Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A czy jest możliwość przesunięcia rozmowy np. na sierpień 2014?????????????? Ja mam numer 12xxx i z tego co widze to może być blisko. A ja czym bliżej tym chyba jednak bardziej jestem na nie. Przez ostatnie 4 miesiące dokładnie analizuję sytuację mojej rodziny w Polsce i ew. w USA i jednak chyba dla mnie Polska wypada lepiej. Ubezpieczenie zdrowotne, takie które zapewni mi i mojemu dziecku bezstresowy poziom to spory koszt. Aby dziecko było w dobrej podstawówce musi mieszkać w dzielnicy do niej przypisanej czyli dobra szkoła=drogie osiedle. Urlop w USA a bardziej jego brak (w Polsce co roku mam 3 tyg min ciągłego i długie weekendy, święta). Zarobki w US miałbym niższe niż w Polsce i dochodzenie do tego samego poziomu to min. 3 lata. Jednak w czasie studiów człowiek miał inne priorytety i wtedy będąc tam człowiek patrzył z innej perspektywy. Sentyment do kraju zdobywców jest jednak jak narazie logika podpowiada co innego. Najwyżej zwolnię miejsce dla innego rodaka z wyższym numerem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość przesunięcia rozmowy np. na sierpień 2014?????????????? Ja mam numer 12xxx i z tego co widze to może być blisko. A ja czym bliżej tym chyba jednak bardziej jestem na nie. Przez ostatnie 4 miesiące dokładnie analizuję sytuację mojej rodziny w Polsce i ew. w USA i jednak chyba dla mnie Polska wypada lepiej. Ubezpieczenie zdrowotne, takie które zapewni mi i mojemu dziecku bezstresowy poziom to spory koszt. Aby dziecko było w dobrej podstawówce musi mieszkać w dzielnicy do niej przypisanej czyli dobra szkoła=drogie osiedle. Urlop w USA a bardziej jego brak (w Polsce co roku mam 3 tyg min ciągłego i długie weekendy, święta). Zarobki w US miałbym niższe niż w Polsce i dochodzenie do tego samego poziomu to min. 3 lata. Jednak w czasie studiów człowiek miał inne priorytety i wtedy będąc tam człowiek patrzył z innej perspektywy. Sentyment do kraju zdobywców jest jednak jak narazie logika podpowiada co innego. Najwyżej zwolnię miejsce dla innego rodaka z wyższym numerem :) .

Jak ty jestes ustawiony w Polsce to jedz sobie tylko na wakacje do Stanów bo z tego co piszesz zarabiasz lepiej w Polsce niz mógłbyś w Stanach. Darmowa wysokiej klasy służba zdrowia też wypada lepiej w Polsce jak czytam. Po co pchać sie tam gdzie jest gorzej. Na sierpien 2014 to chyba nie przesuniesz rozmowy bo do tego czasu wiz zabraknie i będzie po ptakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty jestes ustawiony w Polsce to jedz sobie tylko na wakacje do Stanów bo z tego co piszesz zarabiasz lepiej w Polsce niz mógłbyś w Stanach. Darmowa wysokiej klasy służba zdrowia też wypada lepiej w Polsce jak czytam. Po co pchać sie tam gdzie jest gorzej. Na sierpien 2014 to chyba nie przesuniesz rozmowy bo do tego czasu wiz zabraknie i będzie po ptakach.

Emigracja nie zawsze musi być zarobkowa. Dla mnie motywacją byłaby zmiana kulturowa i kilka rzeczy z tym związanych. Tak jak pisałem kiedyś w USA byłem, trochę lat minęło a jednak pozostał sentyment do tego kraju. Do sposobu funkcjonowania wspólnot, do podejścia bez takiego spinania jak w Polsce. Jednak widziałem też minusy stąd też wątpliwości. Co do służby zdrowia to nie wiem kto ci powiedział że w Polsce jest darmowa???? Ja przynajmniej co miesiąc mam na pasku wypłaty całkiem niezłą sumkę na ubezpieczenie zdrowotne. I pomimo że w odczytuję w zwrocie "wysokiej klasy" ironię to widziałem jak wygląda to np. na średnim i niskim poziomie budżetowym w USA i uważam że w Polsce nie jest najgorsza. A pozatym jak jest potrzeba to zawsze mogę iść prywatnie bo koszty są jednak inne. W USA nie jest gorzej ani lepiej - JEST INACZEJ.

A co do terminu to czy zabraknie czy nie, to inna sprawa. Ale czy jest możliwość takiego przesunięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

espe oczywiscie ze jest taka mozliwosc przesuniecia rozmowy ale w tym roku juz w sierpniu wiz nie bylo ;)

taka tez byla kiedys mozliwosc i nadal jest :)

pisalismy o tym pare razy na forum :)


te wizy na nikogo nie czekaja ;)

koncza sie i czekasz na kolejne losowanie :)

ps nie dlugo ktos napisze ze po co wysylac zgloszenie jak sie nie jest pewnym wyjazdu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie:)

Dostalem mail z info, ze zmienil mi sie status.

Sprawdzone, interview ustalone na pazdziernik z dokladna data i godzina:)

Wiec czekanie sie oplacilo:)

Sprawdzcie u siebie:)

Słowik jeśli mogę spytać jaki masz nr? kurcze my mamy 16*** i jeszcze żadnej informacji nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...