Skocz do zawartości

Wszystko co chcialbys wiedziec, a boisz sie zapytac, o podatkach w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz @Tirowiec1312 jest jakis niesmialy, to ja zaczne bo akurat mam zapytywalnosc... :)

Przymierzamy sie do wymiany HVAC i zamiast zwyklego wiatraczka bedziemy miec heat pump. Z tego co mi firma od klimy tlumaczy, nie dosc ze oni juz sobie gardlo podrzynaja ta wspaniala oferta, to jeszcze Sleepy Joe mi pieniedze odda! Rozumiem, ze chodzi im o to: https://www.energystar.gov/about/federal-tax-credits  Ktos korzystal za FY23? Jak to proceduralnie wyglada? Po prostu mowie IRS i wierza mi na slowo, czy musze jakies swistki gdzies uzyskac?

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odliczałem w FY18 solary. Jakiś tax credit był rzędu 30-35% - nie pamiętam szczegółów. Poprzez TurboTax wypełniłem odpowiednią formę razem z rozliczeniem rocznym i to wszystko gdzie wpisałem koszt instalacji. IRS nie chciał nic (typu contract lub rachunki) - w zasadzie uwierzyli na słowo. Może być tak samo w twoim przypadku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

Poniewaz @Tirowiec1312 jest jakis niesmialy, to ja zaczne bo akurat mam zapytywalnosc... :)

Przymierzamy sie do wymiany HVAC i zamiast zwyklego wiatraczka bedziemy miec heat pump. Z tego co mi firma od klimy tlumaczy, nie dosc ze oni juz sobie gardlo podrzynaja ta wspaniala oferta, to jeszcze Sleepy Joe mi pieniedze odda! Rozumiem, ze chodzi im o to: https://www.energystar.gov/about/federal-tax-credits  Ktos korzystal za FY23? Jak to proceduralnie wyglada? Po prostu mowie IRS i wierza mi na slowo, czy musze jakies swistki gdzies uzyskac?

Spadną Wam rachunki za gaz, wzrosną za prąd. Tak się stało u mojej siostry w Polsce, po zainstalowaniu pompy ciepła. Dopiero po założeniu solarów w następnym roku cala inwestycja zaczęła się spłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, kzielu said:

Btw - w miejscach gdzie zdrowo pizdzi to heat pump w zimie tak sobie dziala ale w sumie tak bardzo na polnocy nie jestescie.

Srednia u nas w najzimniejsze miesiace to 27-30F. Z tego co ulotka mowi, niby nawet do 10F ma dzialac, no ale pozyjemy zobaczymy.

14 minutes ago, andyopole said:

Spadną Wam rachunki za gaz, wzrosną za prąd. Tak się stało u mojej siostry w Polsce, po zainstalowaniu pompy ciepła. Dopiero po założeniu solarów w następnym roku cala inwestycja zaczęła się spłacać. 

Rachunki to juz detal. Zakladam, ze sie specjalnie nie zmienia. Bardziej mi chodzilo o ten tax credit. Za komplet z wiatraczkiem by oddali tylko $1250, za ten z pompa juz $2k, a bazowa cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Xarthisius said:

Poniewaz @Tirowiec1312 jest jakis niesmialy, to ja zaczne bo akurat mam zapytywalnosc... 

Po prostu zajęty... NB, planowałem prawie identyczny tytuł wątku, chciałoby się powiedzieć "Great minds..."

Może dobrym pomysłem jest przypięcie?

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...