Skocz do zawartości

Wybory


obywatel_kane

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie glosuje za duzo zachodu jakas rejestracja, cos tam... blee nie warto glowy sobie zawracac... zeby bylo tak jak w polsce ide glosuje wtedy taaa... widze ze ktos wyzej mowi ze glosuje na PiS.... Bo to szczyt chamstwa Zaglosowac na PiS i wyjechac z Kraju albo nie mieszkac w polsce i glosowac na PiS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szczytem chamstwa nie bedzie glosowanie na LiD,PO,PSL ....

jesli prawo mowi ze kazdy obywatel Polski ma takie prawo to ma prawo oddac glos na kogo chce,takie sa prawa demokracji

Co Was gorzej wkurza,czy to co sie dzieje w Polityce czy tez to ze jeden drugiego oklamuje,robi z niego barana i wysmiewa sie z jego ulomnosci

bo chyba to jest gorsze i z tym zyjemy na codzien ,no chyba ze ktos ma sie dobrze i spotyka samych wspanialych ludzi to mu gratuluje ze ma takie szczescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szczytem chamstwa nie bedzie glosowanie na LiD,PO,PSL ....

jesli prawo mowi ze kazdy obywatel Polski ma takie prawo to ma prawo oddac glos na kogo chce,takie sa prawa demokracji

Co Was gorzej wkurza,czy to co sie dzieje w Polityce czy tez to ze jeden drugiego oklamuje,robi z niego barana i wysmiewa sie z jego ulomnosci

bo chyba to jest gorsze i z tym zyjemy na codzien ,no chyba ze ktos ma sie dobrze i spotyka samych wspanialych ludzi to mu gratuluje ze ma takie szczescie.

Ty piszesz ogolnie o ludziach a my piszemy o polityce. Klamanie, wysmiewanie sie z drugiego itd. wystepuje na calym swiecie jako czesc ludzkiej natury, nie tylko wsrod Polakow. Wiec proponuje Ci sie przyzwyczaic, bo za Twojego zycia sie to nie zmieni jesli kiedykolwiek.

Mnie bardziej wkurza polityka i IV RP. Z chamstwem wobec mnie latwo moge sobie poradzic. Z chamstwem w rzadzie moge tylko raz na 4 lata. W tym wypadku na szczescie po 2 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavscout co to ma do rzeczy,czy my sie wrescie nauczymy ze glosowanie to kazdego jego sprawa i zycie czy tez ciagle bedziemy tacy sami jak teraz? :)

Czasami mam wrazenie ze lepiej nie pisac na kogo sie glosuje,z kim sie zwiazany bo inaczej mozna byc posadzony o cos czego sie nie ma,nie posiada,smutne ale jak widac prawdziwe

Napisac na kogo sie glosuje to jedna sprawa. Trzeba umiec poprzec ta decyzje argumentami. Ta osoba nie podala zadnych argumnetow i widoczne jest ze proboje innym nazucic swoja decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o merytoryczna dyskusje. Obrazanie jakiegos elektoratu niczemu nie sluzy i nie chce aby ktos w koncu dostal czasowego bana..

Co do tematu to uwazam ze duzo osob ktorych nie ma w polsce od dluzszego czasu sie lapie na glowne haslo PiSu czyli tylko my to walka z korupcja, bo tak widzi nasza ojczyzne - pelna korupcji i PiS wykorzystuje podstawowe leki osob. Tak naprawde to widze tylko dobry PR i poczatki panstwa policyjnego. To co Ziobro robi - tzn mowi ze ktos jest winny zanim padnie wyrok i dokonuje publicznej egzekucji to przekracza granice w wolnym Panstwie. Tak wsadzic jak sad uzna ze jest winna ale po co robic "show". Ponadto jak szef sluzb CBA mowi zeby nie glosowac na PO to reszte szacunku trace. Przypominam ze PO tez glosowalo za CBA i ja tez uwazam ze taka instytucja powinna istniec jednak prosze nie wcielac w nia idea ktore panowaly w Polsce przed 1991.

Musiales zauwazyc ze ta osoba nie podala zadnych argumentow umacniajacych jej decyzje. Ja tylko sie znizylem do jej poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze - odpowiedzialam na pytanie postawione przez obywatel kane - zgodnie z moimi przekonaniami , ze ide glosowac na PiS - bo ide -

Przeciwnikow nie przekonuje ani nie agituje - kazdy ma swoj rozum ja w to nie wnikam i nikogo nie obrazam.

Berety mam dwa - moge jeden pozyczyc.

Zycze milego dnia i wygranej w wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kłamania i wyśmiewania się z oponentów politycznych - jest taki jeden kraj na świecie, całekiem niedaleko stąd (od Polski) - zwie się on Szwajcaria

w odróżnieniu od naszego kraju będącego przykładem typowego państwa o ustroju parlamentarnym, Szwajcaria jest chyba jedynym w skali świata przykładem rządów konwentu - po krótce chodzi o to że: istnieje rząd (7 osobowy) wyłaniany przez parlament, ale działa bez wyrażenia formalnego wotum zaufania. Każda partia, która uzyska ponad 10% poparcia ma prawo mieć swoich przedstawicieli w rządzie, w skład rządu wchodzą ciagle te same 4 partie - Stanowisko szefa rządu (a jednocześnie i prezydenta - to ta sama osoba) obsadzane hest rotacyjnie na okres 1 roku tak, aby w ciągu 4 letniej kadencji, piastowali przedstawiciele wszystkich partii zasiadających w rządzie, nie więcej niż raz. Takie rozwiązanie powoduje że w Szwajcari, z formalnego punktu widzenia nie ma czegoś takiego jak opozycja - a co za tym idzie nie ma takich sytuacji jaką mamy w tym momencie

by taki raj na ziemi miał miejsce i w Polsce konieczne jest uświadomienie społeczeństwa o tym że to oni trzymają władzę - bez nich, we współczesnych demokracjach, nie może mieć miejsca rywalizacyjna alternacja i legitymizacja władz

kolejnym warunkiem jest istnienie instrumentów ułątwiających takie rządzenie (bo co pewien czas zwoływane są referenda)

i niech mnie ktoś jeszcze spróbuje powiedzieć jakieś stiwerdzenie o randze absolutnej :)

reasumując: idzcie na wybory, głosujcie i cieszcie się że przyczyniliście się do legalnej zmiany władzy (albo jej utrwalenia) - jeśli kiedykolwiek pomyślicie że nie warto głosować bo się nic nie zmieni - tworzycie samospełniającą się przepowiednię, przecież oczywistym jest fakt, że zmiany w krajach demokratycznych, należy przeprowadzać w tempie ewolucyjnym a nie rewolucyjnym, podobnie jak przez rok nie powstaną autostrady (chociaż w Chinach budują po 8000 km rocznie..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...