Skocz do zawartości

Wybory


obywatel_kane

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się nią na takim poziomie utrzymać. I właśnie chciałem was zapytać: czy Polacy mieszkający za granica powinni mieć prawo głosu w Polsce?

Uwazam ze nie, szczegolnie ze duza czesc Polakow mieszkajacych w USA to niestety oszolomy ktorzy glosuja na blizniakow i ich kolegow. Jezeli ktos chce budowac przyszlosc Polski, niech wraca a nie madrzy sie za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Uwazam ze nie, szczegolnie ze duza czesc Polakow mieszkajacych w USA to niestety oszolomy ktorzy glosuja na blizniakow i ich kolegow. Jezeli ktos chce budowac przyszlosc Polski, niech wraca a nie madrzy sie za granica.

Hmm, a gdyby głosowali nie na PiS to by było w porządku? :) Czy się to komuś podoba czy nie, oszołomy też maja prawo głosu.

Niektórzy Polacy, nawet jeśli mieszkają za granicą, nie wykluczają powrotu do Polski. Nie wiem jak z innymi krajami, ale Amerykanie mają prawo głosować choćby nawet mieszkali na stałe w Afryce - to przywilej bycia obywatelem. Tyle od strony prawnej.

A czy powinien głosować ktoś, kto nie bierze pod uwagę powrotu do kraju? No cóż, tego nie ma jak zweryfikować podczas głosowania, każdy robi to z zgodzie z własnym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nią na takim poziomie utrzymać. I właśnie chciałem was zapytać: czy Polacy mieszkający za granica powinni mieć prawo głosu w Polsce?

to zależy: większość osób które tam poznałem w ogóle nie interesuje to co dany rząd robi - słyszą wyłącznie jakieś frazesy i na ich podstawie wyrabiają sobie zdanie. przykład: rząd się chwali o wypracowaniu dobrej sytuacji w gospodarce - a nic w tym kierunku nie zrobił (pomijam ustawy przegłosowane ostatniego dnia przed rozwiązaniem sejmu). czyli mówią że to dzięki nim jest: spadające bezrobocie, relatywnie niska inflacja (~3 procent, podczas gdy średnia dla UE to jakieś 7-10), wysoki wzrost gospodarczy itd - gdyby choć trochę się orientowali na ekonomii wiedzieli by że nie ma czegoś takiego jak natychmiastowe przełożenie na gospodarkę decyzji rządzących - jest poślizg wynoszący 2-3 lata. reasumując: dobra koniunktura gospodarcza, poza wejściem do UE, jest w głównej mierze zasługą poprzedniego rządu (było nie było lewicy: na początek Millera a potem p. Belki)

dlatego też w moim przekonaniu powinno się wyłączyć osoby na stałe mieszkające za granicą

z drugiej zaś strony: bycie obywatelem powinno mieć jakieś przywileje, do których zalicza się czynne prawo wyborcze (że o biernym nie wspomnę ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze to zazwyczaj rzady prawicowe wypracowuja dobra koniunkture. Rzad belki czy millera w sprawach gospodarczych nie byl zbyt lewicowy. Podobnie jak obecnie rzad pisowski nie jest progospodarczy a wlasnie bardziej lewicowy. Mozna wiec powiedziec ze sie wszystko pochrzanilo przez ostatnie lata.

A wracajac do glosowania to jesli szacuje sie ze w Wielkiej Brytanii jest grubo ponad milion obywatelii z Polski a niedawno byla wiadomosci ze 30tys. sie zapisalo zeby glosowac to nie widze tutaj problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to jest, bo ja z nimi mam kłopot, to ten co mu żona kanapki do samolotu robi czy ten co mieszka z mamusią i kotkiem?

:)

Ilu facetów w jego wieku mieszka z mamusią? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma auta? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma "prawka"? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma konta bankowego? - Niewielu.

Ilu facetów w jego wieku nie ma żadnego majątku? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma więcej niż 165 cm? - Niewielu

Ilu facetów w jego wieku nie ma żony lub dziewczyny tylko ma kota? -

Bardzo, bardzo niewielu

Dlaczego facet, który swoim podejściem do życia i zachowaniem reprezentuje

niewielu, ma być twoim premierem?

Ile ludzi powinno zagłosować na Jarosława? - Niewielu.

Idź na wybory i nie bądź jednym z niewielu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...