Skocz do zawartości

sponsorowanie przez rodzine


tomek22

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie ma sensu ze skladaniem dokumentow przez tate jako rezydenta a potem przenoszeniem jak bedzie mial obywatelstwo. Petycja nie bedzie jszcze rozpatrzona (bedzie w USCIS a nie w NVC na tym etapie - NVC jest o niebo lepsze, bo tam idzie wszystko szybciej zalatwic), to zajmie czas, a technicznie czesto jest tak, ze piszesz listy, a USCIS ma wszystko daleko gdzies... Szkoda nerwow i czasu. Jackie ma 100% racji.

2. Jesli pytasz mnie co ja bym zrobila to powiem tak: definitywnie i petycja z ramienia taty i petycja z ramienia siostry. Nigdy nie wiesz co bedzie (nie daj Boze) a Ty bedziesz mial kilka lat straconych, bo nie mozesz przeniesc petycji zlozonej przez siostre na date petycji zlozonej przez tate. Choc tez jest jeszcze jedno rozwiazanie a mianowicie aby twoja mama (rezydentka) zlozyla na Ciebie juz teraz petycje - jesli bedzie zdawac obywatelstwo za 2 lata, wtedy to ma sens aby teraz zlozyc na Ciebie petycje I-130, bo w takim przypadku przeniosa Ci date.

3. Co do granicy to dobrze abys mial jakies dokumenty ze szpitala oraz bilety z poprzednich wlotow i wylotow oraz co wazne - kseruj I-94 zanim oddasz i tez miej ze soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki za odpowiedż

1. Raczej sponsoring przez Ojca i siostre , bo matka pomimo zielonej kart, z powodu różnych spraw częściej siedzi w Polsce niż w USA... (matka wykazuje dochody w kraju to raczej sponsora średnio się nadaje)

2. Dlaczego ważna jest kopia I-94 ? Maja przecież wszystko w komputerach. Akurat mam ksero z tego ostatniego I-94 sprzed miesiąca, ale zawsze sądziłem że to bilet (karta pokładowa) jest żelaznym dowodem że w danym dniu wracało się do własnego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie doczytales ale ktos moze na Ciebie zlozyc papiery a ktos obcy moze podpisac papiery jako sponsor i dlatego Twoja Mama mogla by zlozyc papiery na Ciebie.

Czasami maja takie sprawy w komputerze a czasami nie i dlatego wazne aby miec te karty ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raczej sponsoring przez Ojca i siostre , bo matka pomimo zielonej kart, z powodu różnych spraw częściej siedzi w Polsce niż w USA... (matka wykazuje dochody w kraju to raczej sponsora średnio się nadaje)

Mozesz miec wspolsponsora.

2. Dlaczego ważna jest kopia I-94 ? Maja przecież wszystko w komputerach.

W teorii maja, w zyciu jest roznie.

Akurat mam ksero z tego ostatniego I-94 sprzed miesiąca, ale zawsze sądziłem że to bilet (karta pokładowa) jest żelaznym dowodem że w danym dniu wracało się do własnego kraju.

Bilet pokladowy nie jest zelaznym dowodem, ale duzo pomaga w polaczeniu z ksero I-94. Gdyby kazdy opieral sie na bilecie to by nikt nie oddawal I-94 przy wylocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...