Skocz do zawartości

slub, wizy i praca w Stanach


lobela

Rekomendowane odpowiedzi

na http://www.prawoimigracyjneusa.com/index.html niec o tym nie znalazlem

A ja mam podobne na temat: mam wize j1 do lutego 08, slub bedzie 3 miesiace przed koncem mojej wizy, to czy czekajac na zielona karte moge legalnie byc w usa, czy musze wracac do kraju ??

W NYC czeka sie na rozmowe na zielona karte rok a nawet 2,5, wiec czekajac moge byc tutaj legalnie przez ten czas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
na http://www.prawoimigracyjneusa.com/index.html niec o tym nie znalazlem

A ja mam podobne na temat: mam wize j1 do lutego 08, slub bedzie 3 miesiace przed koncem mojej wizy, to czy czekajac na zielona karte moge legalnie byc w usa, czy musze wracac do kraju ??  

W NYC czeka sie na rozmowe na zielona karte rok a nawet 2,5, wiec czekajac moge byc tutaj legalnie przez ten czas ??

Jeżeli tylko nie masz adnotacji że masz nakaz powrotu na 2 lata do kraju, to cały czas jesteś w USA legalnie do momentu dostania GC. Pod warunkiem że złożysz I-485, sama petycja nie wystarczy. Możesz też złożyć podanie o pozwolenie o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc lobela

2. Mozesz wziasc slub w USA i wrocic do polski, maz wpradze dalej nie moze skladac dokumentow w warszawie, ale moze zlozyc I130 w USA zaznaczajac ze oczekujesz na wize w Polsce, wtedy bedziesz miala rozmowe w warszawie i wyjezdzasz juz z zielona karta i po przyjezdzie mozesz pracowac. Procedura jest taka jak ze skladaniem dokumentow w warszawie, tyle ze sie sklada w USA.

Czy po zlozeniu wniosku i w trakcie oczekiwania na rozmowe bede mogla jezdzic do Stanow? Czy nie bede miala problemow na granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info i rady. Chyba najsensowniejsza wydaje sie 2 opcja, chociaz nie bez wad Ciekawe co na to moj facet :D chociaz zawsze mozemy spotkac sie w Meksyku, tam bez wizy i blisko z Arizony :P jak widac przygoda ze Stanaimi to wielkie wyzwanie i loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no czytalam to ale nie wiem jak mam to rozumiec obywatel usa musi zamieszkiwac conajmniej 6 miesiecy przed zlozeniem wniosku i musi miec na to jakies dowody. moj maz jesli teraz przyjedzie na okres powiedzmy 1 miesiaca to nie moze zlozyc petycji na mnie czy moze bo juz sama nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lunek,

przeczytaj http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._petition2.html

tam jest dokładnie napisane, ze nie moze. Zobacz tez, co odpisala mi KW powyzej (pkt 2).

U mnie po slubie bedzie tak samo: maz sklada petycje w Stanach z zaznaczeniem, zeby rozmowa byla w Warszawie. Bedzie zapewne dluzej, niz zlozenie I-130 w Polsce, bo tam czeka sie dluzej na zatwierdzenie, ale pewnie wyjdzie na to samo, gdyby mial tu zamieszkac na pol roku (o ile by mogl), a potem zlozyc petycje. Daj znac, ile ta cala procedura bedzie trwala u Ciebie, przede mna najpierw slub, wiec wszystko zacznie sie pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...