Skocz do zawartości

malzenstwo na wizie J1 czy moze K1 lub w Polsce???


ankam

Rekomendowane odpowiedzi

Moj chlopak jest obywatelem USA i musimy wziac slub zeby byc tam razem, jednak nie wiem jak sie do tego zabrac... Opcja z wiza k1 oznacza ze bede musiala na to dlugo czekac (tym bardziej, ze nie moge tego zaczac zalatwiac wczesniej niz w pazdzierniku 2006, bo wtedy wracam z wizy J1...no wlasnie tu jeszcze jest problem, czy w ogole moge sie ubiegac o wize K1 w takim przypadku), wiec nie bardzo mi sie to usmiecha, natomiast opcja z malzenstwem w Polsce wlasiwie odpada, bo moj chlopak nie moze niesty zbyt duzo czasu spedzic w Polsce, zeby zalatwic wszystkie formalnosci i tulac sie po sadach. Pomyslalam, ze moze dalo by sie wziac slub podczas tych wakacji na wizie J1, tylko ze musze wrocic do Polski w pazdzierniku, poniewaz zostal mi jeszcze jeden rok studiow. czy jest to mozliwe? czy moze musze wrocic do polski mimo wszystko z uwagi na "2 year rule"? Z tym, ze w moim paszporcie na wiach J1 zaznaczone jest "2 year rule does not apply..." Co mam robic??? Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hejka

czy twoj chlopak ma tez obywatelstwo Polskie? jesli tak to biezcie slub w polsce i tam skladajcie papiery. Jesli nie biezcie slub tutaj przez wakacje a potem zlocie papiery w Polsce, ale nie wiem czy tak mozna ale na pewno byloby latwo i szybko bo w polsce od razu dostaniesz zielona karte

Po K1 czy poprostu slubie w USA i tu skladaniu papierow jest jeszcze duzo formalnosci i nie mozna latwo podrozowac, zwlaszcza na dlugi czas.

Polecam zajzec na forum visajourney.com, jest po angilesku ale jest tam masa informacji i ludzi ktozy starali sie o green card przez malzenswo na rozne sposoby.

ja jestem na K1 i nie polecam bo sie dluuuugo ciagnie zeby wszystko pozalatwiac.

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

niestety moj chopak jest w 100% amerykaninem, wiec wychodzi na to, ze slub w polsce ma tu najmniejszy sens. z tego co dowiedzialam sie z twojej stronki www wynika, ze wize narzeczenska dostalas po okolo pol roku, czy spotkalas sie z przypadkami, ze trwa to duzo dluzej? u mnie jest jeszcze ten problem-ze bylam wczesniej na wizie J1 w usa, i jade tam w te wakacje rowniez na wize J1...nie wiem czy nie bedzie to pewien problem przy ubieganiu sie o te wize?? nie zalezy mi na tym zeby jak najszybciej dostac zielona karte, jesli tylko bede miala pozwolenie na prace...chodzi mi tylko o to zeby jaknajszybciej byc razem z nim. z tego co napisalas wynika, ze gdybym wziela slub tam np. w te wakacje mialabym problemy zeby wrocic do polski w pazdzierniku i dokonczyc studia i np. potem wrocic spowrotem tam?

dzieki za dopowiedz

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1 mozna zalatwic w polsce w ciagu 4 miesiecy, ale problem jest z K1 zo po przyjezdzie i slubie musisz skladac kolejne dokumenty o Adjustment of status zeby dostac zielona karte i zezwolenie na prace jesli chcesz pracowac przed otrzymaniem zielonej karty. Problem najwiekszy jest taki ze jest masa papierkow, kolejne pieniadze na wnioski, czekanie , stres i doswiadczenia z urzedem imigracyjnym, a im jakos czesto zdazaja sie pomylki, niedostarczone listy itp. Od momentu jak zlozylismy wniosek o K jest juz poltorej roku a jeszcze nie mam zielonej karty, na szczescie juz pracuje.

Tak wiec jeslimozesz to zalatwic Green card w polsce to bedzie duuuuuzo latwiej, szybciej i taniej.

Jesli wzielabys slub w USA w wakacje i maz zlozylby na ciebie tu petycje to nie mozesz po prostu wrocic do kraju bez zielonej karty. Musisz albo czekac conajmniej 6 miesiecy na zielona karte, albo zlozyc wniosek o advance parole, tez poczekasz 3 miesiace. I nie mozesz pozostac za granica dluzej niz 6 miesiecy.

ciekawe jest czy moglabys wziazc tutaj slub, bo bez problemu mozesz majac tylko paszport, wrocic sobie normalnie do polski i w polsce z tutejszym aktem slubu maz by na ciebie zlozyl petycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast k1 to moze pomysl o k3, skoro bedziesz tu przez wakacje i moglabys powiedzmy wziasc slub to nawet jesli nie zlozy maz na ciebie petycji w Polsce to zamiast o K1 starasz sie wtedy na swoim ostatnim roku o K3, procedura jest bardzo podobna, tyle ze masz duzo lepszy status po przylocie do USA. Poszukaj, poczytaj..

Zaleta jeszcze jedna dla pan, ze jesli bedziesz zmieniac nazwisko po slubie, to duzo latwiej zmienic paszport w Polsce niz w USA po K1.

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli rzeczywiscie tak mozna zrobic- slub w usa a w polsce petycja to czy znacie kogos kto tak zrobil, ile to zajmuje czasu i czy sa jakies problemy? lepsze to, czy jednak utarta droga wizy K1?

Wiza K1 ma to do siebie że czekasz na nią dość długo, a po wyjeździe do USA wciąż czeka Was cyrk z interview. Prócz tego musisz składać podanie o pozwolenie na pracę, bo zanim dostaniesz GC nie wolno Ci pracować bez EAD.

Weźcie ślub w USA, a to czy mąż złoży petycję w konsulacie czy w Stanach (gdy będziesz już w Polsce) nie ma większego znaczenia. Petycja złożona w konsulacie ma ten plus, że cała procedura trwa krótko, ok. 2-3 miesiący.

Gdy mąż złoży na Ciebie petycję imigracyjną, będziesz miała interview sama, w konsulacie. Po czym spakujesz walizki i pojedziesz do męża. Od razu po wlocie do USA dostaniesz pieczątkę (czyli Zieloną Kartę) do paszportu i jesteś rezydentką. Nie musisz się starać o pozwolenie na pracę ani przechodzić tortur przed interview w USCIS :), śniąc po nocach czy aby nie zapytają jaki rozmiar butów nosi Twój mąż i jak nazywa się jego siostra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...