Skocz do zawartości

Bialy Paszport


pmark

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No dobra, ostatnie pytanie, czysto potencjalne, wyczerpujace temat do reszty :)

Zalozmy ze jestem 1 rok w USA, potem 0,5 roku w Polsce, potem znow 1 rok w stanach, a potem znow 0,5 roku w Polsce (wszystko razem 3 lata, wiecej niz polowa w USA), to potem po powrocie do USA moge ubiegac sie o obywatelstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wzielas pod uwage to ze Cie moga nie wpuscic do USA?lub tez mozesz miec szczegolowa rozmowe ?

No tego nie brałam, ale przeciez moge miec powody by tak prowadzic moje zycie i wybronic sie nawet na szczegolowej rozmowie.

A co powiecie na powrot do USA na tydzien pomiedzy dwoma 0,5 rocznymi pobytami w Polsce... ? Czy to BARDZO ryzykowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maz Amerykanin to nie zaden silny zwiazek z USA. On rowniez dobrze moze mieszkac w Polsce.

Moze sie wybronisz ale za kazdym razem tak nie bedzie. Jak masz wazne powody to mozesz starac sie wlasnie o bialy paszport albo siedziec w Stanach do czasu uzyskania obywatelstwa.

Jak dla mnie jest to ryzykowne co chcesz zrobic, zwlaszcza, ze coraz bardziej rozwijaja system danych kto i kiedy wyjezdza. Ale i tak w efekcie zrobisz co postanowicie.

ps...musze stwierdzic, ze kombinujesz jak kon pod gore. Jeszcze nie masz GC a juz bierzesz pod uwage, zeby wrazie czego przesunac termin rozmowy i jeszcze to... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas interview o obywatelstwo urzędnik może zapytać o: posiadane konta, rozliczenia podatkowe, stały adres na który przychodzi korespondencja itp. Mąż Amerykanin to dowód na związek z Amerykaninem, a nie związek z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps...musze stwierdzic, ze kombinujesz jak kon pod gore. Jeszcze nie masz GC a juz bierzesz pod uwage, zeby wrazie czego przesunac termin rozmowy i jeszcze to... :)

Moze rzeczywiscie kombinuję, i trochę też czuję sie przy tym jak koń :) , ale takie rzeczy warto wiedzieć planując swoje życie, chociazby zeby nie znalezc sie w sytuacji jak powyzej, w przypadku siotry 'Freyi'. Kombinowac, zeby moc odwiedzic miejsce w ktorym spedzilas 8 lat!

Moj mąż za około roku będzie musiał jechac na misje do Europy, a ja nie moge pojechac z nim, wole wiec ten czas spedzic z rodzina i przyjaciolmi w Polsce, no i troche blizej niego, chyba rozumiesz. I warto wiedziec jakie masz mozliwosci zanim cokolwiek zdecycujesz. Wbrew pozorom, i choc kombinuje jak kon pod górę, to wszystkie Wasze wskazowki nie odbijaja sie jak groch o sciane tylko sa wcielane w moje zycie, które mam nadzieje po uzyskaniu obywatelstwa - moze odzyskać spontaniczność.

Jackie: po raz kolejny dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...