Skocz do zawartości

ślub z obywatelem polsko-amerykańskim


asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Szukam porady prawnej odnośnie ślubu z obywatelem polsko-amerykańskim. Razem z narzeczonym planujemy ślub, tylko nie wiemy gdzie powinniśmy to zrobić a by proces oczekiwania przeze mnie na wjazd do Stanów był szybszy.Poznaliśmy się w stanach, ja byłam na wizie turystycznej i od tamtego czasu nasze życie wygląda tak że ja czekam na Niego w Polsce, a on przyjeżdża co 3 miesiące, i ta całą sytuacja jest do niczego!!!!! Narzeczony mój ma podwójne obywatelstwo, żadne z nas nigdy nie było zamężne, mój narzeczony nigdy tez nie składał żadnych petycji.Wiem bo troszkę przeglądałam internet że jeśli weźmiemy ślub w Polsce i złożymy papiery w ambasadzie w warszawie to bedzie szybciej.Czy ktoś z Was wie coś na ten temat?Ile w tym jest prawdy?I co powinniśmy zrobić aby jak najszybciej być razem?>POMOCY

Dzięki za wszelkie informacjePomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jesli twoj narzeczony jest zameldowany w polsce to moze skladac na ciebie petycje w ambasadzie w polsce zaraz po waszym slubie tutaj... slub moze odbyc sie po 30 dniach od rejestracji w urzedzie stanu cywilnego (chyba, ze wezmiecie slub w trybie przyspieszonym po podaniu powodow - wtedy 2 tygodnie po rejestracji w USC), zaraz po slubie moze twoj maz skladac petycje no i z tego co ja czytalam i dowiadywalam sie to procedura trwa kilka miesiecy (ale ile to pewnie zalezy od sprawy) - slyszalam ze nawet w niektorych wypadkach tylko 3... a jesli nie jest twoj narzeczony zameldowany w polsce to juz inna bajka - duzo informacji znajdziesz na tym forum tylko troche poszperaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ankam, wiesz co 3 dni siedze i szukam wszystkiego co ma związek z moja sprawa ale szczerze mówiąc kazdy przypadek jest inny i każdy wie na temat slubu w polsce z podwójnym obywatelem cos innego.tak mój anrzeczony am podwójne obywatelstwo.jest jeszcze sprawa wiz narzeczeńskich ale juz sam sie gubie, raz ktos pisze ze to szybko i dostają a słyszałam tez o dziewczynie która 4 raz stawała i nie dostała.a co do tej petycji skłądanej zaraz po slubie w polsce to tez niewiem czy czas oczekiwania sie nie wydłużył, niewiem czy jak zadzwonie do ambasady to oni mi udziela takiej informacji.nie jest tez mozliwe abym tam pojechałą i wzięła ślub ponieważ nie mam wizy, stawałąm w ambasadzie w listopadzie 2006 ale pio raz 3 nadziałąm sie na ta samą konsul i powiedziała ze narzie byłam raz i mi starczy.co bys mi doradzał.narzeczony przyjeżdża w lipcu i musze cos postanowic.pomocy.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wize narzeczenska jesli ja dostaniesz tez trzeba czekac minimum kilka miesiecy... jak sprawdzalam to niektore sprawy cigna sie i ciagna... nie odpowiedzialas na pytanie czy twoj narzeczony jest w polsce zameldowany, jesli jest to ja radzilabym ci brac slub tutaj - dowiedz sie w usc jakie papiery musicie przygotowac dokladnie aby moc sie zarejestrowac i czekaj na niego... jesli zlozy na ciebie petycje w ambasadzie to calkiem mozliwe, ze pojdzie to mniej wiecej w podobnych terminach jakby poszlo oczekiwanie na K1... a dodatkowym plusem jest to, ze wjedziesz to usa juz z wiza imigracyjna i od razu dostajesz zielona karte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może złożyć petycję imigracyjną na członka rodziny (formularz I-130) w Ambasadzie USA w Warszawie lub w Konsulcie Generalnym w Krakowie?

Sekcja Konsularna Ambasady USA w Warszawie oraz Konsulat Generalny w Krakowie przyjmują petycje imigracyjne od obywateli USA. Petycję można złożyć na zamieszkujących w Polsce małżonków oraz dzieci w stanie wolnym w wieku poniżej 21 lat. Aby udowodnić zamieszkanie w danym rejonie konsularnym, obywatel amerykański składający petycję powinien przedstawić zezwolenie na pobyt w tym miejscu oraz wykazać, że mieszka tam nieprzerwanie co najmniej od sześciu miesięcy przed złożeniem petycji. Osoby, które przebywają w Polsce tymczasowo, np. studenci bądź turyści nie spełnieją tego wymogu. W celu złożenia petycji imigracyjnej obywatel USA powinien zgłosić się do Konsulatu osobiście.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...0_petition.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jestem czy jesli sie nie spelnia tych wymogow tylko czesciowo np. ma sie pozwolenie na staly pobyt i te de, ale nie spedzilo sie w polsce 6 miesiecy przed zlozeniem petycji mozna to jakos tak "zamylic"... hmm nie wiem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!!!

To co Ci tutaj odpisali to stek bzdur. Ja bylam w takiej samej sytuacji jak Ty. Slub wzielismy w Polsce i maz chcial zlozyc dokumenty w ambasadzie w Warszawie. W tym celu przylecial do Polski w lutym i niestety okazalo sie,ze wlasnie od lutego zmienily sie przepisy i petycje na zone mozna skladac tylko w USA. Dokumentow nam nie przyjeli.Czeka sie nie wiem ile ale zaraz po zlozeniu I-130 maz zlozyl petycje na wize K3. Jest to wiza dla wspolmalzonkow oczekujacych na zalatwienie I-130. (niby zeby bylo szybciej) Moje papiery maz zlozyl w kwietniu do Chicago, stamtad zostaly przeslane do Vermont i tu utknely do tej pory. Czekamy juz 3,5 miesiaca na przeslanie do NVC. A potem jeszcze do Polski, badania, interviev. Tak wiec teraz wcale to nie wyglada tak kolorowo. Tak czy siak i tak bede z mezem szybciej na K3 niz mialabym czekac na samo I-130.

Co do tego zameldowania 6 miesiecy to nic nie slyszalam o tym ale i tak moj maz jest zameldowany w innym regionie kraju,wiec to by mnie nie ratowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiza K3 to tez nie jest wcale tak prosto.moze i bedziesz o mies moze dwa szybciej w usa ale pozniej masz jeszcze duzo do zrobienia zeby tam byc calkiem legalnie co wcale nie jest calkiem przyjemne ani mile a wrecz stresujace i denerwujace.a tak wogole to z tego co sie dowiadawylam o tej wizie (bo sama bylam tym zainteresowana)to dokumenty na nia chyba mozna dopiero skladac po zatwierdzeniu I-130 wiec moze dlatego twoja sprawa utknela w martwym punkcie.chyba ze juz macie zatwierdzenie to jest jakas inna przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...