Skocz do zawartości

Czy ktoś nie dostał już wizy J1 i jak bylo w ambasadzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe :-)

Czemu stres? Przed czym? KAZDY dostanie wize. 30min czekania przed ambasada w srodku siadac koniecznie w pierwszym rzedzie bo nie ma numerkow i wyrywac sie jak najszybciej. 2 zdawkowe pytania, skanowanie kciukow i "zycze milych wakacji". To jest zwyczajna formalnosc (w naszym przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

spoko, luz, light :) trzeba sie naprawde postarac zeby tej wizy nie dostac!!

tylko czeka sie dlugo :( ale jak juz bedziesz w srodku to uderzaj na poczatek. Ja bylam dzis moze ze 2 minuty przy okienku. Najpierw skanowanie paluszków :( a nastepnie pytanka

- kiedy konczysz studia?

- co bedziesz robic w USA?

Tak było przy pierwszym okienku, express po prostu.

Takze nie przejmuj sie niczym!!

Bedzie na pewno Have a nice trip :(

Trzymam kciuki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to jest post o tym czy ktos nie dostal wizy a wszyscy sie chwala ze dostali - zalozcie osobny temat - KTO DOSTAL WIZE, bo tutaj ludzie czekaja czy znajdzie sie ktos kto tej wizy nie dostal, a nie odwrotnie - bo to naturalne

Hmm dziwne że jesteś jedyną osobą której to przeszkadza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mnie też to przeszkadza

trochę sie obawiam tej wizyty

mimo że jade 3 raz to pierwszy raz jade do ambasady

no i jestem na 5 roku i raczej nie bede mial żadnego papieru o przełożeniu obrony pracy na jesień tylko taki że do 30 września mam sie obronic

w sumie nawet pracy nie oddam przed wyjazdem :cry:

więc cierpliwie oczekuje na wieści kto i dlaczego nie dostał wizy i jak traktuja ludzi z 5tego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc cierpliwie oczekuje na wieści kto i dlaczego nie dostał wizy i jak traktuja ludzi z 5tego roku

hej. no ja tez z V roku i w ambasadzie nie bylo problemow.

Nie przekladalem obrony, wzialem tylko zaswiadczenie z dziekanatu, ze do 28. pazdziernika zgodnie z regulaminem studiow mam czas na obrone (nie musialem pisac zadnego podanka do dziekana, bo w regulaminie studiow mam ze oddanie pracy dyplomowej do 28. wrzesnia, czyli do konca sesji poprawkowej, a pozniej miesiac na obrone). Dodatkowo napisalem sam "prosbe" do promotora, zeby mi wyrazil zgode na obrone do 28. pazdziernika. Choc formalnie nie musialem miec takiego pisemka, ale wolalem miec dodatkowy papier w ambasadzie. Promotor nawet tego nie czytal, ale napisal "zgoda", itd. :( Dodatkowo w Instytucie podbili mi to dwoma pieczatkami, zeby ladniej wygladalo :)

W ambasadzie mila Pani nawet o takie zaswiadczenie nie pytala, ale moze dlatego, ze sam jej szybciutko na wstepie rozmowy to dalem :( Jedynie zadala dla potwierdzenia pytanie: "Kiedy konczysz studia?". Opdowiedzialem "Pod koniec pazdziernika" - "OK". Na koncu jezyka mialem "w czerwcu", ciekawe jakby zareagowala, ale na szczescie nie zaliczylem "wtopy" :(

Wiza juz jest. Jak sie wyrobie w tydzien z dokonczeniem pracy (jeszcze troche zostalo pisania), to zaryzykuje i bronie sie jeszcze przyd wylotem... a jak nie, to trudno, sprobuje po powrocie.......

Bedzie dobrze. Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELO JA JUZ PO:)

bylem w czwartek ja wlasnie bylem takim 5 rokiem a dokladniej uzpelniajace mgr kobitka otwiera mi indeks i widzi ze mam dwa lata tylko w indeksie wiec pta czy zostaly mi jeszcze 3 lata studiow a ja na to ze kilka miesiecy to ona do mnie do you have zaswiadcenie :) ja jej dalem zaswiadczenie ze jestem studentem do 30.09.2006 i to jej wystarczylo

a pytala jeszcze czy bralem udzial w loeri wizowej

znam tez osobe z ktora konsul przeszedl na polski a mimo tego dostala vise:) wiec naprawde trzeba sie postarac zeby nie dostac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to troche teraz się pewniej czuje

u nas na uczelni musisz oddac prace do 30 czerwca i obronic sie do 30 wrzesnia nie ma sesji we wrzesniu zajecia koncza sie w czerwcu

mysle ze jak bedzie duzo ludzi to szybko pojdzie :)

i wize dostane bez problemów

18 dni do wyjazdu a ja DSa nie mam :shock:

ale looz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...