Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Prosze o pomoc wyslosowalam GC. Tylko jest maly problem. Ja mam jeszcze dwa lata studiow. Co z tej sytuacji zrobic jeslibym otrzymala karte, a studiow na pewno nie rzuce. Z gory dziekuje i pozdrawiam:)

Poczytaj o tzw. "Białym Paszporcie". Podobne pytania pojawiały się już wielokrotnie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o tzw. "Białym Paszporcie". Podobne pytania pojawiały się już wielokrotnie na forum.

Z tego co mi wiadomo to tzw biały paszport załatwia sie tylko tam na miejscu a nie w polsce i trzeba mieć wazny powód żeby go dostać, w sytuacji "wylosowałam GC ale chce z niego skorzystać jeszcze nie teraz" raczej taka opcja odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli GC to dla Ciebie taki problem to po co w ogole sie o nia staralas? przeciez chyba wiedzialas, jak bedzie (m.in. brak wyksztalcenia, czy doswiadczenia zawodowego).

narzekac potrafi kazdy. troche wiary i samozaparcia! logicznym jest, ze na kierowniczym stanowisku od razu nie wyladujesz. popracuj troche, nawet na kiepskim stanowisku, zdobadz jakies doswiadczenie w pracyw USA, podciagnij swoje kwalifikacje a za jakis czas bedzie inaczej - i nie mowie tu za miesiac, czy dwa.

UIC to nie jedyny uniwerek. jest jeszce DePaul, NorthEastern... Sa tansze niz UIC. znajdz sobie jakis wolontriat - zawsze jakies doswiadczenie zdobedziesz. jestes mloda wiec mozliwosci masz wiele. trzeba tylko chciec je znalezc. narzekaniem jeszcze nikt nic nie osiagnal. a twoj start, jako imigranta, zawsze bedzie trudniejszy niezaleznie od tego, czy jestes w USA, Anglii, czy Francji..

Ja swoja prace - asystent brokera - znalazlam po tygodniu. Kokosow z tego nie mam, ale zawsze moglo byc gorzej. Sporo sie ucze, patrze na to, jak na szanse zdobycia doswiadczenia. Dobrze sobie radze, szef chce mnie wyslac do szkolu na specjalny kurs. Kto wie, moze za jakis czas zrobie sobie licencje.

Chicago to ogromne miasto. Nie wierze, ze jedyna opcja pracy dla ciebie jest bycie kasjerka. Ale szefem tez od razu nie zostaniesz. gdzies trzeba zaczac.

Z poprzednich postów wynika że studiujesz w USA... Potencjalny pracodawca inaczej patrzy na taką osobę. Nie będę nikogo oceniać na tym forum, ale każdy mam prawo wyrazić swoje zdanie, jak również wątpliwości bo nie każdy jest odważny i taki hop do przodu.

A imigrantowi z Polski trudniej jest za oceanem niż w Europie. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...