Skocz do zawartości

Gotowanie po amerykańsku


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Nigella, nie chcę kapusty z grzybami, ale nie chcę też słodkich ziemniaków (nie znoszę ich) I chciałabym, żeby to nadzienie nie było takie typowo amerykańskie. Na święcie będą u nas sami Polacy + jeden Amerykanin, ale już troche spolszczony ( 10 lat po ślubie)

:)

Będzie to moje pierwsze I zapewne ostatnie święto Dziękczynienia :) W Polsce nie będę go przecież obchodziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nigella, nie chcę kapusty z grzybami, ale nie chcę też słodkich ziemniaków (nie znoszę ich) I chciałabym, żeby to nadzienie nie było takie typowo amerykańskie. Na święcie będą u nas sami Polacy + jeden Amerykanin, ale już troche spolszczony ( 10 lat po ślubie)

:)

Będzie to moje pierwsze I zapewne ostatnie święto Dziękczynienia :) W Polsce nie będę go przecież obchodziła

No to jak sami Polacy, to nadziej indyka na litrowa butelkę wódki i wszyscy będą szczęśliwi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc! Nie potrafię znaleźć tematu o ogólnych zakupach w USA, nie wiem czy taki był xzd

Moje pytanie, gdzie kupujecie mak? Najlepiej jakby był juz zmielony, bo nawet nie mam tej takiej maszynki... A moze znacie sposoby jak zmielić bez tej takiej maszynki? Mam ochotę na makielki w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Nie potrafię znaleźć tematu o ogólnych zakupach w USA, nie wiem czy taki był xzd

Moje pytanie, gdzie kupujecie mak? Najlepiej jakby był juz zmielony, bo nawet nie mam tej takiej maszynki... A moze znacie sposoby jak zmielić bez tej takiej maszynki? Mam ochotę na makielki w tym roku :)

Zmielony w puszkach znajdziess w polskim sklepie. Maszynkę za $50 w Harbor Fright.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Nie potrafię znaleźć tematu o ogólnych zakupach w USA, nie wiem czy taki był xzd

Moje pytanie, gdzie kupujecie mak? Najlepiej jakby był juz zmielony, bo nawet nie mam tej takiej maszynki... A moze znacie sposoby jak zmielić bez tej takiej maszynki? Mam ochotę na makielki w tym roku :)

W NYC bez problemu - mak dostępny w polskich i rosyjskich sklepach. Dla reszty USA: Amazon. Wpisz w ich wyszukiwarkę "ground poppy seeds" i napewno coś wyskoczy, Uprzedzam że tanio nie będzie - 20 oz $19.70 + przesyłka. Jeżeli nie będzie mielonego, zaparz mak i wrzuć do blenderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skończy sie na zaparzaniu i zblendiwaniu, dzieki!

Maszynki nie kupuje bo i tak nie mamy miejsca a pewnie byłaby tylko wykorzystana raz na rok :P

A kotlety mielone,pieczen, z czego robisz? Z tego mielonego ze sklepu, gdzie swinia zmielona razem z raciczkami i korytem?

;):P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Bo w Polsce to kupowaliśmy mielone ale jeszcze było zjadliwe. Odkąd jestem w USA unikam mięsa jak sie da, bo nie ma po nim nic innego jak tylko bol brzucha i okropne samopoczucie. Moj organizm zaczyna juz w ogóle nie tolerować mięsa. Wiec sie nie przejmuje. A zmielić tez mozna w blenderze mięso. Na kurczakowe kotlety tak mieliśmy :P

Paszteciki planuje robic. Z kapusta i pieczarkami i cebulka ^^ przepis mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...