Skocz do zawartości

I-131 Travel Document. ?


mprl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesli I-485 jest w trakcie rozpatrywania(jest "Notice of Action"), to czy moglbym wystapic o Travel Document, i na jakiej podstawie. Jak to wlasciwie dziala? Czy to jest 100% na ponowny wjazd do US? Taki "list zelazny" a la Andrew Golota?

Moze jest tu na tym forum osoba, ktora owy TD uzywala i szczesliwie do US powrocila. Jakies sugestie i podpowiedzi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wystapic. Na jakiej podstawie ? Hm, na takiej ze masz I-485 pending. Czesc osob wysyla samo podanie, zdjecia, czek i juz. Ja wyslalem podanie + list w ktorym napisalem ze musze w pazdzierniku udac sie do Polski cos w szkole zalatwic i odwiedzic rodzine i dostalem AP na poczatku pazdziernika (wyslalem dokumenty pod koniec lipca). Nie uzywalem jednak i raczej uzywac nie bede.

Wiesz nic nie jest na 100%. Ale nie powinienes miec problemow, jesli zadnego prawa nie zlamales, czy nie przewozisz czegos nielegalnego etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli miedzy wiza turystyczna a zlozeniem papierow byles nielegalnie to wowczas istnieje ryzyko ze moga Ciebie nie wpuscic.

Caly czas legalnie. B2->F1. No i teraz to. Czyli w tym przypadku prawa imm. nie zlamalem. Chyba, ze sie pracowalo i rozliczalo z podatkow bedac na F1(oczywiscie poza campusem i na pelny etat), a to juz troche odbiega od ram F1. Wiec nie wiem czy warto ryzykowac przejazdzke do kraju. No ale kusi. Bo do GC to jeszcze chyba daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas legalnie. B2->F1. No i teraz to. Czyli w tym przypadku prawa imm. nie zlamalem. Chyba, ze sie pracowalo i rozliczalo z podatkow bedac na F1(oczywiscie poza campusem i na pelny etat), a to juz troche odbiega od ram F1. Wiec nie wiem czy warto ryzykowac przejazdzke do kraju. No ale kusi. Bo do GC to jeszcze chyba daleka droga.

Jak nie musisz to nie ryzykuj. A co do GC to zalezy - ja mam interview po niecalych 3 miesiacach od wyslania dokumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz to nie ryzykuj. A co do GC to zalezy - ja mam interview po niecalych 3 miesiacach od wyslania dokumentow.

W sumie nie musze,ale pojechaloby sie . A z GC to sie poczeka i zobaczy. Oby jak najszybciej.

Co do interview, to kiedy Twoje dokumenty wplynely do USCiS? Moje byly wplynely 8/15, a Notice of Action jest z 10/9.

Ja nie jechałabym. Wystarczy że przy wjeździe urzędnik zapyta czy pracowałeś w USA, będziesz mógł wówczas albo powiedzieć prawdę (a wtedy mogą Cię nie wpuścić) albo skłamać (co może wyjść na jaw podczas interview).

Czyli jak sklamac to niedobrze i jak mowic prawde to tez zle. Wiec gdzie jest "jedyna sluszna droga"?

Z tego wychodzi, ze najlepiej nigdzie sie nie ruszac i czekac na interview. To co oni tam nie wiedza co imigranci robia w Ameryce. Zeby tak kurczowo trzymali sie formy, to chyba nikt by GC nie dostal? I jak tu byc madrym?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mprl bo dopuki nie masz pewnosci ze masz GC to moze byc roznie bo sam ten dokument mowi nie za wiele ...

A czy kazdy kto czeka na papiery to pracuje nielegalnie?jesli nawet to jest pare procent ktora zajmuje sie domem i nigdzie do pracy nie idzie ,sa takie przypadki i o tym musisz tez pamietac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, z tego co wiem to mprl nie ma dokumentow zlozonych przez zone tylko przez pracodawce. I tu nielegalna praca nie jest przebaczana, a czas oczekiwania na GC jest duuuuzo dluzszy niz 3 miesiace. Co wiecej - jesli urzednik dojdzie do tego, ze ktos pracowal na F1 bez zezwolania wtedy robi sie cancel F1 od dnia zaczecia pracy. I tu zaczyna sie dyskoteka, bo wtedy mozesz byc tylko do 180 dni na terenie USA zanim wplyna twoje dokumenty do USCIS, w przeciwnym razie jestes traktowany jak osoba nielegalna, ktory zlozyla dokumenty w celu uzyskania immigration benefits.

I tu cytat z pisma, ktore przyniosl mi pewien chlopak:

Our record indicates that you came to the United States on March 23 2002 as a tourist. On August 12, 2002 you were granted a F-1 status and you worked at XXX without any INS authorization from January 2003 to December 2003. This is a violation of the student's status as described in XXXX and XXX, and therefore your student's status was canceled on January 13, 2003. Based on the above rules you are not eligible for a permanent resident status and your petition for adjustment of status has been denied. Your Employment Authorization document has been revoked.

Dlatego wlasnie tak uwaznie nalezy wypelniac kazdy dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...