Skocz do zawartości

Cło na laptopy z USA


lucky luke

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A jak to wygląda w przypadku rezydentów, cła są naliczane przy okazji cyklicznych podróży Polska-USA? Zamierzam kupić w Stanach dwa komputery (o różnym przeznaczeniu - ale oba potrzebuje do pracy), Macbook'a Pro i MacBook'a Air, oczywiście pudełek nie potrzebuję ze sobą wozić.

Do tej pory podróżowałem na wizie turystycznej ze swoim laptopem (szt. 1) i trzema lustrzankami (2 cyfrowe i jedna analogowa) + komplet obiektywów - to wszystko w bagażu podręcznym - i ani razu nie miałem kłopotów. (może poza bramką we Frankfurcie, gdzie cztery razy mi analoga, wraz z kliszami prześwietlali - a w analogu film o wysokiej czułości, no i cóż - trochę się naświetlił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji cyklicznych podróży cła nie są naliczane ;)

Nie ma znaczenia rezydentem jakiego kraju jesteś.

Bo w ten sposób wszyscy latający nieustannie płacili by cło.

Jeśli będziesz latał z dwoma laptopami, to może się to wydać podejrzane, ale umiejętne tłumaczenie (ewentualnie otwarcie laptopów) powinno sprawę załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie, za kilkanaście dni wracam do Polski z USA. Mam lot Denver-Dallas-Frankfurt-Warszawa. Jak w tej sytuacji wygląda przejście przez "zieloną bramkę" ? Gdzie ja ją będę miała? Ewentualnie gdzie celnik może chcieć obejrzeć laptopa i nałożyć karę?

Lecąc do Stanów wzięłam swojego 6 letniego laptopa. Tutaj zdecydowałam się zakupić sobie nowego bo sądzę, że ten mój stary już długo nie pociągnie. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Myślałam, żeby starego włożyć do walizki, a nowego wziąć w bagażu podręcznym. Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację? Jak wyglądało wszystko na lotnisku?

Z góry dziękuję za odpowiedz/odpowiedzi :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lecisz przez jakis kraj w Unii a w tym przypadku przez Niemcy to tam mozesz miec odprawe takiego laptopu i jesli celnik niemiecki powie ze trzeba placic to zaplacisz stawki ale niemieckie takiego czegos..Byl juz tutaj opisany taki przypadek

Kolejna sprawa to chyba czytalas ze aby nie nic placic nalezy zrobic z tego nowego laptopu uzywany ,tzn cos wgrac,nie wiesc ze soba pudelka itd

mozna to wyslac poczta morska ..

Moze byc tak ze nic nie bedzie ale nalezy miec takie cos na uwadze bo nigdy nic nie wiadomo co moze byc z urzendikiem w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie latając przez Paryż do Warszawy byłem w Warszawie ściągany przez celników z zielonej bramki właśnie w Warszawie. Nie ma znaczenia gdzie się wlatuje do europy - najmniejszego. To są dość kumaci ludzi, widzą co jest na tagach bagażowych... A jak wyczają że ktoś je usuwa jeszcze przed przejściem przez bramkę, to od razu ma prześwietlarkę jak w banku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie latając przez Paryż do Warszawy byłem w Warszawie ściągany przez celników z zielonej bramki właśnie w Warszawie. Nie ma znaczenia gdzie się wlatuje do europy - najmniejszego. To są dość kumaci ludzi, widzą co jest na tagach bagażowych... A jak wyczają że ktoś je usuwa jeszcze przed przejściem przez bramkę, to od razu ma prześwietlarkę jak w banku...

Mógłbyś napisać mi jaśniej? Bo troszkę nie rozumiem co to jest ta "taga". I co masz na myśli pisząc, że ktoś coś usuwa jeszcze przed przejściem przez bramkę?

Jesli lecisz przez jakis kraj w Unii a w tym przypadku przez Niemcy to tam mozesz miec odprawe takiego laptopu i jesli celnik niemiecki powie ze trzeba placic to zaplacisz stawki ale niemieckie takiego czegos..Byl juz tutaj opisany taki przypadek

Kolejna sprawa to chyba czytalas ze aby nie nic placic nalezy zrobic z tego nowego laptopu uzywany ,tzn cos wgrac,nie wiesc ze soba pudelka itd

mozna to wyslac poczta morska ..

Moze byc tak ze nic nie bedzie ale nalezy miec takie cos na uwadze bo nigdy nic nie wiadomo co moze byc z urzendikiem w Niemczech.

Ja oczywiście już tutaj zacznę używać tego laptopa więc na dysku będą moje dokumenty bo chcę pousuwać wszystko ze starego laptopa, żeby w razie kradzieży nikt nie miał dostępu do moich dokumentów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać mi jaśniej? Bo troszkę nie rozumiem co to jest ta "taga". I co masz na myśli pisząc, że ktoś coś usuwa jeszcze przed przejściem przez bramkę?

Tag to naklejka którą naklejają Ci na nadawany bagaż z kodami wszystkich lotnisk po drodze - z niego od razu wiadomo skąd się przyleciało, nawet jak się wysiadło z samolotu z innego europejskiego miasta. W każdym razie, brak kontroli celnej przy wlocie do Europy nie oznacza że nie będzie jej na Okęciu (bo w moim przypadku zdażyło się to wielokrotnie a nigdy nie latam bezpośrednio US-Polska bo od LOTu trzymam się z daleka).

Laptop w nadanym może wzbudzić podejrzenia (jak Twój bagaż trafi na prześwietlarkę), niemniej jednak oni polują głównie na "hurtowników"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...