Skocz do zawartości

sponsorowanie przez rodzine


tomek22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Karina prosze o jakies informacje :) bede bardzo wdzieczna/

Szukasz w zlym miejscu informacji, poradz sie jakiegos prawnika od spraw emigracji, bo tutaj za duzo pojawia sie opinii na zasadzie "mnie sie wydaje ze".

Mozliwosci sa dwie, mozesz nie miec szans, lub moga wchodzic w gre wzgledy tzw. "humanitarne" - ale to tez tak sobie wymyslilem teraz - ja - niekompetentny zeby to oceniac

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to niekoniecznie? wiesz cos na ten temat? Jesli tak to prosze o informacje :)

Od 2002 roku, a dokladnie od grudnia 2002, kiedy opublikowano INS Memo (to Memo bylo zatwierdzone juz w czrewcu 2002) z dokladna interpretacja przepisow z dzialu FSIA 2002 (Family Sponsor Immigration Act of 2002) jest mozliwosc aby osoba, na ktora byla zlozona forma I-130 (przypominam, ze mowimy o sponsorowaniu rodzinnym, a nie pracowniczym !) mogla uzyskac benefity imigracyjne nawet w przypadku jezeli sponsor (czyli osoba, ktora podpisala petycje I-130) nie zyje.

Wazne: Uzyskanie benefitow czyli pozytywne rozpatrzenie sprawy (a tym samym przyznanie zielonej karty) lezy w dyskrecji (matter of discretion) oficera imigracyjnego. Oznacza to, ze zatwierdzanie petycji gdzie mowimy o sponsorze zastepczym, nie jest automatyczne. Wymagane jesy wykazanie, ze takowa petycje powinna byc zatwierdzona ze wzgledow humanitarnych - i tu wystarczy wyjasnienie dlaczego aplikant uwaza, ze powinien miec taka sprawe approved. Nie ma konretnych wytycznych, ktore jesli sie spelni to na 100% taka petycja bedzie approved - 'Wzgledy Humanitarne' to szerokie pojecie i dlatego ostateczna decyzja nalezy do oficera USCIS.

Do 2002 roku petycje I-130 uznawalo sie za niewazna jesli sponsor zmarl a aplikant nie mial mozliwosci (np. ze wzgledu na niedostepnosc numerow wiz - czyli jesli jego data nie byla ogloszona w Visa Bulletin) 'ustawienia sie' w kolejce po zielona karte.

Teraz jest mozliwosc aby aplikant otrzymal zielona karte nawet jesli sponsor nie zyje. Wymagane jest aby affidavit (I-864) podpisala inna osoba - substitute sponsor. Aby byc substitute sponsor nalezy byc najblizsza rodzina aplikanta (wszelkie ciocie, kuzynki nie sa kwalifikowane jako 'najblizsza rodzina' - a to czesto wmawiaja rozne osoby pracujace w agnecjach i kazdy chwyta sie nadziei, placi tysiace dolarow po to, zeby potem przekonac sie, ze sprawa jest denied). Ale co ciekawe np. babcia, tesciowa, ziec badz szwagierka sa zaliczani jako najblizsza rodzina w tym konkretnie przypadku. (Zeby ktos nie pomyslal, ze szwagierka moze skladac na niego petycje o sponsorowanie - szwagierka moze byc zastepczym sponsorem, jesli umrze sponsor glowny, ktory juz wczesniej podpisal petycje I-130). Wazna rzecza jest aby wiedziec, ze peytcja I-130 powinna byla byc zatwierdzona przed smiercia sponsora glownego. Czyli jesli ktos ma petycje zlozona np. przez mame, ktora jest obywatelka USA, ale do tej pory petycja nie byla zatwierdzona przez USCIS (jest pending), a mama zmarla - to w takim przypadku zastapienie mamy innym sponsorem nie bedzie mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

Całkiem niedawno natknąłem się na tą strone o USA. Jest tu sporo przydatnych informacji.

Apropos podłączam sie do wątku żeby nie zaśmiecac forum takim samym pytaniem ,ale muszę wyrazić zdziwienie że autor tego wątku nawet nie podziękował Karinie za tak obszerną (czasochłonną ) odpowiedż...

A oto moje pytanie:

A jak by wyglądała sprawa sponsorowania przez Ojca który ma zieloną karte ale na poczatku stycznia 2008 będzie zdawal egzamin na obywatelstwo. Moja siostra wraz ze swoja rodzina tez przebywa w USA legalnie wiec może sie dołączyc do sponsorowania ?

Moja matka ma juz zielona karte i była spons. przez siostre. Wszystko trwało 4 lata. Niestety siostra jest bardzo zajeta i musze przygotować wszelkie info na temat sponsorowania . Bo w lipcu tego roku cos sie podobno zmieniło w tych przepisach. Oprócz wzrostu opłat podobno lepiej nie zaczynać sponsoringu na rodzeństwo.

Ja mam obecnie wize 10 letnia. W 2011 już wygasa. czy będzie jakaś "kolizja " jeżeli zacznę załatwiać sponsorowanie przez Ojca czy tez siostre już na początku 2008 roku ? Bo w miedzy czasie chcę odwiedzać rodzine. A jak mam figurować u nich w kompie z jakims znakiem zapytania (w zwiazku z procedura sponsoringu) to może nie ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by wyglądała sprawa sponsorowania przez Ojca który ma zieloną karte ale na poczatku stycznia 2008 będzie zdawal egzamin na obywatelstwo. Moja siostra wraz ze swoja rodzina tez przebywa w USA legalnie wiec może sie dołączyc do sponsorowania ?

Nie może być dołączona do Twojej petycji, musi być na nią złożona osobna petycja. Dodatkowo - będziecie w kategoriach które nie zezwalają (po złożeniu I-485) na czekanie na Zieloną Kartę na terenie USA, to zupełnie inna kategorie niż opisujesz poniżej (córka obywatelka sponsorująca matkę).

Zakładając że będzie Was sponsorował ojciec - obywatel: skoro Twoja siostra ma własną rodzinę to będzie w kategorii F3. Nie wiem ile masz lat (przypuszczam że powyżej 21) i czy masz rodzinę. Jeśli jesteś kawalerem i masz więcej niż 21 lat to będziesz w kategorii F1.

Tu masz przybliżone okresy oczekiwania na Zieloną Kartę: http://www.prawoimigracyjneusa.com/Rozpatr...0petycji%20.htm

Moja matka ma juz zielona karte i była spons. przez siostre. Wszystko trwało 4 lata.

Ponieważ posiadacze Zielonej Karty nie mogą sponsorować rodziców, wnioskuję że siostra ma obywatelstwo. Nie rozumiem w takim razie dlaczego trwało to 4 lata - w tej kategorii nie trzeba czekac na przyznanie numeru wizy.

Niestety siostra jest bardzo zajeta i musze przygotować wszelkie info na temat sponsorowania . Bo w lipcu tego roku cos sie podobno zmieniło w tych przepisach. Oprócz wzrostu opłat podobno lepiej nie zaczynać sponsoringu na rodzeństwo.

Opłaty niestety wzrosły, ale dlaczego lepiej nie sponsorować rodzeństwa?

Ja mam obecnie wize 10 letnia. W 2011 już wygasa. czy będzie jakaś "kolizja " jeżeli zacznę załatwiać sponsorowanie przez Ojca czy tez siostre już na początku 2008 roku ? Bo w miedzy czasie chcę odwiedzać rodzine. A jak mam figurować u nich w kompie z jakims znakiem zapytania (w zwiazku z procedura sponsoringu) to może nie ryzykować ?

Nie ma żadnego ryzyka poza tym, że od chwili gdy na Ciebie zostanie złożona petycja imigracyjna będzie b. trudno dostać wizę turystyczną. Ale starać się możesz i nawet masz szansę - niewielką, ale zawsze - że ją dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...