Skocz do zawartości

Historia pewnej emigracji


ribes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

gocharynka on przylatuje aby zalatwic wize dziecku tzn swojemu siostrzencowi i pewnie z dzieckiem sam pujdzie na rozmowe jesli jest obywatelem USA ...

a co do tej odznaki to jestem ciekawy co to jest i jakie on ma tzw plecy,,bo jak sama odznaka to moze malo zdzialac ale...zobaczymy jak bedzie bo chyba ribes Nam tutaj cos napisze jak poszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze sam pojsc poniewaz tylko ja moge skladac wniosek za syna. Wiec pojdziemy tam razem. Jak to bedzie wygladac to nie wiem.

A odznaka to chyba taka zwykla, metalowa :)

Aha, zalozylem sie ostatnio z synem ze poprosze byla o buty i koszulke dla mnie :rolleyes: Hihihihi, ale byla zabawa. Przez chwile byla bloga cisza, po czym powiedziala ze poszuka i zobaczy. Jak myslicie; przysle??? :) Ja i tak juz wygralem zaklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po wizycie. Zgodnie z przewidywaniami syn nie dostal wizy. Powod byl oczywiscie ten sam, byla zona ma zamiar zostac w US na stale wykorzystujac do tego wszelkie mozliwosci. Jedna z nich jest trwanie na wizie studenckiej. Zadne tlumaczenia szwagra nic nie daly :) . Oczywiscie pokazal swoja legitymacje policjanta. Prosil konsula zeby ze wzgledu na jego prace dal jednak ta wize. Konsul stwierdzil ze juz raz ze wzgledu na niego dali wize, choc jak stwierdzil wcale sie im nie nalezala. Po czym oni wykorzystali sytuacje i nie dotrzymali slowa, nie wrocili tak jak obiecali czyli po wakacjach. Sprawa jest ewidentna. Powiedzial rowniez ze ani syn ani byla zona nie dostana juz wizy nieimigracyjnej. Oczywiscie moga sie starac o wize imigracyjna a jesli chce byc z synem to moze przyleciec do polski. Podpowiedzial jedynie ze mozna sie w US starac sie o ADWANCE PAROLE (albo jakos tak ;) ). I tu moje pytanie...co to jest??? Moze ktos podpowiedziec cos na ten temat. Musze sie przygotowac bo pewnie beda chcieli tak zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ribes, o Advance Parole można złożyć wniosek, jeśli jest się w trakcie załatwiania stałego pobytu w USA (nie wiem, czy można, jeśli ma się wizę studencką). Z Advance Parole można wyjechać i ponownie wjechać do USA, choć to urzędnik na lotnisku ma ostatnie słowo i może nie wpuścić do USA, nawet z Advance Parole.

Muszę powiedzieć, że jestem naprawdę zdziwiona, że oni nie wpadli na pomysł ślubu z obywatelem... wtedy ona mogłaby bez problemu ściągnąć syna, i to jeszcze w tym roku. Myślę, że teraz powinieneś wystąpić o ograniczenie (albo nawet odebranie?) jej praw rodzicielskich, bo inaczej ona w końcu "wytarga sobie" wasze dziecko. Czy ją obchodzi, że syn może zostać cofnięty do niższej klasy, bo ma zaległości w nauce? Czy ją w ogóle obchodzi edukacja syna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz powinieneś wystąpić o ograniczenie (albo nawet odebranie?) jej praw rodzicielskich, bo inaczej ona w końcu "wytarga sobie" wasze dziecko. Czy ją obchodzi, że syn może zostać cofnięty do niższej klasy, bo ma zaległości w nauce? Czy ją w ogóle obchodzi edukacja syna?

Mysle o tym. Jednak nie da sie ani ograniczyc ani odebrac praw rodzicielskich. Mozna jedynie je zawiesic do czasu kiedy ona jest w USA. Jednak to wcale nie jest proste. Po zlozeniu takiego wniosku trzeba czekac na odezwe ( poniewaz ona jest za granica) a to potrwa ponad 8 miesiecy. Problem jest w tym ze podpisalem ugode i jezeli ona sie dowie o tym fakcie a napewno tak bedzie przeciez moze zlozyc jakikolwiek wniosek o GC, nawet na brata i wtedy juz nic nie zrobie. Sytuacja jest patowa bo ani ja ani ona nie mozemy nic zrobic. Ale szukam jakiegos rozwiazania. Napewno to nie jest koniec tej historii, tylko co dalej? Narazie nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na GC sponsorują ją rodzice, to może to potrwać kilka lat zanim dostanie stały pobyt. Jeśli brat, to potrwa to kilkanaście lat. Do tego czasu syn może już być pełnoletni ;) Ale jak wpadnie jej do głowy pomysł ślubu z obywatelem, to wtedy GC dostanie w ciągu 3-6 m-cy...

Ribes, a jeśli była żona nie wróci do Polski, żeby opiekować się dzieckiem, to nie można tego uznać za porzucenie? Matce, która porzuca dziecko, bo woli szaleć w USA, można tylko zawiesić prawa rodzicielskie, do czasu jej powrotu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...