Skocz do zawartości

Gotowanie po amerykańsku


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo piwa, moi przyjaciele dali mi na odchodne tekturową podstawkę pod kufel z Gdańskiem na obrazku (tam mieszkam). Teraz kupuję różne piwa w USA, robię każdemu zdjęcie na tej podstawce i wrzucam na facebooka :P Zbiera się kolekcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No wlasnie przed wczoraj kupilem warke i zywca , puszki wygladaja tak samo ,oczywiscie napisy ang, a smak calkowicie inny jakis taKi ciezki .Ciekawi mnie czy te piwo jest rozlewane w usa czy w Polsce ,bo jesli w Pl to do choinki powinno miec smak taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie przed wczoraj kupilem warke i zywca , puszki wygladaja tak samo ,oczywiscie napisy ang, a smak calkowicie inny jakis taKi ciezki .Ciekawi mnie czy te piwo jest rozlewane w usa czy w Polsce ,bo jesli w Pl to do choinki powinno miec smak taki sam

wydaje mi sie ze w US bo za kazdym razem kiedy pije jakies zagraniczne piwo, smakuje tak samo podejrzanie :) ale nie jestem pewna. Moim zdaniem te niby nasze piwa sa bardziej wodniste tutaj smakuja jak mineralka :D wiec poczekam sobie do wakacji w PL z tym piwem. A z tych tu dostepnych to lubie korone z nutka limonki w srodku, millera i jamajskie piwo red stripe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaL, wielkie dzięki za przepis na chleb - wyszedł idealnie! Z tych, które piekłam, jest najbardziej zbliżony do polskiego ideału. Co ciekawe, użyłam mąki mieszanej - mam taki słoik, do którego zsypuję resztki z kolejnych torebek, było więc trochę pszennej, trochę chlebowej, pełnoziarnista... pycha! Następne pieczenie - bułeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam sie podzielic z wami moim ukochanym przepisem. http://www.rachaelrayshow.com/food/recipes/jalapeno-popper-sliders-5/ tylko zamiast dawac plaserek papryczki w srodek to poprostu kroje w drobna kostke i dodaje do sera. Uzywam tez normalnej bulki hamburgerowej i robie je w rozmiarze hamburgera a nie slidera :) polecam, sa przepyszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Nigella, ze chleb się udał. Oczywiście ja też jak mam resztki różnych mąk to wsypuje co mam i mieszam je. TO co podałam jest świetną bazą na robienie różnych chlebów wg każdego gustu. A taki jeszcze bardziej prawdziwy polski chleb to wyjdzie na zakwasie z mąki żytniej :-), którą ja akurat mam problem znaleźć w okolicznych sklepach i zostaje mi zamówienie przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej a wiecie czy mozna z polski do usa wyslac paczke taka zywnosciowa i ile by to kosztowalo za funt czy kg

ja dokladnie nie jestem pewna...ale jakos za 5kg moja mama placi ok.200-300zl...tyle ze ona nie pisze ze jest tam jedzenie :) raz napisala ze jest kielbasa to wyciagneli. Ale odkad przestala pisac ze jest tam jakies mieso czy ser to dochodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pocztę Polską, to cennik masz tutaj: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm Są też rozmaite firmy kurierskie, pytanie tylko, czy wysyłanie żywności jest zgodne z przepisami... szczerze mówiąc nie wiem i sama chętnie się dowiem. Co wiem na pewno to to, że wysyłanie czegokolwiek z Polski do USA jest koszmarnie drogie - przed wylotem miałam spakowane trzy pudła i zrezygnowałam, gdy okazało się, że cena przesyłki przekroczy wartość tych wszystkich rzeczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie tu sprawiedliwosc ,ja z usa to znam takich co wysylali szynki owoce , majonezy skonczywszy na grillach z butla gazowa , wysylka do Pl to za 10kg tak 25-30$. , a odwrotnie duzo drozej Nawiasem mowiac myslalem co by poprosic kogos z rodziny o wyslanie , kilku zubrow dla mnie i redsow dla mojej lepszej polowy , no i jakis pomorski majonez ,jakies gazetki wedkarskie , moze jakas suszona krakowska, itp ale widze ze chyba gra nie bedzie warta swieczki , takze moj brzusio podpowiada mi ze czas juz chyba bilet do Pl kupowac bo trza by troche cos konkretnego przekasic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...