Skocz do zawartości

Cło na laptopy z USA


lucky luke

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie co proponujesz? Lepiej żebym zabrała obydwa laptopy do podręcznego? A dokładnie do jednej torby na laptopa? Bo ja w tą stronę leciałam z torbą laptopową na ramieniu, z walizką podręczną i małą torebką. Wtedy jak na dłoni będą widzieć, że mam dwa laptopy i wzbudzę podejrzewania (tak przynajmniej sobie myślę). Kompletnie nie wiem co zrobić. Doradźcie mi proszę! Bo szczerze powiem, że bardzo się denerwuję. Wiem, że nie ma czegoś takiego jak na własny użytek itd. Ale nie mam pojęcia jak w razie ewentualnej kontroli się tłumaczyć. Czy oni mogą sprawdzić kiedy został kupiony ten laptop? Albo czy np. jakbym powiedziała, że Ciocia przywiozła mi go z ameryki ale rok wcześniej gdy sama była w Polsce? Bo to oczywiste, że nie będę kłamała, że kupiłam go w Polsce bo od razu się zorientują po naklejce na nim. Kwestia tylko tego czy uwierzą, że przywiozła mi go do Polski rok wcześniej i już zapłaciła Vat za niego.

Co gorsza ja nie wypełniłam żadnych dokumentów przed wylotem, że zabieram swój własny sprzęt więc dla nich jestem tak jakbym wracała z dwoma z USA. Niby dzwoniłam do urzędu celnego w Krakowie i Pan powiedział mi, że nie musiałam wyjeżdżając zgłaszać, że jadę z laptopem bo jest on moją własnością (to tak jakbym musiała zgłaszać, że mam telefon w torebce i zegarek na ręce). Więc jeśli o tą kwestię to się nie martwię. Tylko nie wiem co wymyślić czemu jadę z dwoma laptopami. Zwłaszcza, że ten nowo zakupiony laptop to nowość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozna prawie wszystko powiedziec ale nalezy znac siebie oraz jak sie wypadnie na takiej rozmowie..

Jest cos takiego nowe i nowe..jesli przed samym wyjazdem -wlotem wyjmiesz go z opakowania i wlozysz do podrecznego bagazu wtedy bedzie widac ze prawie nie byl uzywany,ze nic w nim nie ma..a jak go troche po uzywasz,beda jakies slady na monitorze ;) do tego na dysku wtedy moze takie cos przejsc-jesli bedzie kontrola

wiele razy bylo na forum opisane ze ktos mowil ze 1 laptop to do pracy a nastepny do uzytku wlasnego..wazne aby byly dokumenty swiadczace o tym.

co do tych naklejek na walizce to jesli ktos zna oznaczenia lotnisk to latwo zobaczyc skad ktos przylecial ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy. Jestem zainteresowany kupnem laptopa Dell w USA. W Chicago mam starszą ciotkę, która moze mi kupic na miejscu sprzet i zabrać ze soba do Polski w październiku. Z tego co wyczytałem, laptop musi być w torbie podrecznej, bez kartonu, makulatury calej itd. Wypadałoby żeby wgrać z 2-3 programy i pare plikow ze zdjeciami. Zmienic tapete i git. Pytanie brzmi: czy trzeba ściagać folie z ekranu i obudowy? Znam osoby co mają laptopy po 5-6 lat caly czas z folia na obudowie. :) I kolejne czy bardzo czepiaja się teraz starszych osob z laptopami? Ciocia wezmie 1 laptop dla mnie, i tyle. Co ma mówic w Polsce na granicy? Nie wiecie może jak z gwarancją na laptopy Dell w Polsce? Np taki laptop: http://www.bestbuy.com/site/Dell+-+Inspiron+Laptop+/+Intel%26%23174%3B+Core%26%23153%3B+i3+Processor+/+15.6%26%2334%3B+Display+-+Mars+Black/3047444.p?id=1218374275961&skuId=3047444 . Pomozcie :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spytaj sie w Dell Polska jak moze byc z taka gwarancja\.takie cos pisze na karcie gwarancyjnej,popytaj sie tez na forach komputerowych o tym.

co lepsze jesli bedzie trzeba taki laptop wymienic wtedy sa przypadki ze laptop jest wysylany do USA ..

Co do starszych osob to zalezy jak bedzie sie zachowywac Twoja Ciocia na granicy oraz co powie,sa osoby ze takie cos maja na kompach.tv ale wtedy zalezy od formy rozmowy oraz czy Nam urzednik uwierzy w takie cos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Cześć,

W najbliższym czasie moja znajoma będzie wysyłać do mnie paczkę z używanym (w stanie idealnym) Macbook-iem Pro (wersja z 2011r). Sam laptop, bez żadych akcesorii, faktur czy oryginalnego pudełka. Na laptopie są moje zdjęcia, programy, konta użytkowników itp. Zastanawiam się jak ma zostać wysłany, aby nie zapłacić VAT-u.

Czy Polamerem i podać w deklaracji 35 $ i mieć nadzieję, że nie zaginie (stracić ponad 1 tyś $ to lipa :/ ) czy wysłać Polamerem jako Used i wpisać w deklaracji większą wartość (zbliżoną do tej prawdziwej). A może trzecia opcja to USPS ? Czy komukolwiek zaginęła paczka przy wysyłce Polamerem ? Ktoś się orientuję jak teraz wygląda sytuacja ze sprawdzaniem przesyłek lotniczych ? Chciałbym wiedzieć, co najlepiej byłoby zrobić w tej sytuacji.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...