Skocz do zawartości

STUDIA


Rekomendowane odpowiedzi

A co do samochodu to te miasto jest male wiec nie ma chyba az takich odleglosci do p[okonywania koniecnzie samochodem.

Odleglosci sa. Sorry.

Co do pomocy finansowej to w gazecie wyborczej wypowiadali sie ludzie studiujacy w USA na uczelniach typu harvard czy yale. I oni twierdza ze ich studia (sa to oczywiscie polacy, ktorzy wyjechali tam specjalnie na studia) sa praktycznie darmowe gdyz uczelnia finansuje to z racji tego ze ich rodice nie zarabiaja 60tys dolarów rocznie. Wiec nie wiem w koncu czy oni klamali czy jest cos takiego?

Nikt nie klamie. Harvard i Yale to prywatne uniwersytety. Jak juz ci ktos -- oprocz mnie -- tlumaczyl: prywatne szkoly moga dawac stypendia -- i daja -- dla tych naj naj naj. A w tej dyskusji jest mowa o publicznych community collegeach i stanowych uniwersytetach. Na ktorych nie ma pomocy dla miedzynarodowych studentow z prostego powodu ze te szkoly sa glownie dla rezydentow stanu i sa finansowane przez podatki rezydentow. Pomoc finansowa jest dlatego wylacznie dla rezydentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Udało Ci sie mnie zniechecic tzn. nie zniechecic ale odwiesc od tego planu. Tez wlasnie mnie oswiecilo przed chwila ze to przeciez prywatne. No cóż chyba pojde do wojska zreszta wszystko mi jedno juz. W koncu Polska nie jest taka zla (w porownanniu z Afryka) A moze jeszcze cos sie znajdzie jakas korzystna opcje. Ale nie moge zrozumiec dlaczego nie jestem bogaty. A i jeszcze pytanie mam taki rozpaczliwe: Czy jesli moj pradziadek walczyl w armi USA to moge sie starac o obywatelstwo, zielona karte czy cos tam? (dodam ze mojej babci siostra jest obywatelka USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinang, ja tez myslalam o studiach w usa. I zrezygnowalam. Dlaczego??? Przede wszystkim kasa! Faktycznie to sa ogromne koszty!!! I chyba faktycznie warto postudiowac w Anglii Irlandii czy w Paryzu niz w USA. Ja chcialam dostac sie na uniwersytet w North Carolina. Ale nie ma tam ani dofinansowania dla studentow z innych krajow ani innych ulg finansowych a czesne to srednio $15.000/rok. Bez samochodu bylo by mi bardzo ciezko. I jak teraz czytam wypowiedzi Katlii to potwierdza sie wszystko co powiedziala.

Nigdy nie bylam na zadnym programie w Stanach, ale po komentarzach ludzi z W&T mozna wywnioskowac, ze jezli ktos szuka fajnej przygody i chce sam zobaczyc jaki ten kraj jest to warto o tym pomyslec. Ale studia???!!! Chyba juz sam rozumiesz jaki to z nimi "zachod" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia w USA to fajna rzecz i nie chodzi o to że nie warto, bo warto - mając w planach pracę w USA i późniejsze sponsorowanie przez pracodawcę będą b. przydatne. Pytanie tylko czy warto płacić tyle pieniędzy za community college, które najczęściej nie mają b.wysokiego poziomu i z których gorzej ze startowaniem do dobrych szkół (jak napisała Katlia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...