Skocz do zawartości

Nielegalny pobyt - głupota czy szansa?


Callan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sly6 szanse na godne życie w Polsce są :) sam zarabiam koło 4 tysięcy miesięcznie praktycznie nic nie robiąc ale wiem, że za to samo (handel internetowy) w USA zarabiałbym nic nie robiąc koło 20 tys dolarów miesięcznie dlatego też moją bliską przyszłość wiąże z USA bo człowiek musi mieć ambicje by dążyć do lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce w chwili obecnej osoba zdecydowana pracować fizycznie może (w Trójmieście) zarobić bez problemu ok 4 tys zł/mc. A jak rozumiem większość wyjeżdżających za granicę będzie pracowała fizycznie wobec tego -> skoro można przewartościować się za granicą w kierunku pracy fizycznej może warto to zrobić w Polsce?

Nie wiem także czy nie zauważyliście ale już powoli to pracodawcy szukają pracowników a nie odwrotnie. Poniedziałkowa "Wyborcza" pęka w szwach od ogłoszeń pracodawców. Oczywiście -> nie potrzeba dyrektorów czy kierowników ale szeroko rozumianą rzeszę pracowników zarówno wykwalifikowanych jak i niewykwalifikowanych. Oczywiście z punktu widzenia osób pozostających na tonącym statku o nazwie ms "Polska" im więcej osób wyjedzie tym lepsze warunki pracy będą im oferowali obecni pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mala uwaga, jezeli chcesz sie przekonac czym jest nielegalna imigracja, to proponuje niewielki eksperyment dla osob zamieszkalych w Polsce. Prosze wyjechac ze swojej miejscowosci do innego miasta, pozegnac sie z rodzina I nie przyjezdzac w odwiedziny przez kilka lat. Zycze powodzenia.

Heh, ale to i tak za mało, bo w Polsce możesz pracowaći żyć legalnie, a w dodatku w Twojej świadomości nie funkcjonuje przekonanie, iż Twoja rodzina znajduje się praktycznie po drugiej stronie półkuli ziemskiej :wink:

No tak dolącze sie do tematu ... nie wiem czy mowie dobrze czy zle ale tak ... Po pierwsze trzeba pomyslec czy tak latwo jest znalezc prace w Polsce ... mi sie nie wydaje ... chyba ze przy dobrych ukladach ... trzeba miec jakas szkole ...dobrze by bylo miec studia :] ... ale czy to wystarczy... no chyba ze ktos lubi wylewac z siebie poty na budowie za 5 zl/godz :)... no fakt faktem ze rodzina nie jest zbyt blisko ... ale jakos sie mozna kontaktowac ... przeciez nie zyjemy w sredniowieczu ... Mam kolege w Stanach... jakis czas siedzi ... moze i nie ma za lekkiej roboty - mozna to z czasem zmienic (jakis awans :)) lub mniej platna praca lecz lzejsza ... ale stac o na co chce ./... nie martwi sie ze mue nie starczy na jedzenie ... na przezycie ... a na dodatek stac go na wiele przyemnosci ... telefonik , komputer ... internet (dam przyklad placi 30 $ na miesiac ) u nas za taki bysmy zaplacili ok 250 zl :] ... ale to tak na marginesie ;)... wiec mysle ze to jest jakas szansa na lepsze zycie ... zreszta + nio chyba ze ktos jest przykuty kajdanami do Polski ;) ... mi sie wydaje ze warto zaryzykowac ... i ja chyba tak zrobie :) ... pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie to żebym w jakis sposób był przeciwny emigracji -> jestem jak najbardziej ZA poprawianiem sobie statusu i poziomu zycia z tym że tutaj (w tym temacie) rozpatrujemy zagadnienie czy warto nielegalnie przebywać w US i patrząc pod tym kątem (człowiek bez praw i z niżej płatną pracą) może warto jednak przewartościować swoje podejście do pracy w kraju. Tak na marginesie to na terenie Trójmiasta występują POWAŻNE braki w ludziach. Narazie nikt o tym nie mówi bo z punktu widzenia pracodawców lepiej jest utrzymywać wrażenie że ma się tłumy chętnych na czyjeś miejsce, ale wystarczy na przykład przejść się przez centra handlowe, główne ulice,wziąść do ręki gazetę z ogłoszeniami... Pracodawcy po cichu liczą na letni wysyp pracowników sezonowych ale w obecnej sytuacji wydaje mi się że się "przeliczą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tylko tak mowisz, ze nigdzie bys sie nie ruszal :) 4 tys bez problemu wyciagam miesiecznie robiac interesy via internet 100% legalne ale apetyt rośnie w miare jedzenia, szczegolnie, ze amerykanski ebay daje tak banalne sposoby na zarabianie kilku tysięcy dolarów odwiedzając jedynie dziennie poczte. Ale jest jedno ale - trzeba być bardzo przedsiębiorczym i mieć żyłke do takich interesów no i obeznanie w jakiejś dziedzinie - ja np handluje w dziedzinie telefonów komórkowych i komputerów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...