Skocz do zawartości

Cło na laptopy z USA


lucky luke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a mam pytanko czy może ktoś próbował takiego rozwiązania... pytam teoretycznie bo dopiero wybieram sie w celach turystycznych i nigdy nie mialem do czynienia z formularzami na lotniskach...

biore z polski laptopa model 1990 ;) cena pewnie 50 zł na allegro na części... zglaszam go przy wywozie ze takowy sprzet bede mial ... jade do USA tam korzystam z kosza na smieci a z nowym laptopem wracam do Polski :-)

albo inaczej - mam swojego laptopa kupionego legalnie w Polsce... biore go do USA a tam ordynarnie wysylam go do Polski.... niby mialem nad bagaż i musiałem wysłać bo do samolotu nie chcieli mi go wsadzic bez doplaty... jak przyjdzie to vatu nie zaplace bo przedstawie dokument ze kupiony byl w polsce (numery seryjne, faktura itp...) i tylko go sobie przeslalem...

a na wywozie mam zgloszona 1 szt.... oczywisice numerow seryjnych na nowym laptopie tego nie przeskoczy sie ale przynajmnie liczba sztuk przy wyjezdzie i powrocie sie zgadza :-)

robil ktos moze tak?

Hmm - ja w tym nie widze zadnego sensu.

Brakowac bedzie numerow seryjnych, wiec nie pomoze Ci to nic podczas kontroli celnej - stracisz tylko komputer wyrzucajac go do kosza lub pieniadze na jego wysylce do Polski.

moze troszeczke offtop bedzie ale mam pytanie czy oplaca sie sprowadzac do Polski komuter typu HP iQ506 TouchSmart? czy nie ma sensu? nie wiecie czy nie bedzie zadnych problemow z pradem jak to zwykle bywa? skoro to jest produkt nowej generacji to chyba jest w jakis sposob przystosowany na prad europejski?

Na zasilaczu znajdziesz informacje o uzywanym napieciu - podejrzewam, ze bedzie to 110/240V (a wiec pasowac bedzie pod nasze polskie gniazdka z 220V).

Informacji na ten temat mozesz poszukac tutaj - http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualC...mp;lang=pl&

Gdy na zasilaczu znajdziesz tekst 110V (wydaje mi sie, ze to mniej prawdopodobne) - w Polsce kupisz niedroga przejsciowke transformatorowa, ktora obnizy napiecie z 220V do wymaganych 110V.

Koszt tanszych wersji takiej przejsciowki to ok. 15-20 zl, mozna tez kupic drozsze (wybor markowego adaptera to wg mnie lepsze rozwiazanie).

Nie wiem czy wiesz o tym, ale na stronie HP mozesz zlozyc wlasny egzemplarz HP iQ506 wybierajac jego elementy skladowe (nawiasem mowiac, dostajesz wtedy gratis drukarke - darmowa po mail-in-rebate).

http://www.shopping.hp.com/webapp/shopping...1=HP+TouchSmart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym by moja kuzynka kupiła mi używanego laptopa na ebay-USA i wysłała go do Polski. Chcę normalnie zapłacić VAT, tylko jak to zgłosić że jest używany i że dałem za niego odpowiednio mniej? Ewentualnie gdybym zdecdydował się na nowego laptopa, można by wysłać że jest używany i zaniżyc powiedzmy cene do 500$? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym by moja kuzynka kupiła mi używanego laptopa na ebay-USA i wysłała go do Polski. Chcę normalnie zapłacić VAT, tylko jak to zgłosić że jest używany i że dałem za niego odpowiednio mniej? Ewentualnie gdybym zdecdydował się na nowego laptopa, można by wysłać że jest używany i zaniżyc powiedzmy cene do 500$? Pozdrawiam.

Wypelniajac dokumenty wysylkowe musisz podac zawartosc i wartosc przesylanych paczka przedmiotow (to obowiazkowe, inaczej paczka nie zostanie przyjeta do wysylki).

Jezeli napiszesz "Prezent, uzywany. Gift, used" i podasz wartosc 70 dolarow - istnieje szansa, ze unikniesz oplat celnych.

Trudno powiedziec jakie jest prawdopodobienstwo, ze taka przesylka przejdzie bez kontroli - bywa roznie.

Mozesz tez w ten sam sposob zanizyc deklarowana wartosc przesylki w nieco innym celu - dla obnizenia (a nie unikniecia) obciazen podatkowych.

Caly ten proceder ma wplyw na ubezpieczenia przesylki - musisz wiec miec to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Kupie faktycznie uzywanego kompa pewnie za około 1-1,5$, i jesli podam cenę 600-700 dolców by zapłacic mniejszy vat to powinno przejść brz przeszkód, czy celnicy jakos gruntownie sprawdzają wartość przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Kupie faktycznie uzywanego kompa pewnie za około 1-1,5$, i jesli podam cenę 600-700 dolców by zapłacic mniejszy vat to powinno przejść brz przeszkód, czy celnicy jakos gruntownie sprawdzają wartość przedmiotów.

Za cene 1000-1500 tys. dolarow mozesz kupic nowy komputer najwyzszej klasy :)

Teraz pytanie - czy nie masz znajomego Work&Travelowicza, ktory moglby przewiezc Ci komputer - szansa na unikniecie opodatkowania to wtedy ok. 95%.

W razie wysylki paczka - jezeli podasz wartosc 600-700 dolarow - byc moze przejdzie z nizszym podatkiem, a byc moze cena zostanie sprawdzona i zaplacisz wiecej (moga sprawdzic w tabelach, wychodzi wtedy bardzo drogo, podobno kontaktuja sie tez czasem ze sprzedawca w celu ustalenia wartosci).

Najlepiej jest zrobic tak:

Kuzynka kupuje komputer, wysyla Ci fakture (jesli to mozliwe) poczta.

Po chwili wysyla samego laptopa ustalajac w papierach jego wartosc na 600 dolarow (i wpisujac sprzet uzywany).

Jezeli trafisz na nadgorliwego celnika i wyznaczy wyzsza podstawe opodatkowania - w urzedzie celnym przedstawisz fakture, ktora powie o faktycznej wartosci sprzetu (nie wiem czy strona zakupy z eBaya ma jakakolwiek 'moc').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Laptopa musze mieć z matrycą o bardzo wysokiej rozdzielczości i dużym ekranem, stąd ta cena. Prawdopodobnie będzie to sprzęt używany, więc myślę że 600-700 dolarów będzie wiarygodną ceną dla Celnika. Niestety nie mam znajomego, co by wracał teraz a kompa musze mięć jak najszybciej, więc została mi tylko paczka lotnicza, albo kupic w polsce. W polsce odpowiadający mi sprzęt jest w granicach 5,5-7k więc zostanę pewnie przy ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem własnie z weekendu, stąd nie odpisywałem

Myślałem o WSXGA+, ale zdecydowałem się na matryce della 1900-1200 i 17 calowy ekran. Mysłałem wcześniej o hp 9700t bo nowke na ebayu znalazłem za 1100 dolców, ale mam laptopa hp i miałem z nim sporo problemów. Poza tym nowy komp to windows Vista który uważam za znacznie gorszą wersję jak XP(To przważyło). Kompa już kupiłem na ebayu za 750$, więc cena mi pasuje, wyśle go w paczce i podam wartośc 500 dolców, więc dodatkowo zapłacę 110$.

Dzieki za pomoc.

Jeśli ktoś ciekawy co to za sprzęt to proszę:

Dell e1705

Dual Core Processor (Intel Core Duo T2500 @ 2 X 2.00GHz, 1MB L2 Cache/667MHz FSB)

17" WUXGA Wide Screen High Resolution Display (CRISP 1920x1200 Resolution)

2 GB Memory DDR2 RAM

200 GB Hard Drive! (HUGE capacity for a laptop!)

512 MB Geforce 7900GTX

Dostałem rówierz skórzana torbę na laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...