Skocz do zawartości

Gotowanie po amerykańsku


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyłka samych gazetek droga nie będzie... ale tak naprawdę gazetek wędkarskich to w Stanach nie brak, nie sądzę, żeby polskie były lepsze. Majonez i kiełbasa - fakt, tu nie uświadczysz tak dobrych jak nasze polskie, ale co Wy się tak przy tym polskim piwie upieracie? :) Owszem, jest dobre, ale od kiedy jestem w Stanach piłam tak dużo genialnego miejscowego piwa, że nie tęskno mi wcale ani za Żubrem, ani za Żywcem. W sklepach typu Total Wine jest naprawdę wszystko - grunt to wybierać lokalne browary, a nie "sikacze" typu Budweiser czy Miller Lite ;) Pewex, miałeś kiedyś okazję próbować piw typu IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nigella probowalem roznych i sa lepsze i gorsze ale widzisz czlowiek chce tego czego tu nie ma a smak zna z Pl . Podejrzewam ze gdybym zamieszkal w Pl tez by mi brakowalo np steka , czy porannej kawki z coffee rollem z dunkina . Co do gazetek to wlasnie mam do nich sentyment bo kojaza mi sie z wakacjami spedzanymi w Polsce , gdzie czlowiek czytal od dechy do dechy wieczorami ( nie bylo internetu , a w telewizorze rubin byly 2 programy ) a rychlo rano na ryby . Tu lapalem rekiny , bassy , dorsze ale to nic w porownaniu z frajda ze zlapanej ploteczki na zwykla wedke bambusowa , na polskim czystym jeziorze pelnym lili wodnych i trzciny , a jak taka ryba pozniej smakowala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

A ja podzielę się z Wami przepisem na sałatkę brokułową z bekonem, którą podpatrzyłam u jednej Amerykanki :)

Muszę przyznać, że jak dla mnie jest ona trochę ciężkostrawna, ale smakuje pysznie i na pewno warto spróbować, bo jest dosyć nietypowa:)

Oto czego potrzebujemy:

- brokuły (ok. 2 główki)

- czerwona cebula

- pół szklanki rodzynek

- 10-12 plasterków wędzonego bekonu

na sos:

- szklanka majonezu

- 2 łyżki octu balsamicznego

- 2 łyżeczki cukru

Przygotowanie:

1. Bekon kładziemy na wyłożonej folią aluminiową blasze, pieczemy w 180 st. Celsjusza przez ok. 10-15 min (w zależności od grubości plastrów i tego czy wolimy bekon chrupiący czy miękki). Studzimy i kruszymy go na kawałki.

2. Cebulę kroimy. Ja preferuję pokrojoną drobno, ale równie dobrze można pokroić w krążki.

3. Brokuły gotujemy w lekko osolonej wodzie i pilnujemy, żeby za bardzo nie rozmiękły. Następnie dzielimy na różyczki.

4. Rodzynki zalewamy wrzątkiem, odstawiamy na 5 min i odcedzamy.

5. Mieszamy razem wszystkie składniki. Łączymy także składniki sosu, a następnie sos dodajemy do sałatki. Mieszamy i odstawiamy do lodówki, najlepiej na noc.

I przy okazji zapraszam do siebie: http://za-oceanem.blogspot.com/2012/08/amerykanskie-smaki-saatka-brokuowa-z.html :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomegranate jelly ( galaretka konfiturowa z granatow)

porcja jest na 8 pollitrowych sloiczkow

-40 dojrzalch granatow

-2 kg cukru

- 1/2 litra lime juice ( okolo 25 limes jesli przeciskacie)

-4 standardowe opakowania fruit pectins

1] granaty przekrajamy wzduz "rownika" i kazda z polowek staranie wystukujemy drewnianym tluczkiem do kartofli (usuwamy kawalki membrany, krore moga przy okazji wypasc z owocow

2] produkt gotujemy na malym ogniu przez okolo 1 godz. w "non stick pot"

3] miksujemy recznym blenderem az pestki nie beda mialy na sobie "fruit residue"

4] podczas gdy zawartosc garnka jest wciaz ciepla przecieramy ja przez dosc waski przetak

5] pestki (anardhana) wyrzucamy na kompost ewentualnie sprzedajemy hindolom lub pakom na craigslist ( na amazon kosztuje normalnie okolo $25 za funt i nie mam zielonego pojecia dlaczego ci ludzie ryzukuja polamanie zebow na tych ziarenkach)

6] przecier zagotowujemy

7] dodajemy stopniowo cukier ciagle mieszajac

8] dodajemy lime juice

9] gotujemy bez przykrycia odparowujac nadmiar wody ( okolo 3 godzin na malym ogniu)

10] na ochlodzony w zamrazarce talerzyk wlewamy lyzeczke produktu - jesli nie "scieka" - galaretka jest prawie gotowa

11] wciaz gotujac dodajemy powoli pektyny - po zakonczeniu dodawania pektyn roztwor nie powinien wrzec dluzej niz przez jedna minute

12] goraca galaretke wlewamy do wyparzonych sloikow ( pasteryzacja nie jest konieczna)

13] galaretka powinna calkowicie zgestniec po okolo 2 tygodniach skladowania w chlodnym miejscu

zastepuje wspaniale "cranberry sauce" jako przystawke do wszelkich mies

smacznego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche nie w temacie ale czy pamietacie moze co bylo waszym pierwszym amerykanskim posilkiem? U mnie za pierwsza wizyta w Usa byla nieszczesna kanapka z tego ich chleba..fuu! Pamietam zrobilam ja soba zaraz po przylocie. Tak sie zdolowalam tym chlebem, ze wyciagnelam z tej kanapki ser i szynke i chleb wyrzucilam. Do tej pory nie moge sie do niego przekonac. Za drugim razem odkrylam hot pockets- ham and cheese . Tak sie zlozylo ze u mojego meza w pokoju w bazie wojskowej byla tylko mikrofalowka wiec jadlam je codziennie :) zadziwia mnie ilosc szybkich posilkow do mikrofalowki jaka tu maja dostepna...w 80% smakuja wstretnie, ale niekiedy mozna trafic na cos fajnego. Uwielbiam chodzic na zakupy i wypatrywac nowe produkty, ktorych nigdy wczesniej nie widzialam. Moj maz sie ze mnie smieje jak np. powiem ze czegos takiego jeszcze nie jadlam i mowi: "Poland dont have any shit!"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zlozylo ze u mojego meza w pokoju w bazie wojskowej byla tylko mikrofalowka wiec jadlam je codziennie :) zadziwia mnie ilosc szybkich posilkow do mikrofalowki jaka tu maja dostepna...w 80% smakuja wstretnie, ale niekiedy mozna trafic na cos fajnego.

a nie było od tego jakiś efektów ubocznych ?

ja się od tych mikrofalówkowych paczek z "jedzeniem" trzymam daleko.. (raz na jakiś czas w samolocie wystarczy :D ) no ale mnie też zadziwia ilość tego typu żarcia a smuci mały wybór w czekoladach.. jogurtach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie było od tego jakiś efektów ubocznych ?

ja się od tych mikrofalówkowych paczek z "jedzeniem" trzymam daleko.. (raz na jakiś czas w samolocie wystarczy :D ) no ale mnie też zadziwia ilość tego typu żarcia a smuci mały wybór w czekoladach.. jogurtach..

jedyny efekt uboczny byl taki ze hot pockets juz chyba nie zjem nigdy w zyciu :) mam ich dosc :P wiesz, wiekosc przypadkow kiedy decydowalam sie na cos do mikrofali to wiazalo sie to glownie z ciekawoscia a nie z glodem :) w koncu u nas w PL takich rzeczy nie ma. Uwielbiam probowac wszystkiego co nowe. Jogurty faktycznie maja kiepskie a czekolada amerykanska jest poprostu niedobra.

jedyny efekt uboczny byl taki ze hot pockets juz chyba nie zjem nigdy w zyciu :) mam ich dosc :P wiesz, wiekosc przypadkow kiedy decydowalam sie na cos do mikrofali to wiazalo sie to glownie z ciekawoscia a nie z glodem :) w koncu u nas w PL takich rzeczy nie ma. Uwielbiam probowac wszystkiego co nowe. Jogurty faktycznie maja kiepskie a czekolada amerykanska jest poprostu niedobra.

i jeszcze jeden wielki minus - brak twarogow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...