wyplata. Ale w tym przypadku najprawdopodniej sam będziesz musiał opłacić ubezpieczenie zdrowotne, podatki, ubezpiecznie liability (bo wkodncu włazisz na czyjąś chałupę) plus pewnie jeszcze inne opłaty i koszta związane z robota, koszta samochodu, etc. Także pewnie będziesz jezdzil po całym regionie. To jest super wyplata przed podatkami jako robotnik czy w biurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Dzięki za pomoc. 

Chciałem się właśnie zorientować czy ta kwota jest w miarę "wysoka" jako zarobki e USA. W Polsce wiem jakie są kwoty niskie, średnie i wysokie. Odliczając podatekz ubezpiecznie, wynajem domu, życie i paliwo to powinno mi zostać 3 tys dolarów mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...