Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wziałem się za wypełnianie DS260 i mnie rozwaliło pytanie o adres w US. Nikogo nie mam w stanach - skąd do cholery mam wiedzieć gdzie będę mieszkał na 6 miesięcy przed wyjazdem?? Są jakieś organizacje w US na które można podać swój tymczasowy adres?

musisz pogłówkować mocno, bez tego nie dostaniesz wizy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie odnośnie formularza DS 260.

Na jednej ze stron trzeba podać adresy od 16 roku życia. I teraz mam problem, bo nie mieszkam pod adresem zameldowania od 9 lat, tylko wynajmowałem mieszkania w miescie oddalonym 500 km.

Co wpisac w tym formularzu? adresy w których wynajmowałem, czy tylko adres zameldowania? Myslałem zeby tylko zameldowania, ale jak zobaczy że pracuje w innym miescie to się domyśli że muszę tam mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie formularza DS 260.

Na jednej ze stron trzeba podać adresy od 16 roku życia. I teraz mam problem, bo nie mieszkam pod adresem zameldowania od 9 lat, tylko wynajmowałem mieszkania w miescie oddalonym 500 km.

Co wpisac w tym formularzu? adresy w których wynajmowałem, czy tylko adres zameldowania? Myslałem zeby tylko zameldowania, ale jak zobaczy że pracuje w innym miescie to się domyśli że muszę tam mieszkać.

W Stanach nie ma rozróżnienia na meldunek i zamieszkanie, bo coś takiego jak meldunek nie istnieje. Zawsze podajesz ten adres pod którym jesteś obecny, czyli zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, załóżmy że znajdę adres i wypelnie ds 260- czy to do czegoś mnie zobowiązuje? Czy mogę zrezygnowac z wyjazdu bez poniesienia kosztów? Tyle z tym biurokracji że mam wrażenie że mam lecieć na księżyc. Chyba wrócę do UK;-)

Zrezygnować z wyjazdu możesz na każdym etapie procesu.

Nikt nikogo nie zmusza do emigracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, załóżmy że znajdę adres i wypelnie ds 260- czy to do czegoś mnie zobowiązuje? Czy mogę zrezygnowac z wyjazdu bez poniesienia kosztów? Tyle z tym biurokracji że mam wrażenie że mam lecieć na księżyc. Chyba wrócę do UK;-)

Adres który wpisujesz w formularz, możesz zmienić podczas interview, albo podczas weryfikacji dokumentów przez immigration w momencie przekraczania granicy US. Na ten adres przychodza dokumenty: SSN, i PRC.

Jeśli zrezygnujesz z dalszej procedury zanim wniesiesz opłatę w kasie ambasady na Interview. Koszty są minimalne (zaswiadczenie z banku, zaswiadczenie o niefigurowaniu w rejestrze karnym, zupelny odpis aktu urodzenia, małżenstwa itp.)

Wszystko jest na forum opisane, troche wysilku i wszystko bedziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie formularza DS 260.

Na jednej ze stron trzeba podać adresy od 16 roku życia. I teraz mam problem, bo nie mieszkam pod adresem zameldowania od 9 lat, tylko wynajmowałem mieszkania w miescie oddalonym 500 km.

Co wpisac w tym formularzu? adresy w których wynajmowałem, czy tylko adres zameldowania? Myslałem zeby tylko zameldowania, ale jak zobaczy że pracuje w innym miescie to się domyśli że muszę tam mieszkać.

W dalszej procedurze, jak już będziesz miał zaproszenie na interview, bedziesz musial uzyskac swiadectwa o niefigurowaniu w rejestrze karnym z wszystkich miejsc, w ktorych mieszkałeś dłużej niż 6 m-cy. Jeśli mieszkałeś za granicą dłużej niz 6m-cy to z każdego z tych państw musisz mieć zaświadczenie o niekaralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszej procedurze, jak już będziesz miał zaproszenie na interview, bedziesz musial uzyskac swiadectwa o niefigurowaniu w rejestrze karnym z wszystkich miejsc, w ktorych mieszkałeś dłużej niż 6 m-cy. Jeśli mieszkałeś za granicą dłużej niz 6m-cy to z każdego z tych państw musisz mieć zaświadczenie o niekaralności.

Raczej przez ponad rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkało się za granicą powyżej 1 roku (a nie 6-ciu miesięcy) to trzeba stamtąd mieć zaświadczenie o niekaralności

Tak jest napisane na stronie ambasady, pierwszy akapit :)

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/police_certificates.html

Jeśli rezyduje się obecnie za granicą od ponad 6 miesięcy, to wtedy również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...