Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Dzis byla rozmowa z konsulem w Warszawie.

Przyszlam pol godziny wczesniej,wpuszczono mnie i corke.

Bylam pewna siebie gdyz-ja jestem czysta-w papierach,mam na mnie i 2 dzieci 3 dobrych sponsorow,w dokumentacji bylo tylko wyszczegolnione,ze brakowalo form finansowych czyli rozliczenia podatkowe(z ostatniego roku)oraz W2 od pracodawcy sponsora.

Mialam komplet dokumentow.

Na rozliczeniach podatkowych mojego dodatkowego sponsora byla dopisana zona(rozliczali sie jako malzenstwo).

I tu byl pech.

Dzis sie nie kwalifikowalam do wizy imigracyjnej poniewaz zaciekawila Konsula zona mojego sponsora-"prosze dostarczyc I 864A tejze Pani"oraz W2 dolaczone.

Nic na to nie poradze-jak trzeba to trzeba.Jestem tylko zmeczona podroza.

Minusem tej sprawy wyszlo,ze forma I 864A musi byc oryginalem wiec bede czekac na UPS przesylke.

Kolejna wizyta w ambasadzie najprawdopodobniej bedzie w poniedzialek-na szczescie wystarcza te dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Po dosterczeniu brakujacych dokumentow w okienku czekalam z niecierpliwoscia na rozmowe z konsulem.

Przyszla moja kolej i juz chcialam byc zla bo widze,ze konsul oddaje stary anulowany paszport z wazna wiza turystyczna mojego syna-ale wbil na szczescie pieczatke anulowano na tej wizie.

No i uslyszalam zycze udanego zycia w USA.

Wiec jesli dojda paszporty w czwartek lece w piatek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widze ze od dawna nic sie nie zmienia,,dostajac wize na pobyt staly wiza turystyczna jest anulowana :P

a jak z wyjazdem dzieci bedzie,cos musisz miec na granicy aby pokazac?

to dobrze ze tak to sie skonczylo oraz teraz aby sie pakowac i leciec :)

ps skontaktuj sie ze swoim dhl i spytaj czy moze kurier szybciej do Ciebie podjechac lub tez abys sama odebrala paszport

pamietaj aby kopert nie otwierac i sprawdz dane wszystkie na wizach czy sa poprawne

a potem w samolot i......:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę z zapytaniem jakie dokumenty potrzeba do złożenia petycji na dziecko 5 miesiecy, czytałam na stronie ambasady o akcie urodzenia, małżeństwa, paszport, zdjęcie, wniosek. Interesuje mnie czy trzeba dołączać rozliczenia podatkowe.

Ja też jestem sponsorowana. Moja petycja jest na etapie wysyłania cover sheet, więc za niedługo będę mieć interviu, natomiast nie wiem co dokładnie trzeba dołączyć do petycji córki. Przypominam że mąż jest głównym petycjonerem ma green card, natomiast teściu wspomagającym sponsorem.

I jeszcze jedno pytanie czy na tym etapie mojej sprawy można dołączyć petycję córki pod moją?

Będę wdzięczna za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6

a czy możesz mi cos więcej napisać o dołączaniu córki do mojej petycji?bo jak dzwoniłam do agencji w której mąż w NY składał petycję na mnie to powiedzieli, że sprawa jest juz za daleko i trzeba osobno złozyć petycję na córkę.

Moja petycja była składana w Stanach i przez agencje, natomiast na dziecko mamy zamiar złożyć w Polsce bez posrednictwa agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilas do urzedu imigracji czy tez do agencji podrozy,prawnej?

cos o dopisywaniu dziecka wie Donata ale Ona to zrobila przed tym jak dostala ostatnie papiery,czy tam w agencji Wam nikt nie powiedzial ze jak sie urodzi dziecko to nalezy takie cos zglosic urzedowi?

I co to znaczy za pozno?masz juz wyznaczona rozmowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt nam nie powiedział a mineło już 5 miesięcy od narodzin dziecka. Jak pisałam jestem na etapie odsyłania ds 3032, rozmowy jeszcze nie mam umówionej. Dzwoniłam do tej agencji 3 razy i za każdym razem mi powtarzali, że trzeba złozyc nową petycję na dziecko myslę, że przez telefon to od nich dużo się nie dowiem.

Załuję, że wogóle wybraliśmy tą agencję, bo tylko same problemy są z nią.

Jeżeli ktoś wie coś więcej na ten temat proszę dać znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...