Skocz do zawartości

co po slubie?


kanalizer

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!!

To znowu ja, ostatnio bylam zalogowana pod nick: salcia79, ale za zadne skarby swiat nie moge sie pod ta nazwa zalogowac. Teraz jestam KANALIZER...

moje ostatnie pytania dotyczyly informacji na temat zawiarania zwiazku malzenskiego w Stanach - Ja nielegalnie od prawie 6 lat, on Amerykanin.

Pierwszy napotkany problem wzial sie z tym, ze nie moge tego zrobic w stanie Tennessee. Ten problem rozwiazalismy dosc szybko, mamy zaplanowany slub na 7-go Grudnia w Evansville, Indiana (tam moj przyszly maz sie urodzil).

Dzieki, za wszystkie podpowiedzi, jakie wysylaliscie na konto SALCIA79.

Bardzo rzeczowe i pomocne.

A teraz nowe utrapienia :

- ile mam czasu od daty slubu na zlozenie papierow do uscis??

- jak sie zabrac za zmaine nazwiska, prawa jazdy itd??;

- ktos wspomnial na temat "dane bio G-325A", co to jest??

- nie mam mojego I-94, gdzies zawieruszylam przez te lata, mam za to pieczatke wjazdu do Stanow w paszporcie, z wyznaczona data na powrot; czy to duzy problem?? ja przedluzalam moje I-94 na kolejne 6 miesiecy, i o ile pamietam to przy tym zawieruszylam ta mala bala kartke...

- permise mam wazna do 2011 roku i wazny paszport....

Jezeli ktos moze mi pomoc zrozumiec ten caly proces to bylabym bardzo wdzieczna.

Z gory dziekuje.

salcia79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty o zielona karte skladasz kiedy chcesz. Nie ma przepisow okreslajacych ile masz czasu na zlozenie papierow. Im szybciej tym lepiej. Pamietaj, ze sam slub nie powoduje, ze jestes legalnie w Stanach.

G-325A to wiele twoich danych i Twojego meza czyli bardziej scisle informacje dotyczace np. miejsca zamieszkania, miejsca pracy. Na co im to - juz nie pamietam :)

A prawo jazdy masz na stare nazwisko? Czy w ogole jeszcze nie wyrabialas? Jezeli nie wyrabialas, to w momencie kiedy to bedziesz robic, zabierasz z soba oprocz paszportu, certyfikat malzenski i mowisz, ze teraz poslugujesz sie tym nazwiskiem. Oni w to zajrza i dokument otrzymasz na nowe.

Przypuszczam, ze jak juz masz prawo jazdy, to wyglada to podobnie. Idziesz do nich, mowisz, ze zmieniasz, pokazujesz i zapewne otrzymasz prawo jazdy na nowe nazwisko. Wystarczy zadzwonic do lokalnego DMV, zapytac sie i Ci powiedza co i jak.

Tutaj ze zmiana nazwiska nie ma tyle zachodu co w Polsce. Wszedzie gdzie zalatwiasz formalnosci, a nie masz dokumetu na nowe nazwisko, zabieraj certyfikat malzenski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ile mam czasu od daty slubu na zlozenie papierow do uscis??

Możesz nawet i za 10 lat :) ale chyba najlepiej zrobic to jak najszybciej, to w Twoim interesie przecież.

- jak sie zabrac za zmaine nazwiska, prawa jazdy itd??;

Nowe nazwisko będzie na akcie ślubu, do interview nie jest Ci potrzebny paszport z uaktualnionymi danymi. Jeśli jednak koniecznie chcesz to musisz to załatwić przez konsulat, ale najpierw umiejscowić przez kogoś upoważnionego (notarialnie) akt ślubu w Polsce. Jest to trochę upierdliwe i czasochłonne.

Prawo jazdy uaktualnią bez problemu, zanosisz im akt ślubu i wsio. Nie wiem jak jest w Tennessee, w Illinois wymiana ID zajęła mi godzinę (wraz z otrzymaniem nowego dokumentu).

- ktos wspomnial na temat "dane bio G-325A", co to jest??

http://www.uscis.gov/files/form/g-325a.pdf

- nie mam mojego I-94, gdzies zawieruszylam przez te lata, mam za to pieczatke wjazdu do Stanow w paszporcie, z wyznaczona data na powrot; czy to duzy problem?? ja przedluzalam moje I-94 na kolejne 6 miesiecy, i o ile pamietam to przy tym zawieruszylam ta mala bala kartke...

Wysłałaś I-94 wraz z papierami o przedłużenie pobytu. Powinnaś była zrobić ksero zanim wysłałaś. Albo przynajmniej spisać dane. Zapytaj Kariny na priv co z tym fantem zrobić.

- permise mam wazna do 2011 roku i wazny paszport....

Ważność promessy jest nieistotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie mam mojego I-94, gdzies zawieruszylam przez te lata, mam za to pieczatke wjazdu do Stanow w paszporcie, z wyznaczona data na powrot; czy to duzy problem?? ja przedluzalam moje I-94 na kolejne 6 miesiecy, i o ile pamietam to przy tym zawieruszylam ta mala bala kartke...

To jest bardzo duzy problem, bo wedlug prawa USCIS moze posadzic cie o to, ze przekroczylas granice nielegalnie. Aby udowodnic, ze przeszlas inspekcje wymagana jest nie pieczatka w paszporcie, a wlasnie I-94. Inna rzecz, ze w ogole nie powinni zaczac rozpatrywac twojej sprawy bez kopii I-94. Postaraj sie o [beeep]likat (czemu mi tu sie pojawia jakies [beep]????? - przeciez to slowo nie jest obrazliwe.... no coz , w takim razie postaraj sie o ODPIS swojego I-94 :)) - a w tzw. miedzy czasie kompletuj dokumenty do wyslania do USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...