Skocz do zawartości

Biały Paszport - pytanie do Kariny


monia1977

Rekomendowane odpowiedzi

oto moja sytuacja, wylosowal zielona karte w loterii dv2006 juz od maja jestem w stanach we wrzesniu przyjerzdza moj maz z dzieckiem no ale po dlugich dyskusjach chemy jeszcze na jakis czas wrocic do polskie i w zwiazku z tym mam kilka pytn:

- gdzie i jaki formularz wpelnic o bialy paszprt

- na jak dlugo max mozna dostsc bialy paszprt

-moj powod to dokonczenie studiow (mam dwa rok licencjat i chcial by zrobic tez magisterskie moze w posce to ok 2,5 roku) a dla meza i dziecka zeby ie rozbijac rodziny- czy wystarczy????

- zeby nie stracic zielonje kart na jak dlugo mozna wyjecgac ze stanow???

pzdrawiam i prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdzie i jaki formularz wpelnic o bialy paszprt

http://www.uscis.gov/graphics/formsfee/forms/i-131.htm

Pamiętaj by podanie złozyć przed wyjazdem z USA. Reentry permit mogą Wam wysłać na adres ambasady bądź konsulatu w Polsce.

- na jak dlugo max mozna dostsc bialy paszprt

Na max. dwa lata. Nie można go przedłużać, trzeba starać się o nowy gdy stary kończy ważność, ale ZANIM poprzedni straci ważność. Nowe podanie składa się również na terenie USA.

-moj powod to dokonczenie studiow (mam dwa rok licencjat i chcial by zrobic tez magisterskie moze w posce to ok 2,5 roku) a dla meza i dziecka zeby ie rozbijac rodziny- czy wystarczy????

Studia to dobry powód.

- zeby nie stracic zielonje kart na jak dlugo mozna wyjecgac ze stanow???

Teoretycznie jak jesteś poza granicami USA więcej niż rok bez jednego dni to można stracić GC. Praktycznie mogą ją odebrać nawet po jednym dniu, gdy stwierdzą że porzuciłaś residency w USA (np. sprzedałaś dom i wysłałaś meble do innego kraju) . Biały paszport nie gwarantuje na 100% że zostaniecie wpuszczeni z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus prosze wziac pod uwage, ze Ty i owszem jedziesz aby studiowac, ale maz? Jego powod aby dostac 'bialy paszport' nie bedzie przeciez 'bo zona jedzie konczyc studia' ? :) 'Rozbijanie rodziny' tez wam raczej nie przejdzie (przynajmniej nie slyszalam aby ktos dostal 'bialy paszport' jak to wpisal, a znam kilka osob, ktore taki powod podawaly). Musicie to tak zgrac aby wszystkie 3 osoby mialy logiczny i przekonujacy powod do pozostania poza USA do 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jak jesteś poza granicami USA więcej niż rok bez jednego dni to można stracić GC. Praktycznie ...

praktycznie mozna siedziec poza usa nawet kilka lat i bez problemu wleciec do usa na gc. przetestowane na kilku osobach z mojego blizszego i dalszego otoczenia.

cbdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...