Skocz do zawartości

Cło na laptopy z USA


lucky luke

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde zadajecie tendencyjne pytania - dlaczego nie można mieć dwóch laptopów? Przecież jeden to prywatny, drugi służbowy - i po problemie.

No chyba, że macie zamiar wieźć laptopy nowe, w bagażu rejestrowanym, to już inna bajka. Możecie dostać cło i vat po stronie polskiej nawet i na jedną sztukę. No ale kto o zdrowych zmysłach wozi nowe laptopy (z pudełkami, instrukcjami, itp) do Polski? Przecież to logiczne, że są one na handel (o ile to w ogóle się jeszcze opłaca).

na laptopy nie ma cla :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja miałem przygodę z celnikami w Katowicach, pewnie po części była moja wina.

Razem z żona wiezlismy 5 laptopów i inne elektroniczne pirdoly( 3 lustrzanki kamerę itd)

3 w podręcznym i 2 w głównym. Oczywiście się doczepili jak to tyle laptopów itd. O czywiscie my w zaparte ze to nasze po jednym prywatnym i po jednym firmowym( nie widzieli piątego)

Po jakiejś godzinie męczennika nas ( wydaje mi się ze paszport USA i zielona karta pomogła) pościeli nas bez żadnych opłat tylko powiedzieli ze sprawdza czy wywozimy wszystkie rzeczy z Polski.

Jestes w czepku urodzony, bo pewnie Was pozniej nie sprawdzili.

na laptopy nie ma cla :rolleyes:

I co z tego? Sa inne oplaty, chocby VAT 23%.

Ludzie sobie ubzdurali, ze jako cos ma "wlasne zasilanie", to juz jest bez oplat - NIE, NIE JEST.

A tak informacyjnie:

"Rzeczy nabyte poza terytorium UE przywożone w bagażu osoby podróżującej samolotem lub statkiem morskim są zwolnione z cła i VAT, jeżeli ich wartość nie przekroczy 430 euro."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Sa inne oplaty, chocby VAT 23%.

Ludzie sobie ubzdurali, ze jako cos ma "wlasne zasilanie", to juz jest bez oplat - NIE, NIE JEST.

Pytanie dotyczylo cla na laptopy. Cla wiec nie ma.

O nakladanym Vacie nie rozmawialismy! :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest w żadnym czepku urodzony, tylko tam jest taka izba celna, też miałem z nimi przeboje sciągając części dla znajomego. PO przedstawieniu wszystkich papierów z transakcji odstosunkowali sie bez jakichkolwiek opłat.

Ściągałem też dla tej samej osoby towar z azji nie za grosze ale za spore przedmioty, gdzie mi ryżojady zaniżyli wartość na deklaracji i nikt sie na to to nie połasił. A na duperele za kilkanaście $ to już kolega miał udowadniać rzeczywystą wartość zakupionego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczylo cla na laptopy. Cla wiec nie ma.

O nakladanym Vacie nie rozmawialismy! :rolleyes: .

Gdybys nie wiedziala/zapomniala, to w Polsce mowi sie potocznie CLO na oplaty celne.

Nie probuj wiec naginac rzeczywistosci lub byc "sprytna" i lapac za slowka.

Bo z mojej wypowiedzi JASNO wynika, ze nie podwazylem Twojego zdania, tylko (w przeciwienstwie do Ciebie) wskazalem stan faktyczny.

Nie jest w żadnym czepku urodzony, tylko tam jest taka izba celna, też miałem z nimi przeboje sciągając części dla znajomego. PO przedstawieniu wszystkich papierów z transakcji odstosunkowali sie bez jakichkolwiek opłat.

Ściągałem też dla tej samej osoby towar z azji nie za grosze ale za spore przedmioty, gdzie mi ryżojady zaniżyli wartość na deklaracji i nikt sie na to to nie połasił. A na duperele za kilkanaście $ to już kolega miał udowadniać rzeczywystą wartość zakupionego towaru.

Jest w czepku urodzony - przeczytaj jaka mial sytuacje:

"Razem z żona wiezlismy 5 laptopów i inne elektroniczne pirdoly( 3 lustrzanki kamerę itd)".

Jesli dla Ciebie taka ilosc sprzetu jest "na wlasny uzytek" i nie wzbudza zadnych podejrzen celnikow, to OK.

Tutaj, jak widac, wzbudzila, co powinno/moglo skonczyc sie wpisaniem tego w deklaracje celna i sprawdzeniem tego przy wyjezdzie.

No, chyba ze dalej uwazasz, ze to nie jest szczescie, ze tak wyszlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...