Skocz do zawartości

GC - Powrot do USA po ponad roku


kreddka

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą przeczytałam:

http://britishexpats.com/forum/showthread.php?t=479161

Facet za bardzo się nie przejął, bo ma żonę USC i w razie czego zawsze może na niego złożyć kolejna petycję. Tyle że średnio przyjemne przejścia na lotnisku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
ok, w takim razie mam kolejne pytanie. Czy ktos ostatnio przekraczal granice z Kanada? Znowu, jak mnie pamiec nie myli, to tam nie ma kontroli wyjazdu, a Kanadyjczycy tez nie wbijaja stepla przy wjezdzie z US - czyli potencjalnie nie ma zadnego rekordu opuszczenia stanow. Czy ktos wie, jak sie wylatuje z Kanady do Polski, to czy pieczatka jest wbita w paszport? Jesli nie, i tylko paszport scanuja, to chyba kanadyjczycy nie wymienaja sie z US informacja kto, kiedy i gdzie wjechal/wyjechal....

A ten gosciu to sie przyznal ze nie byl w US ponad rok, czy sami doszli?

Przekraczalem granice Kanada-USA 3 tygodnie temu w ciagu 2 dni pare razy w te i z powrotem ze znajomymi.

Bylo kilka roznych przypadkow, zalezy od urzedasow.

Raz sprawdzali wizy, gc lub paszporty US. Z USA wychodzi sie przez bramke jak w subwayu, nikt nie rejestruje tego. W Kanadzie dopiero spradzaja, czy ma sie wejsc do Kanady.

Co urzedas, to inny obyczaj. Jeden sprawdzal papiery i skanowal je, inny zobaczyl i mozna bylo isc, a jeszcze inny wogole nie sprawdzal papierow, tylko zapytal skad sie jest i mozna bylo isc.

Osobiscie RAZ wjechalem do Kanady bez zadnego sprawdzania, do USA rowniez nie sprawdzali mnie, tylko zapytali o status.

Nawet nie zabierali I-94 od tych na B-2 czy F-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jedno jest pewne - czasy kiedy siedzialo sie poza USA po 3,4 lata a potem wracalo sie i nikt nikogo o nic nie pytal, minely... Dzisiaj np. mialam spotkanie z dziewczyna (24-lata), studentka medycyny, nie byla w USA przez 7 miesiecy i na JFK ja zatrzymali, ma wezwanie do sadu. Kazali jej przejsc do innego pokoju, po kilkudziesieciu minutach wrocili z wydrukami kiedy wylatywala z USA.

Problem jest z tym, ze to ty musisz udowodnic, ze nie jestes wielbladem. I jakiekolwiek przekraczania granic z Meksykiem czy Kanada moga teoretycznie pomoc, ale jak sie ktos 'doczepi' wtedy moze juz byc ciezko.

Tak sobie czytam zastanawiając sie czy ktokolwiek bedzie mógł udzielić mi w miare jednoznacznej odpowedzi na sytuacje poniższą..

Mianowicie: wylot do USA w marcu 2003 (wiza turystyczna/ nie byl to jeszcze okres kiedy pobierano odciski palcow), nastepnie pewne zyciowe perturbacje i wyjazd do Meksyku w sierpniu 2006 roku (TIJUANA - bez jakiekolwiek kontroli)

Potem już z Meksyku do Polski (przez UK) - kilka dni pozniej..

Czy jest wogóle sens by unikając konsekwencji starac się raz jeszcze o wizę turystyczna do USA?

Czy na podstawie paszportu (nawet już wymienionego), bez większego problemu bedzie mozna odtworzyć koleje mych podróży "wakacyjnych"?

będę wdzięczny za sugestie.

Najlepszego!

delta88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dzien dobry... :)

Staralam sie znalezc watek na forum, ale strasznie duzo tu tego :)

Chcialam wyjechac do Polski razem z mezem aby skonyczyc studia... zostal mi tylko rok, ale podczas tego roku moja zielona karta wygasnie, musze ja odnowic po 2 latach. Posiadam bialy paszport wazny na tyle abym mogla skonczyc studia. Czy jest mozliwosc aplikowania o przedluzenie GC z Polski i poprostu w momencie jej otrzymania polecenie do USA?? czy niestety musze aplikowac tylko podczas pobytu w USA??

I mam jeszcze jedno pytanie.

Czytalam ze slub w Usa nie liczy sie w Polsce, ale zeby wziasc slub w Polsce moj maz musi przedstawic papierek ze nie jest zonaty w danej chwili... prawdopodobnie cos ominelam ale bardzo chciala bym wiedziec. Troszke to skomplikowane... bo jest moim mezem.HMMMM... On bardzo chce poleciec razem ze mna i pracowac w Polsce. Czy slub w Polsce jest potrzebny do tego zeby on mogl tam pracowac?? Jezeli znacie stronke gdzie wszystko jest ladnie i calkiem prosto opisane bardzo prosze o linka i z gory dziekuje za wszystki informacje :)

Pozdrawiam wszystkich z Kalifornii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycja widze ze nie zbyt dobrze przeczytalas to Forum i ztad te rozbieznosci ,,jesli masz slub juz z mezem to najpierw musisz akt slubu przetlumaczyc u tlumacza przysieglego i zanosisz go do USC aby go umiejscowili tzn zapisali w papierach i komputerze ..Takie cos nie powinno zajac dluzej niz 5-7 dni.

Jest specjalna strona o tym jak masz meza cudzoziemca:

http://www.udsc.gov.pl/

w kazdym urzedzie wojewodzkim otrzymasz informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staralam sie znalezc watek na forum, ale strasznie duzo tu tego :)

Chcialam wyjechac do Polski razem z mezem aby skonyczyc studia... zostal mi tylko rok, ale podczas tego roku moja zielona karta wygasnie, musze ja odnowic po 2 latach. Posiadam bialy paszport wazny na tyle abym mogla skonczyc studia. Czy jest mozliwosc aplikowania o przedluzenie GC z Polski i poprostu w momencie jej otrzymania polecenie do USA?? czy niestety musze aplikowac tylko podczas pobytu w USA??

Cały proces musi odbyć się w USA.

Czytalam ze slub w Usa nie liczy sie w Polsce

Kompletna bzdura, z niewiadomych powodów bardzo popularna. KAŻDY slub wzięty za granicą, o ile jest prawnie uznany w kraju z którym go zawarto, jest również prawnie uznawany w Polsce. Wyjątkiem jest wielożeństwo, wg. polskiego prawa (a także wg. prawa wielu innych krajów) za legalną będzie uznana tylko pierwsza żona.

Prawo polskie wymaga za to by do celów urzędowych umiejscowić ślub wzięty za granicą w polskim USC.

ale zeby wziasc slub w Polsce moj maz musi przedstawic papierek ze nie jest zonaty w danej chwili... prawdopodobnie cos ominelam ale bardzo chciala bym wiedziec.

Macie już slub, po kiego grzyba chcesz go brac ponownie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delta88 a oddales na granicy I-94 czy tez nie?

wymiana paszportu w niczym nie pomoze ,musisz i tak podac ze miales wize oraz ze byles w USA.

Witam,

Sly6, ano nie oddalem..

Sprawa mi caly czas na serduchu lezy, bo latka mijaja, i nie wiem nadal czy kombinowac, czy tez zupelnie odpuscic..?

*Zona (dzis juz zona), z ktora podroz ta pokonywalem (dzis inne nazwisko, wszystkie dokumenty rowniez -rzecz jasna).. - czy w JEJ przypadku cokolwiek to zmienia?*

Czytalem zgdzies ze LUFTHANSA przetrzymuje dane osobowe swoich pasazerow przez min. 2 lata.

Wnioskuje z tego ze emigracyjny nie bedzie mogl zweryfikowac czy opuscilismy USA w terminie, czy tez NIE..

Jakies sugestie...????

Z gory dzieki!

Delta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...