Skocz do zawartości

Sluzba zdrowia w US


Angel1

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Xarthisius napisał:

Od wybudzenia do wywalenia za drzwi jakies 15-20m.

Ostatnio bosa wozilem jakies dwa miesiace temu do dentysty na zabieg pod narkoza. Za daleko bylo zeby wracac i jechac potem jeszcze raz wiec odsiedzialem w lobby i poszwendalem sie po okolicy, w sumie jakies 1.5 godziny czekania. Troche boss byl "kolowaty" jeszcze ale jak znieczulenie puszczalo to zaczal stekac ze boli wiec wygnalem go do domu bo obnizal morale zalogi.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, andyopole said:

Tez mam przebogata szpitalna historie w USA i raczej sie z czyms takim nie spotkalem. Czesciej to pacjent nalega na wyjscie bo doba w szpitalu to +/- $3000

E, to miales szczescie. Przedwczesne wypisanie ze szpitala jest sporym problemem w USA, i sporo sie na ten temat slyszy. Ja bylam "wyrzucona" ze szpitala 24 godziny po urodzeniu dziecka. Dwa dni potem maly byl z powrotem w szpitalu bo go tak szybko wypisali ze nie mieli czasu zauwazyc ze on mial zoltaczke. Sama bylam zwolniona poltora dnia po powaznej operacji kolana; maz byl tak slaby kiedy go chcieli wypisac po bardzo powaznej operacji, ze, po rozmowie z kolega/prawnikiem zazadalam zeby szpital go przewiozl do domu i wsadzil go do lozka, bo ani on ani ja nie moglibysmy tego zrobic bez profesjonalnej pomocy. (Rozmyslili sie.) 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Polsce wygląda to zupełnie inaczej,wręcz komicznie.Dostałem skierowanie do szpitala na badanie kwalifikacyjne do ewentualnej operacji:

1 dzień-wywiad lekarski i pobranie krwi.Trwało to pół godziny.Koniec.Siedzisz na łóżku w sali i patrzysz w sufit.

2 dzień-Gastroskopia.Tylko

3 dzień Kolonoskopia.Tylko

4 dzień test wodorowy.Tylko

Piątego cię wypisują.

W Stanach miałbym zrobione te badania jednego dnia w ciągu kilku godzin i poszedł do domu.W Polsce trwało to 5 dni i jeszcze L4 wziąłem.

Tak było zawsze.A byłem już 3 razy na oddziale.Zawsze mie dziwi,że pierwszego dnia po przyjęciu do szpitala o 8:00 rano nigdy,nie robi się niczego,Poza pobraniem krwi.

Mówicie,że po ogłoszeniu upadłości jest się w czarnej dziurze? Przecież zawsze można spakować plecak I osiedlić w jakimś ubogim Stanie,gdzie wynajem mieszkania jest tani.Chwilówki na lichwiarski procent też pewnie można dostać.Co do zasądzonej przez sąd spłaty ułamka wierzytelności-to też można obejść.Wystarczy zatrudnić się na Czarno i już jesteś nieściągalny(powszechna praktyka dłużników i alimenciarzy w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, andyopole napisał:

Nie narzekaj!

Jakbyc czegos jeszcze nie wiedzial to juz wiesz...  :D

Ten taki cwany, bo mieszka dość blisko Seattle i zawsze moze się leczyć u dr Meredith Grey i innych ze Grey Sloan Memorial Hospital. Tam wiadomo, lekarz chucha i dmucha od izby przyjęć aż do wypisu :P

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mola napisał:

Ten taki cwany, bo mieszka dość blisko Seattle i zawsze moze się leczyć u dr Meredith Grey i innych ze Grey Sloan Memorial Hospital. Tam wiadomo, lekarz chucha i dmucha od izby przyjęć aż do wypisu :P

Wprawdzie ksiadz byl u mnie z olejami ale az tak chory nie bylem zeby mnie do Seattle wozili. Moglem z czystym sumieniem wyzionac ducha na miejscu...  :)

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...