Skocz do zawartości
greg1031

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada

Recommended Posts

No i przyleciałem do Chicago 20 września 2010. Opis uzupełniłem w pierwszym wpisie co i jak było. Teraz spędzam wakacje na Florydzie. Pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

juz wiem kto bedzie czytal ta aktualizacje,,np wow ;)

to baw sie dobrze na Florydzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja rowniez!

Od kilku dni nie moge zalogowac sie do systemu platnosci co na szczescie oznacza iz za okolo 3 tygodnie (licze wedlug dat grega) powinnam dostac date interview ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam pytanie czy ktoś wie.... mój mąż (sponsor) dokonał opłaty 88$ na stronie https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/Signon.aspx?node=Signin

i wysłaliśmy formularz ds3032 i co teraz dalej wysyłamy potwierdzenie opłaty czy czekamy aż bedzie można dokona następną opłate ??? czekamy już dwa tygodnie po wysłaniu ds3032 i po zapłaceniu 88$ i cisza ile trzeba czekac na dalsze instrukcje???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja data interview w Warszawie 16 listopad :)

juscia00 czekajcie na dalsze instrukcje,my czekalismy na e mail z kolejna platnoscia okolo 2 tygodni,bez obaw-kolejna platnosc to 400$ za osobe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

doonata771 a jak u Ciebie było długo czekałaś na interview licząc od tego etapu na którym ja jestem??? bo u nas jakos dlugo to trwa ... petycje mąż złożył w połowie czerwca...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem w innej kategorii F1-dzieci niezamezne powyzej 21 lat,lecz jesli sprawa jest w NVC wszystkie kategorie tocza sie w ten sam sposob.

DS 3032-czerwiec

DS 230-lipiec

w miedzy czasie mialam 2 razy RFE-brakujace dokumenty

w piatek czyli 8 pazdziernika przyszla data interview na 16 listopada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ostatnio ktos czekal w petycji cr1 10 miesiecy na wize na pobyt staly wiec moze w przyszlym roku cos wyjdzie z wiza :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja jestem w innej kategorii F1-dzieci niezamezne powyzej 21 lat,sie w ten salecz jesli sprawa jest w NVC wszystkie kategorie tocza m sposob.

DS 3032-czerwiec

DS 230-lipiec

w miedzy czasie mialam 2 razy RFE-brakujace dokumenty

w piatek czyli 8 pazdziernika przyszla data interview na 16 listopada.

Donata 771 co znaczy: jeśli sprawa jest w NVC wszystkie kategorie toczą się w ten sam sposób ? Czy to znaczy że mimo iż jestem z kategori F4 mogę liczyc na szybsze załatwienie sprawy niż wskazywałby na to biuletyn ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdy zaczynaja sie oplaty i zalatwianie AOS wszystkie kategorie sa zblizone do siebie czasowo.

Moja sprawa F1 trafila do NVC w pazdzierniku 2009r.

NVC nic nie zacznie dopuki nie beda dostepne wizy w biuletynie dla danej kategorii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

cr1 powiedzcie mi co dalej....? wczoraj zapłaciliśmy z mężem 404$ ... czekamy na potwierdzenie paind i drukujemy.... co dalej??? czekamy na jakis list od nvc czy wysyłamy już dokumenty.... jak ktoś wie to proszę pisac .... będę bardzo wdzięczna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w moim przypadku po zmianie w systemie płatności na paid wydrukowalismy cover sheet i wysłaliśmy do nvc wszystkie potrzebne dokumenty o których można przeczytać na travel.state.gov czyli: 2 zdjecia 5 cmx5cm, oryginal zupełnego aktu urodzenia osoby na którą składana byla petycja wraz z tłumaczeniem, oryginał zupełnego aktu małżeństwa z tłumaczeniem, oryginał zaświadczenia o niekaralności z tłumaczeniem, DS-230 cz. I podpisana i cz. II nie podpisana, ale wypełniona i ten cover sheet po zapłaceniu i do tego na kazdym papierku numer sprawy i jeszcze cover letter co wysyłamy w załączeniu. I to wysłaliśmy tego samego dnia po pokazaniu się że jest paid. Z jakieś dwa dni dostaliśmy maila z nvc co trzeba wysłać i na tym piśmie od nich było napisane, że ta informacja tez powinna być do nich odesłana ze wszystkimi dokumentami. Tam byl kod kreskowy, ale my tego nie odesłaliśmy bo juz koperta wczesniej poszła ale wszystko było ok. Więc jak uważasz mozesz juz wysyłać albo czekać. Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a czekales gdzie na karte-jaki stan oraz miasto ,,oraz napisz na ile masz wazna taka karte?

a masz juz bardziej zabezpieczona :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich starych znajomych ze scieżki męki. Mój czas nadchodzi. Pół roku od rozmowy z Panią konsul mija! Już za kilka godzin PORT OF ENTRY Chicago! Postaram się wszystko zapamiętać - to podzielę się. Pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje oraz powodzenia!

Bede wdzieczna za te informacje gdyz ja Waszymi sciezkami bede podazac za 2 tygodnie i 3 dni! Rowniez mam miedzyladowanie w Chicago.

Bede z dziecmi sama bez drugiego rodzica-ja oczywiscie opisze jak to jest poniewaz potrzebna jest zgoda podpisana u notariusza drugiego rodzica jesli ten nie leci.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witajcie!

Dzis byla rozmowa z konsulem w Warszawie.

Przyszlam pol godziny wczesniej,wpuszczono mnie i corke.

Bylam pewna siebie gdyz-ja jestem czysta-w papierach,mam na mnie i 2 dzieci 3 dobrych sponsorow,w dokumentacji bylo tylko wyszczegolnione,ze brakowalo form finansowych czyli rozliczenia podatkowe(z ostatniego roku)oraz W2 od pracodawcy sponsora.

Mialam komplet dokumentow.

Na rozliczeniach podatkowych mojego dodatkowego sponsora byla dopisana zona(rozliczali sie jako malzenstwo).

I tu byl pech.

Dzis sie nie kwalifikowalam do wizy imigracyjnej poniewaz zaciekawila Konsula zona mojego sponsora-"prosze dostarczyc I 864A tejze Pani"oraz W2 dolaczone.

Nic na to nie poradze-jak trzeba to trzeba.Jestem tylko zmeczona podroza.

Minusem tej sprawy wyszlo,ze forma I 864A musi byc oryginalem wiec bede czekac na UPS przesylke.

Kolejna wizyta w ambasadzie najprawdopodobniej bedzie w poniedzialek-na szczescie wystarcza te dokumenty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cr1 mam pytanie czy ktoś wie jak długo trzeba czekac na zamknięcie sprawy w NVC i przesłanie dokumentów do ambasady ??? mąż wysłał dokumenty w USA ponad 2tygodnie temu i cisza :) sprawdzam na płatnosciach ale nadal mogę się logowac... może coś jest nie tak jak powinno...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Po dosterczeniu brakujacych dokumentow w okienku czekalam z niecierpliwoscia na rozmowe z konsulem.

Przyszla moja kolej i juz chcialam byc zla bo widze,ze konsul oddaje stary anulowany paszport z wazna wiza turystyczna mojego syna-ale wbil na szczescie pieczatke anulowano na tej wizie.

No i uslyszalam zycze udanego zycia w USA.

Wiec jesli dojda paszporty w czwartek lece w piatek !!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to widze ze od dawna nic sie nie zmienia,,dostajac wize na pobyt staly wiza turystyczna jest anulowana :P

a jak z wyjazdem dzieci bedzie,cos musisz miec na granicy aby pokazac?

to dobrze ze tak to sie skonczylo oraz teraz aby sie pakowac i leciec :)

ps skontaktuj sie ze swoim dhl i spytaj czy moze kurier szybciej do Ciebie podjechac lub tez abys sama odebrala paszport

pamietaj aby kopert nie otwierac i sprawdz dane wszystkie na wizach czy sa poprawne

a potem w samolot i......:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz