Skocz do zawartości

Ile do diabła można czekać na plastik?


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nawet nie wiesz jakie to stresujące. Mieliśmy nadzieję ze aż do momentu składania papierów o naturalizację (za 2 lata i 3 miesiące) będziemy mieli spokój - a tu taka przykra niespodzianka :)

Jako ciekawostkę podam taka historyjkę - moja bratowa wczoraj powiedziała mi ze będziemy musieli jeszcze raz zapłacić za plastik. Ponieważ wiem, że zarówno w przypadku gdy karta wydana jest z błędem jak i w przypadku gdy nigdy nie dotarła NIE PŁACI się powtórnie, zapytałam skąd ma takie informacje. Otóż kazano jej zapłacić w momencie gdy zgłosiła się do lokalnego biura immigracyjnego ze skargą ze karta nie dotarła. Czyli, delikatnie mówiąc, zrobiono ją w bambuko na prawie 200 dolarów.

Strzeżcie się! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jakie to stresujące. Mieliśmy nadzieję ze aż do momentu składania papierów o naturalizację (za 2 lata i 3 miesiące) będziemy mieli spokój - a tu taka przykra niespodzianka :)

Jako ciekawostkę podam taka historyjkę - moja bratowa wczoraj powiedziała mi ze będziemy musieli jeszcze raz zapłacić za plastik. Ponieważ wiem, że zarówno w przypadku gdy karta wydana jest z błędem jak i w przypadku gdy nigdy nie dotarła NIE PŁACI się powtórnie, zapytałam skąd ma takie informacje. Otóż kazano jej zapłacić w momencie gdy zgłosiła się do lokalnego biura immigracyjnego ze skargą ze karta nie dotarła. Czyli, delikatnie mówiąc, zrobiono ją w bambuko na prawie 200 dolarów.

Strzeżcie się!  :P

I mamy kolejny przyklad jak mozna polegac na urzednikach w immigration oraz na ich wiedzy i znajomosci tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie

z tego co sie orientuje,(a zadalam to samo pytanie prawnikowi-ile sie czeka na zielona carte?) to czeka sie od 3 miesiecy do nawet roku.Nie mam powodu,zeby prawnikowi nie wierzyc bo wiekszosc jego spraw to GC.Cierpliwosci,tego sie mauczylam,majac do czynienia z USCIS.

Ja nie znam przypadku aby ktokolwiek czekal na plastikowa karte dluzej niz 3 miesiace chyba, ze zaginela. W wiekszosci przypadkow do 2 miesiecy (jesli byla podjeta decyzja podczas interview) karta jest juz w domu.

I jeszcze cos: sama forma AR-11 NIE zmienia automatycznie waszego adresu na dokumentach/aplikacjach w USCIS. Aby zmienic adres pod ktory maja byc wyslane jakiekolwiek zawiadomienia/wezwania itd. itp z immigration, nalezy zadzwonic pod 1-800 i powiedziec kokretnie urzednikowi o co wam chodzi. Wtedy, do 30 dni, dostajecie oficjalne pismo o zmanie adresu. Na tym pismie jest Wasze imie/nazwisko, numer sprawy, nowy adres itd. (oczywiscie, jak to byla w instytucjach, 'czasem' zapomni im sie wyslac list i wtedy nic sie nie dostaje :).

Inna sprawa o ktorej malo kto wie: przy zmianie adresu poczta ma obowiazek odeslac wszelkie dokumenty/listy, ktore przyjda na stary adres, jesli na kopercie jest Return Service Requested. Tych listow NIE wolno przekierowywac na nowy adres. Na tych listach nakleja sie nalepke, ze odbiorca ma nowy adres i immigration moze, ale nie musi, wyslac list ponownie na ten nowy adres.

Co do tego, ze prawnikowi sie wierzy badz nie ... to juz niech sie inni tu wypowiedza, ktorzy mieli z prawnikami do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc. Ja na swoj plastik tez czekam juz prawie 3 miesiace(loteria). Po 3 tygodniach od mojego przylotu do USA dostalem list I-797 ze moje zdjecia zaginely i musze doslac nowe. Doslalem i tak sobie czekam. Nie wiem ile sie czeka na GC w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy jest czego gratulowac......... :?: :wink: Cieszylbym sie gdybym w takim tempie dostal SSN...w pt mina 3 tygodnie od zlozenia aplikacji - zrobilem to dzien po przyjezdzie do USA... :? Bez tego nie moge zarejstrowac sie w agencjach pracy - wymagaja 4 ostatnich cyfr... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...