Skocz do zawartości

List do konsula w ramach spotkania o wizę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mojej mamie od wielu lat marzy się wyjazd do USA w celach turystycznych, jednak dostała odmowę dwa(?) razy (aplikowała raz w latach 90 i drugi raz w 2016, być może jeszcze raz pomiędzy, ale nie pamięta). Powodem odmów był brak więzi z Polską. Niestety, ale moja mama nie ma zdolności przekonywania ludzi wziętego wprost z debat oksfordzkich :)  Tutaj na forum przeczytałam o dziewczynie, która również dostała odmowę dwa razy i napisała list do konsula wyjaśniający poprzednie odmowy, - od razu mu go wręczyła do ręki i zadziałało, konsul przyznał wizę.  Napisałam jej list widoczny w załączniku - posiadamy dokumenty, które potwierdzają wszystkie napisane poniżej informacje. Mama nie ma męża, własności prywatnej itp. więc o tym wspomnieć nie mogłam. List idealnie mieści się w jednej kartce A4, więc nie wydaję mi się aby to było coś długiego. Proszę o informację, czy coś zmienić, dodać, jakiekolwiek inne "tipy"? Dodam, iż wcześniej była w Warszawie, teraz będziemy w Krakowie. Dziękuję z góry za odpowiedzi!
 

forum usa.docx

Edytowane przez teletubiś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, mcpear said:

Jakoś załącznik mi się nie czyta. Nie wiem czy to tylko mi. Może skopiujesz treść do posta. Podejrzewam, że tylko Admini mogą go widzieć

https://pastebin.com/xnKCx985
Tutaj wrzuciłam calą treść. Oczywiscie wyglada to lepiej w wordzie :) miesci sie w kartce a4 jak juz wspomnialam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, teletubiś napisał:

https://pastebin.com/xnKCx985
Tutaj wrzuciłam calą treść. Oczywiscie wyglada to lepiej w wordzie :) miesci sie w kartce a4 jak juz wspomnialam.

Z dbalosci o RODO w tresc sie nie zaglebialem ale gdybym byl konsulem to nie chcialoby mi sie tak dlugiej epistoly czytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dobrze adresujesz brak więzów z Polską: chora mama, dziecko w prestiżowej szkole + słaba znajomość angielskiego - to celne argumenty. Czy siostra mamy jest legalnie? Obywatelka? Posiadacz zielonej karty? Jeśli tak to umieść tę informację. Jeśli jest nielegalnie no to inna para kaloszy to nie wiem czy konstrukcja logiczna: "koniecznie muszę się z siostrą zobaczyć bo ona jest nielegalnie w USA" nie będzie działała na jej niekorzyść i może wtedy warto przemyśleć w całości uzasadnienie listu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, andyopole said:

Z dbalosci o RODO w tresc sie nie zaglebialem ale gdybym byl konsulem to nie chcialoby mi sie tak dlugiej epistoly czytac.

Mieści się w 1 kartce A4,  no własnie nie jestem pewna czy długość jest ok czy za długa. Może spróbuję to trochę skrócić. Spotkanie z konsulem w ten poniedziałek więc zobaczymy jak to wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...