Skocz do zawartości

Czy warto wyjechać do USA (edycja 2024)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszytskich

Jestem już z rodziną na terenie Stanów. Lot z Polski był dosyć długi bo jeszcze samolot miał opóźnienie, a klasa Economy nie jest za wygodna do spania:)

Po wylądowaniu w Chicago udaliśmy się wszyscy do odprawy celnej. Kolejka była przeogromna bo akurat swoje lądowania miały kilka samolotów jednocześnie. Ludzie różnych narodowości.

Oczekiwanie w kolejce około godziny. Potem prosi nas celnik do siebie. Bierze paszporty, pyta się do dokumenty z ambasady, otwiera zagląda, przybija pieczątkę w paszportach i się żegna. Pytam się czy to wszystko co dalej? On na to tak to wszystko, proszę iść po bagaż i witamy w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jakież było nasze zaskoczenie, że tak szybko nam z nim poszło.

 

I teraz pytanie do was. O ile już wiem, że numer SSN przyjdzie do mnie pocztą na podany adres w Stanach do Green Cards również przyjdzie pocztą na ten sam adres?

Czy w Paszporcie nie muszę mieć innej wizy do np. powrotu do Polski? Bo mam tylko tą jednorazową ważną do Końca Lipca. A potem co?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Markunvip said:

1. O ile już wiem, że numer SSN przyjdzie do mnie pocztą na podany adres w Stanach do Green Cards również przyjdzie pocztą na ten sam adres?

2. Czy w Paszporcie nie muszę mieć innej wizy do np. powrotu do Polski? Bo mam tylko tą jednorazową ważną do Końca Lipca. A potem co?

  1. Tak.
  2. Nic innego Ci nie trzeba. Tak jak @Roelka v.2 juz napisala i masz tez napisane na wizie: Upon endorsement serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 year. Samo "endorsement" to po prostu pieczatka wjazdowa.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie ponownie

Mam takie pytanie trochę z innej beczki. Kolega zaproponował mi pracę. Zarobki to 1500 dolarów tygodniowo wiec wychodzi 6 tys dolarow mc. Czy to dobre zarobki? Jaka jest tzw najniższa "krajowa" w USA? Nie znam się na szacunkowych zarobkach w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...