Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

niby powinno byc lecz oni maja czasu na dostarczenie w 5 dni.Ja rozmawiajac z konsulem(mi sie bardzo spieszylo bym otrzymala szybko)uslyszalam,ze na polnoc polski czesciej dojezdzaja wiec nie mam co sie martwic(adres podalam mojej siostry mieszkajacej pod Gdanskiem gdyz i tak ona mnie odwozila na lotnisko)odebrac moze kazdy pod podanym adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem kto bedzie czytal ta aktualizacje,,np wow :)

to baw sie dobrze na Florydzie

wiem, czytam czytam i dopisuje swoje obserwacje:

1. 12 grudnia 2010 przyleciałam do Chicago :) i dalej do Phoenix

2. na lotnisku w CHicago również wręczyłam kopertę (wielkość A4 z masą dokumentów na mój temat - ale nie wiem dokładnie co, bo koperta zamknięta i trzeba pilnować aby nie otworzyć jej wcześniej) urzędnikowi, który wziął moje odciski palców i dodał pieczątkę (taką jak zawsze się dostaje w paszportach po przekroczeniu granicy w USA) tym razem z adnotacją "Class Unit: F11" oraz, że jest ważna na rok

3. całość dokumentacji włożył w różową (wściekle różową) teczkę i powiedział, aby wpierw odebrać bagaż a następnie podejść do kolejnego urzędnika (nie ma obawy aby się zgubić, gdyż dzięki tej różowej teczce - pracownicy lotniska wskażą drogę). Aha jeszcze upewnił się, że nie jestem zamężna (wiadomo, że chodzi o status) + kto jest sponsorem mojej green card

4. podobnie jak Greg - poproszono mnie aby podpisać kartonik (wzór do green card) + odcisk palca

5. i juz...to wszystko na lotnisku - poleciałam na inny terminal i w drogę do Phoenix

6. po kilku dniach od przylotu zawitałam w Social Security Card Center (adresy można znaleźć na stronie social security card center )

- powiedziano mi, że mam czekać ok 3 tygodni i w tym czasie mam otrzymać nową social security card z moim starym numerem (miła Pani w urzędzie powiedziała, że mam sprawdzić czy mam stary numer, bo jeśli dadzą nowy wówczas muszę przyjechać i wystawią poprawny - Pani dodała również, że często zdarzają się pomyłki więc lepiej abym sprawdziła czy wszystko jest poprawnie :). Ja mam już stary SSN ale na karcie z adnotacją, że nie mogę pracować i teraz czekam na nową kartę ze starym numerem.

7. wczoraj otrzymałam dwa I-797C (Notice of Action) jeden to: "Welcome Notice" z informacją, że witają w USA, podali numer A...-...-... i że w ciągu 30 dni mają znowu coś przesłać (ale nie napisane co dokładnie - mam nadzieję, że zieloną kartę). Drugie I-797C (Notice of Action) to "Receipt Notice" - z informacją, że USCIS otrzymało moją dokumentację

...tak więc jak na razie to wszystko.

Greg odpoczywa na Florydzie a ja właśnie zaczynam rozglądać się za pracą :)

cdn jak tylko otrzymam już ' zielonkę' ;)

powodzenia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec ja jestem z północno-wschodniej Polski, mi też zależy na czasie i chciałabym jak najszybciej dostac paszport i leciec do mojego mężusia, mam jeszcze jedno pytanie orientujecie się czy lecac sama z moją córcią (10mc) potrzebuje zgody mojego meża(ojca) ? córka ma obywatelstwo USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jusca00 ja lecialam z 2 dzieci bez drugiego rodzica i takie zaswiadczenie mialam podpisane u notariusza,nikt na zadnym lotnisku tego dokumentu odemnie nie chcial lecz powinno sie takie miec gdybys trafila na typowego urzednika i co bys zrobila gdybys nie miala?Jesli Twoj maz jest w US to niech zalatwi takie pismo i wysyla Tobie.

Ja po otrzymaniu takiego pisma musialam jeszcze je przetlumaczyc na angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...