Skocz do zawartości

Gotowanie po amerykańsku


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

karkowka? w Usa? tu sa meeeega steki jakich w PL nie ma! kto by robil karkowke :)) najlepsze sa te krwiste z sosem R1...mmmm i do tego pieczony ziemniaczek!

Masz na myśli A1? W Alabamie są lokale ze stekami, w których za polanie steku sosem A1 można zostać wyrzuconym za drzwi przez urażonego szefa kuchni ;)

Slow cooker mam i uwielbiam! Zwykle robimy jednak tylko jeden prosty przepis - ziemniaki, seler, marchewki, cebula, wołowina, zalane wodą wymieszaną z sosem w proszku (coś w stylu Winiary Pomysł na...).

Pochwalcie się Waszymi, sprawdzonymi przepisami. Slow cooker to super sprawa. Polecam każdemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To jest kurczak, o którym pisałam: http://www.sixsistersstuff.com/2012/01/slow-cooker-honey-sesame-chicken-recipe.html Jedyna uwaga: sos wychodzi bardzo słodki - cukier jest w miodzie i keczupie, więc gdybym robiła drugi raz, użyłabym zdecydowanie mniej miodu (w przepisie jest 1 szklanka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli A1? W Alabamie są lokale ze stekami, w których za polanie steku sosem A1 można zostać wyrzuconym za drzwi przez urażonego szefa kuchni ;)

Slow cooker mam i uwielbiam! Zwykle robimy jednak tylko jeden prosty przepis - ziemniaki, seler, marchewki, cebula, wołowina, zalane wodą wymieszaną z sosem w proszku (coś w stylu Winiary Pomysł na...).

Pochwalcie się Waszymi, sprawdzonymi przepisami. Slow cooker to super sprawa. Polecam każdemu!

No wlasnie mialam na mysli A1 :P ja bez tego sosu nie wyobraza sobie steka :) jesli chodzi o slow cooker to robie dokladnie to samo. Czasami wrzuce wieprzowine zalewam woda i warzywami i jest ok. Zazwyczaj zaczynam wczesnie rano i jem wieczorem :) ale i tak najlepiej smakuje na drugi dzien :) Jeszcze jedna rzecz ktora uwielbiam ze slow cookera to Pulled Pork Sandwich :) jeszcze nie robilam ale przymierzam sie....jest pyszne! Tu masz przepis http://www.myrecipes.com/recipe/slow-cooker-pulled-pork-10000001875662/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowa chyba nie jadllas karkowki w Pl miekka soczysta , i mozna na wiele sposobow ja robic . Co do stekow ,, pozadne kosztuja 20$ za funt a te za 6 za funt nie umywaja sie do polskiej karkowki , a zreszta steki sa w kazdym sklepie a taka karkowke jak w pl to ze swieca szukac , mysle co by po jakis farmach pojezdzic i popytac o takie mieso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowa chyba nie jadllas karkowki w Pl miekka soczysta , i mozna na wiele sposobow ja robic . Co do stekow ,, pozadne kosztuja 20$ za funt a te za 6 za funt nie umywaja sie do polskiej karkowki , a zreszta steki sa w kazdym sklepie a taka karkowke jak w pl to ze swieca szukac , mysle co by po jakis farmach pojezdzic i popytac o takie mieso.

Jadlam karkowke ale pieczona w piekarniku wg.przepisu mojego taty. Wiem jest pyszna, ale i tak wole steki :) ja czasami robilam karkowke i czesto mozna ja znalezc w sklepie w meeeega wielkim kawalku :) dziwie sie ze nie widziales jej jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem i probowalem ja grilowac i chodzi o to ze poproatu jest niedobra , dlatego pewnie ze byla przedtem zamrazana a jej wlasciciel egzystowal na tym swiecie pewnie ze 3 miesiace i byl pompowany cala tablica mendelejewa

To wybierz sie do rzeznika tzw. Meat Market tam zazwyczaj maja swieze :) A jesli chodzi o gotowanie polskiego jedzenia w US to nigdy nie wychodzi i nie smakuje tak samo jak w PL. To w sumie jedyny powod dla ktorego przestalam robic polskie obiadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie z toba zgodze , czasem sam sie zastanawiam czy jest sens probowac powielac jakas smaczna potrawe ktora jadlem w Polsce.

Hm nawet polskie piwo smakuje inaczej .

pseudo polskim piwem w US nie chce sobie psuc wspomnien z ojczyzny :) wiec pije to co maja tutaj regionalnie :D Bedac w PL uwielbialam gotowac i wszystkie polskie potrawy wychodzily pyszne. Tutaj zrobilam juz chyba wszystko, wlacznie z moimi popisowymi daniami...za nic nie chca wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...