Jump to content

List do konsula w ramach spotkania o wizę


Recommended Posts

Witam. Mojej mamie od wielu lat marzy się wyjazd do USA w celach turystycznych, jednak dostała odmowę dwa(?) razy (aplikowała raz w latach 90 i drugi raz w 2016, być może jeszcze raz pomiędzy, ale nie pamięta). Powodem odmów był brak więzi z Polską. Niestety, ale moja mama nie ma zdolności przekonywania ludzi wziętego wprost z debat oksfordzkich :)  Tutaj na forum przeczytałam o dziewczynie, która również dostała odmowę dwa razy i napisała list do konsula wyjaśniający poprzednie odmowy, - od razu mu go wręczyła do ręki i zadziałało, konsul przyznał wizę.  Napisałam jej list widoczny w załączniku - posiadamy dokumenty, które potwierdzają wszystkie napisane poniżej informacje. Mama nie ma męża, własności prywatnej itp. więc o tym wspomnieć nie mogłam. List idealnie mieści się w jednej kartce A4, więc nie wydaję mi się aby to było coś długiego. Proszę o informację, czy coś zmienić, dodać, jakiekolwiek inne "tipy"? Dodam, iż wcześniej była w Warszawie, teraz będziemy w Krakowie. Dziękuję z góry za odpowiedzi!
 

forum usa.docx

Edited by teletubiś
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mcpear said:

Jakoś załącznik mi się nie czyta. Nie wiem czy to tylko mi. Może skopiujesz treść do posta. Podejrzewam, że tylko Admini mogą go widzieć

Nope. Wyglada na to ze forum automatycznie odrzuca .docx. Slusznie zreszta.

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, mcpear napisał:

Jakoś załącznik mi się nie czyta. Nie wiem czy to tylko mi. Może skopiujesz treść do posta. Podejrzewam, że tylko Admini mogą go widzieć

Przeceniasz Pan nasze mozliwosci! Nie czytalim tej rezolucji.  :D

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie dobrze adresujesz brak więzów z Polską: chora mama, dziecko w prestiżowej szkole + słaba znajomość angielskiego - to celne argumenty. Czy siostra mamy jest legalnie? Obywatelka? Posiadacz zielonej karty? Jeśli tak to umieść tę informację. Jeśli jest nielegalnie no to inna para kaloszy to nie wiem czy konstrukcja logiczna: "koniecznie muszę się z siostrą zobaczyć bo ona jest nielegalnie w USA" nie będzie działała na jej niekorzyść i może wtedy warto przemyśleć w całości uzasadnienie listu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, andyopole said:

Z dbalosci o RODO w tresc sie nie zaglebialem ale gdybym byl konsulem to nie chcialoby mi sie tak dlugiej epistoly czytac.

Mieści się w 1 kartce A4,  no własnie nie jestem pewna czy długość jest ok czy za długa. Może spróbuję to trochę skrócić. Spotkanie z konsulem w ten poniedziałek więc zobaczymy jak to wyjdzie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...