Skocz do zawartości

Czy ktoś nie dostał już wizy J1 i jak bylo w ambasadzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj miałem w Krakowie prze stało mnóstwo ludzi ale jak pracownicy ambasady zaczęli gonic to bardzo szybko szło .Nie zdązyłem podejść do okienka a konsul do mnie hello ! :lol: na co ja hello spytał sie jak sie mam a ja odpowiedzialem oki i zapytalem jak on tez cos powiedzial po czym zapytal gdzie jade co bede robil i mi sie tutaj pomylilo cos i musialem sie poprawiac potem zapytal co studiuje i gdzie i co moi rodzice robia i tutaj coś zamotąłem a on sie usmiechnał i się troche poprawiłem po czym kazał mi obiecac <I promise > ze się naucze lepiej angielskiego :) po cyzm odpowiedzialem YES nie byl otak zle troszke trzeba umiec tych podstawowych pytan co wlasnie pisaliscie tutaj na forum .Ogolnie szło szybko i sprawnie zalezalo im na tym aby jak najszybciej tych ludzi studentów przepchnąc dalej .Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mam i ja :lol:

i nareszcie wyłączam sledzenie tego tematu bo juz nerwica mnie rbała jak co chwile dostawałem maile z pojawieniem sie nowego posta....

pozdro dla wszystkich

zycze udanego wylotu wielu wrazen. kupe hajsu i szczesliwego przylotu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Ze StPoint nie bylo zadnej osoby, ktora wizy nie dostalaby Bylam wczoraj w Wawie Czterech oficerow w Embassy Mloda babka, chin'czyk,ktos tam i moj ukochany mlody i przystojny officer Babka byla spoko(na ile obserwowalam ludzi),chin'czyk zadawal sporo pytan,ale najlepiej bylo u mlodego szatyna- co studiujesz,na ktorym jestes roku,ile ci zostalo studiowania,ewentualnie jak ktos po raz kolejny-gdzie pracowales zeszlego lata- i tyle.Have a nice summer! Wszystkim rozmawiajacym w Ambasadzie tego zycze :piwo:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tylu interesujących pytań i odpowiedzi zadam też swoje :)

bo jestem w sytuacji że studiuję na studiach "magisterskich uzupełniających" dwuletnich !!, skończyłem wcześniej inżynierskie 3,5 letnie, i teraz mam problem jak w prostych słowach wytłumaczyć konsulowi że jestem na takich studiach (dwuletnich)?? bo posiadam wszystkie prawa studenta przecież ale jak byk jest wszędzie że to studia 2 letnie!! :? czy oby z tym nie będzie miał problemu?

czy poprostu: "I finished engeenering studies, and in this moment I am at graduate's supplementary studies" - konsul to zrozumie???

czy są jakieś inne określenia na takie dwustopniowe studia??

na pewno ktos wie o co chodzi :lol: ,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  fajnie:)

najpisz gdzie byłes?jakie miałes pytanka czy standarowe?

ja tez juz mam dosc tego czekania...ide w piatek

byłem w krakowie wczoraj...

troche jak dla mnie koleja i całe to sie strasznie dłuzyło... chyba godzine stałem.. ale wiadomo..odstac trzeba swoje ;)

rozmawialem z baardzło ładna pania konsul :lol: bajerka była:)

pytała gdzie jade.. co bede robic... czy jestem dobrym pływakiem z rcji tego ze bede ratownikiem ja powiedziałem ze jasne bo w koncu studiuje na awfie... na co ona I hope soo usmiech i have a nice trip.. myslałem ze bedzie gorzej ale lusss

kazdy dostaje wize.... zeby nie dostac trzeba ich o to poprosic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Indexu nie miałem, a wizę dostałem :) Nie prosił ani o legitymację, zaświadczenie ani index. Szybko poszło.

Dałem się gościowi nabrać, bo po zeskanowaniu odcisków poprosił mnie bardzo poważnym tonem o próbkę krwi. Przez chwilę stałem i nie wiedziałem zupełnie co powiedzieć :) Później jeszcze zapytał gdzie jadę i życzył miłych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj w warszawie 16 maj na 13:00( camp america) i poszło calkiem fajnie stresa złapałem dopiero jak juz miałem podchodzic, z tego co widziałem przyjmowały 3 osoby całkiem sympatyczna babka i jaki szczupły gościu i własnie u niego byłem, i jeszcze ktos, najpierw standardowo odciski potem chciał index a a ze stresu wcisnałem legitke po chwili sie poprawiłem i dalem mu index potem spytal czy jestem na 4 roku i czy został mi jeszcze 1 rok do konca studiów a potem have a nice summer...wiec jak jak ja dostałem to chyba kazdy jesli ma wszystko ok z papierami powinien bez problemu dostać z tego co słyszalem pytania innych były standardowe gdzie jedziesz co studiujesz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój indeks świeci pustkami.......mam indywidualny tok studiów i kilka przedmiotów z 2 roku zostawiłam sobie "na potem" wobec tego brać taki indeks czy lepiej nie?jak nei wezmę to coś wymyśle,ze musiał zostać w szkole..............a moze nie warto się tak zapętlać tylko powiedzieć,ze zaliczam te przedmioty po powrocie?

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korolowa0

nie kombinuj lepiej bo jak poproszą i zaczniesz sie motac to wyjdziesz jak zabłocki na mydle...

Po porstu przygotuj sobie odpowiedź szczerą - przynajmniej będziecie z konsulem mieli o czym sensownym porozmawiać a nie o jakichś pumkinkach i innych badziewiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...