Skocz do zawartości

high school i praca


cinema

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

coś mi przerwało takze przepraszam i zalaczam ciag dalszy: Aska ma 14 lat i ok 25 maja ma lecieć do stanów wrócić po wakacjach. Jej rodzice nie chca zeby mieszkała w stanach bo oni mieszkają w polsce. Ona natomiast bardzo by chciała( mieszkała by w Chicago i wie ze ja tam jade a bardzo sie przyjaznimy) jest tam jej siostra, ale dziewczyna nie radzi sobie za bardzo z kasą . Aska mówi że jej rodzice chca zeby została w Polsce i byla kimś, ale ona naprawde bardzo chce jechac do stanów. Wiec mam takie pytania czy dziewczyna w tym wieku mogłaby chodzić do pracy np po high school i czy szkoły sa płatne jesli tak to czy można dostać jakieś stypendium czy coś w tym rodzaju i przede wszystkim jakie argumenty ma podać rodzicom. Jak kiedyś byłam u niej i rozmawiałyśmy o tym z jej rodzicami ale Aska cały czas mówiła tylko ze bardzo chce a jej mama ze pewnie za chwile jej sie znudzi, ale i tak będzie musiałą sobie radzic bo w środku roku do Polski nie wróci itp. Bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bedzie na jakiej wizie Twoja znajoma,jak turystycznej to nie zarobi zbyt duzo jesli znajdzie prace,,Ty co innego majac GC i numer mozesz szukac wszedzie..

Druga sprawa kto sie nia tam bedzie zajmowac,jakis opiekun pelnoletni a moze Ty i ktos z Twojej rodziny,co na to jej siostra i jaki Ona ma tam status,..Ma podobno wrocic zaraz po wakacjach a chce zostac wiec jak to jest?

Niech jedzie na wymiane mlodziezy pomiedzy USA a Polska bo juz jest podpisana umowa ,radze poczytac i skontaktowac sie w tej sprawie z Ambasada USA w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśka ma GC i jest tam jej pełnoletnia siostra która jest obywatelką. Jej rodzice od dlugiego czasu jeżdża do stanów ale tylko na miesiac czy 2 dla podtrzymania statusu rezydenta. Jej siostra uwaza że Aska mogłaby do niej przyjechac i ze w stanach jest ok tylko wie ze same nie wyrobią z kasą i w tym jest cały problem jakby a sprawa byla załatwiona to Kaska(siostra Asi) mogłaby jeszcze pogadać z rodzicami i ich przekonać do tego zeby aska tam została.A jeżeli chodzi o wymiane to to jest raczej bardzo drogie. A wiec istnieje szansa ze taka młoda osoba skonczy (skończy w 2008 15 lat) mogłaby dostać gdzies prace? z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wieku -- 15 lat -- prace ktore moglaby zdobyc (babysitting, jakis retail) bylby BARDZO malo platne. No, i jest tez kwiestia ubezpieczenia medycznego -- nie mialaby z takiej pracy, a siostra tez nie moglaby ja przepisac na swoje (jezeli to w ogole ma.) To nie jest pomysl ktory ma duzo sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo? tzn jak niskie? Ja tu czytałam ze można jakoś pomagac na stołówce mysmy gadały ze np. w kręgielniach czy w jakiś wypożyczalniach tylko własnie w tych godzinach po high school :) Ja np zastanawiałam sie nad dawaniem korków komus, ale wiadomo ze z tego kasy nie będzie i jej nie wystarczy :) ...ale w sumie przez weekend to zawsze coś. Szkoda mi dziewczyny bo bardzo jej zalezy. A jeśli tu tez wszytko odpada to chciałam zapytać o koszt tej wymiany uczniów i czy mozna np konkretnie do Chicago, w jakim stopniu trzeba znac język,a i jak wymiana to przedewszystkim ktos mialby przyjechać do jej rodziców ? Z góry dziękuje:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wymianą to nie bardzo - ona ma przecież GC, wg. prawa imigracyjnego powinna mieszkać i uczyć się w USA, chyba że ma tzw. Biały Paszport. Wymiana to dobrowolne przyznanie się do tego że nie mieszka się w Stanach.

W tym wieku trudno o pracę za więcej niż parę dolarów za godzinę. Szkoła trwa do 3-4 PM, dojazd do pracy zajmuje czas, a trzeba kiedyś się uczyć i odpocząć. Gdyby jej zarobki miały być tylko dodatkiem, to byłoby OK, ale utrzymać się za takie grosze będzie trudno. No chyba że nie będzie musiała nic siostrze dopłacać za mieszkanie, ale... jeśli ta siostra wynajmuje mieszkanie to za przyjęcie dodatkowej osoby pod dach będzie pewnie płaciła większy czynsz.

Dla chcącego nie ma nic niemożliwego, ale warto wiedzieć że łatwo nie będzie.

W Illinois przysługuje jej ubezpieczenie All Kids, ale trzeba przedstawić zarobki rodziców. Nie wiem ile kosztuje, pewnie niewiele, ale kilkadziesiąt dolarów miesięcznie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie to nic wy moze myślicie inaczej ale mi sie tak wydaje, Kasia też pewnie nie ma bo z tego co wiem to rodzice aśki wysyłają jej leki itp, i gadałam z Aska i mówiła ze jak jej mama tam była 5 miesiecy to tak samo był czynsz z tego co sie ona orientuje. Moim zdaniem gdyby Aska zarobiła te 700$ na miesiac to z Kaska by moze jakoś dały rady, ale chodzi mi własnie o to czy można pracowac chociaz ona bedzie mieć dopiero 15 lat. Dziekuje Wam wszystkim jesteście najlepsi!:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...