Skocz do zawartości

Cło na laptopy z USA


lucky luke

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to byly uzywane ciuchy, to jak to jest mozliwe, ze je oclili? A co jesli mam w walizce szpilki od Louboutina po $5.000 para i do tego dajmy na to ze 2 torebki Hermesa po $15.000 sztuka i latam sobie z tym zaladunkiem w te i we w te powiedzmy raz w miesiacu? Nie wyobrazam sobie tego, ze ktos mi cli uzywane rzeczy, bez metek i paragonow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przez parę lat miałem w Polsce amerykański samochód i kupowałem w USA części przez internet, sklep wysyłał je przez USPS. Z reguły paczka zatrzymywała się na cle, w połowie przypadków po odbiorze okazywało się, że była otwierana przez celników. Tak więc próba wysłania notebooka z wartością $35 to spore ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

To zależy od obsługi w sumie, jak ostatnio leciałem (KRK-DUB-JFK - wszystko Aer Lingus) to w Krakowie koleś miał maksymalny butthurt i musiałem przepakowywać wszystko i upychać, bo nie chciał mnie wpuścić z laptopem w ręku, a potem w Dublinie bez problemu wszedłem sobie z walizką w jednej ręce i notebookiem w drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Żeby nie zaśmiecać działu, dodam wpis tutaj.

Mam możłiwość zakupu iPhone 5S po dobrej cenie. Chce go przewieźć do Polski. Ile moze wynieśc cło i VAT i jak je ominąć ?czy jeśli np jedną sztukę włożę do bagazu podręcznego, drugą sztuke do bagazu głównego to nikt nie powinien się przyczepić że przewożę rzeczy na handel i oclić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

znaczy sie, że pytam jak przewieźć dwa telefony dla własnego uzytku i nie zostać orżniętym przez dwa państwa na vat i cło pod przykrywką walki z nielegalnym nieopodatkowanym handlem.

Jak w dobrej cenie to zalatw 30 sztuk, przerzucimy to na legalu przez firme, a i tak sie oplaci. Podzial zyskow po ustaleniu szczegolow :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Violonczela

Mam problem, prosze o porade na cito ..

Otoż. Dostalam w prezencie z USA laptop, nowy. Po tygodniu zespol sie. Nasi facowcy z servisu Apple chca skasowac ode mne 2.500zl za naprawe. Twierdza ze wada jest mechaniczna, ja sie z tym niezgadzam. Nie honoruja wykupionego dodatkoweg3-letniego ubezpieczenia.

No i meritum sprawy; chce go wyslac do naprawy lub wymiany do usa, Ale w dhl powiedzieli mi ze zaplace vat.., czy ktos byl w podobnej sytuacji..,bardzo prosze o porade. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...