Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w momencie rozmowy z konsulem w ambasadzie jeszcze będziecie małżeństwem, a żona nie pojawi się na spotkaniu zawsze możesz powiedzieć, że małżonka nie ma ochoty lecieć do USA. Dopóki nie dostaniesz sądownego potwierdzenia, że jesteście rozwiedzeni, nadal jesteście małżeństwem, ja bym tam niczego nie próbował tłumaczyć dlaczego przyszedłeś sam na spotkanie z konsulem. Co innego jeśli uzyskacie rozwód przed rozmową w ambasadzie, wtedy dodatkowo bierzesz na rozmowę orzeczenie sądu dotyczące rozwodu i podczas rozmowy zmieniają ci w formularzach stan cywilny z żonatego na rozwiedzionego. Jeżeli będziecie rozwiedzeni przed rozmową w ambasadzie, twoja żona nie będzie miała prawa do uzyskania wizy imigracyjnej (czyli green card), twoje prawo do wizy jako wylosowanego się nie zmienia. Jeżeli macie dzieci to one podobnie jak ty zachowują prawo do uzyskania wiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czy nazwy instytucji, tj. szkol i pracodawcow tlumaczyliscie w DS-260 czy wpisywaliscie tak jak leci po polsku? (np. Urzad Miasta i Gminy w XXX czy Zespol Szkol Ekonomicznych w XXX)

Ja tłumaczyłem.

Moja szkoła Technikum Samochodowe - Automotive Technical School i wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...