Skocz do zawartości

high school i praca


cinema

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Ubezpieczenie to nic wy moze myślicie inaczej ale mi sie tak wydaje, Kasia też pewnie nie ma bo z tego co wiem to rodzice aśki wysyłają jej leki itp, i gadałam z Aska i mówiła ze jak jej mama tam była 5 miesiecy to tak samo był czynsz z tego co sie ona orientuje.

A zgłosili to właścicielowi? Jeżeli w czynsz jest wliczona woda i gaz to nie ma cudów - właściciel jeśli sie połapie że w mieszkaniu są dodatkowe osoby to każe zapłacić więcej. Niezbyt pewnie dużo, ale zawsze.

Moim zdaniem gdyby Aska zarobiła te 700$ na miesiac to z Kaska by moze jakoś dały rady

Ale gdzie tyle zarobi? O jakich stołówkach piszesz? Stołówki szkolne zamykane są gdy kończą się zajęcia. Opiekunki do dzieci są poszukiwane, ale w godzinach pracy, czyli wtedy gdy koleżanka będzie w szkole. Po południu i wieczorem jest mniejsze zapotrzebowanie, zwłaszcza w dzień powszedni. W weekendy pewnie będzie łatwiej, ale wiele się nie zarobi. Na trzy godziny dziennie (na tyle można zatrudnić osobę poniżej 16 roku życia w Illinois w czasie trwania roku szkolnego) nikt jej nie przyjmie do wypożyczalni czy sklepu.

ale chodzi mi własnie o to czy można pracowac chociaz ona bedzie mieć dopiero 15 lat. Dziekuje Wam wszystkim jesteście najlepsi!:*

Żeby w tym wieku pracować w Illinois trzeba mieć specjalne pozwolenie na pracę.

http://www.illinois.gov/PressReleases/Show...amp;RecNum=6010

Tu pracuje mnóstwo nastolatków, ale raczej starszych. Nie bardzo wierzę żeby pracodawcy chętnie przyjmowali do pracy dzieci. W tym wieku kosi się trawę, sprząta garaże, pilnuje dzieci w sobotę wieczorem, roznosi gazety itp. - czyli zarabia się na bilety do kina i Coca-Colę.

Napiszę jeszcze raz - nie twierdzę że to niemożliwe, ale trzeba zacząć od drugiej strony. Najpierw poszukać ew. pracy, dowiedzieć się za ile i na ile, a dopiero potem się decydować. Najlepiej niech się zorientuje siostra tej koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona ma na mysli jak pracuja studenci na campusie a to nie to samo jak wiesz.

No tak - high school to nie college, campus uniwersytecki to nie campus high school a pozatym zaden student na zadnym campusie nie zarobi $700/miesiac. Jackie, jestes bardziej optymistyczna niz ja, sadzac ze to nie jest niemozliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 700 dolarów to się zgadzam, mało prawdopodobne. Mój syn pracuje 20 godzin tygodniowo i zarabia 150 na rękę, odkłada na bilet i na pobyt na święta do Polski. Będę szczera - po powrocie skończy się ta zabawa, bo ma to niestety wpływ na jego oceny w szkole, a college za pasem :)

Jest w lepszej sytuacji niż opisywana koleżanka, bo ma prawie 18 lat, do szkoły ma 10 minut pieszo, do pracy 5 minut pieszo. Poza tym nie zarabia na utrzymanie, więc nie będzie tragedii gdy zrezygnuje. Ma jednak w w szkole znajomych (naturalnie maja więcej niż 15 lat) którzy pracują po 30 godzin tygodniowo i jakoś sobie radzą, stąd moje stwierdzenie że nie jest to niemożliwe. Pytanie tylko czy warto, 15 lat IMO to nie jest pora na bycie dorosłym gdy nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...