Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze nie uzyskalem odpowiedzi na swoje pytanie, ponawiam post gdyz zwyczajnie nie moge wyslac aplikacji bez odpowiedzi a nie mam wsparcia ze strony agencji przez ktora aplikowalem do loterii. Prosze o odp. lub kontakt na priv od osby ktora juz wyslala aplikacje, na pewno bez problemu odpowie na moje pytania. Bede bardzo wdzieczny.

Po pierwsze, Invoice ID number - gdzie go moge znalezc ?Czy invoice to jest to potwierdzenie wylosowania przy "status entry check" ? Nie znalazlem tam takiego numeru . Po drugie - Beneficiary ID - czy musze to wypelniac ?Jesli tak to skad mam ten numer wziasc ? Po trzecie adres obecny( nie staly) czy bedzie mozna w razie czego zmienic pozniej ? jestem obecnie za granica i nie wiem czy mailing mam podac dla bezpieczenstwa polski, czy ten (moze byc tak, ze za 6 miesiecy sie wyprowadze stad i co wtedy ? ) . Po 4 , current employer adress, czy tzreba podawac i czy previous employer details czy tez trzeba podawac ? Na razie to tyle, bede bardzo wdzieczny za odpowiedź gdyz chcialbym jak najszybciej ten formularz wyslac i miec to z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

PublicWaw@state.gov

dzięki za adres. działa (w przeciwieństwie do telefonu).

niestety na moje dość szczegółowe pytania na temat "braku adresu w usa" dostałem dość pobieżną odpowiedz:

..... Dziękujemy za korespondencję. Podczas rozmowy z konsulem należy podać właściwy adres w Stanach Zjednoczonych, pod który Urząd Imigracyjny będzie mógł przesłać Pana kartę stałego rezydenta. Adres podany podczas wypełniania formularza (lub informacja n/a, jeśli będzie taka możliwość) można zmienić podczas spotkania w konsulacie. Po przyjeżdzie do USA o ewentualnej zmianie adresu należy powiadomić Urząd Imigracyjny.

rozumie to w ten sposób że można podać dowolny adres pod którym będzie można odebrać GC i SSN.

Jakieś inne sugestie i interpretacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytanie, ale radzę ci(tak jak radziła miqhs), poszukać dobrze wśród znajomych, sąsiadów itd. Ja też wątpiłem że kogoś znajdę, ale zacząłem pytać i przez jeden dzień znalazłem 3 osoby które mogą mi pomóc. Naprawde się zdziwiłem jakie to łatwe.

Robal - ja wszedłem na tę stronę https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx wypełniłem ds-260 i nie podawałem żadnego invoice id number.

ps. wie ktoś może kiedy będą przychodziły informację o dacie spotkań w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ubiegałem sie o wize i jej nie otrzymałem to w pytaniu

Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?

biore yes i jak mam to wyjaśnić ? z tego co pamietam to na papierku bylo zbyt slabe wiezi z krajem czy cos takiego to to mam wpisac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytanie, ale radzę ci(tak jak radziła miqhs), poszukać dobrze wśród znajomych, sąsiadów itd. Ja też wątpiłem że kogoś znajdę, ale zacząłem pytać i przez jeden dzień znalazłem 3 osoby które mogą mi pomóc. Naprawde się zdziwiłem jakie to łatwe.

Robal - ja wszedłem na tę stronę https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx wypełniłem ds-260 i nie podawałem żadnego invoice id number.

ps. wie ktoś może kiedy będą przychodziły informację o dacie spotkań w ambasadzie?

Dzieki cutmiut. Zaczalem wypelniac aplikacje, jednak poległem na polu - imie i adres osoby w USA do ktorej zamierzasz przyjechac. Problem w tym,ze nie mam takiej osoby,tzn znam osoby,ktore ewentualnie poprosze o pomoc, ale nie mieszkaja one w miejscu do ktorego chce przyjechac. Jeszcze nie mam zalatwionej pracy i nie wiem dokladnie gdzie przyjade. Czy ta osoba musi mieszkac w miejscu do ktorego docelowo przyjade ? Troche to skomplikowalo sprawe i nie wiem co mam teraz zrobic. Bede wdzieczny za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi mieszkać w miejscu, do którego przyjedziesz (ja tak mam), ale musi tam mieszkać i być świadoma, że na jej adres przyjdą ważne dla Ciebie dokumenty (SSN + GC). Czytałam tylko, że czepiają się na lotnisku, jeżeli osoba, którą podasz w aplikacji, mieszka w innym mieście. Nie wiem, czy to była jednorazowa sytuacja, czy zawsze tak jest, jak polecę już za miesiąc to napiszę jak było. Też mam nieco zamotane plany, ale nie dało się inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki miqhs ! To wszystko wyjasnia, pozostaje mi sie zwrocic do znajomej osoby o pomoc w tej sprawie. W takim razie jest ryzyko,jesli ta osoba mieszka w innym miescie, a nawet stanie, moga nie wydac zielonej karty na lotnisku :( Daj znac jak juz bedziesz za miesiac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki miqhs ! To wszystko wyjasnia, pozostaje mi sie zwrocic do znajomej osoby o pomoc w tej sprawie. W takim razie jest ryzyko,jesli ta osoba mieszka w innym miescie, a nawet stanie, moga nie wydac zielonej karty na lotnisku :( Daj znac jak juz bedziesz za miesiac !

Na granicy nie wydają zielonej karty, tylko wbijają pieczątkę do paszportu. GC zawsze przychodz pocztą!

Nie ma takiej możliwości żeby ci z tego powodu robić problemy. Ja wlatywałem w Nowym Jorku (POE), a docelowo miałem się dostać do Bostonu.

Nawet nikt się nie będzie ciebie o to pytał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś zechce udzielić mi pomocy. Mam nadzieję, że nie zaśmiecam forum. Nie mogłam nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Mój problem polega na tym, że podczas wypełniania DS 260 natrafiłam na jakiś błąd, którego nie mogę w żaden sposób rozszyfrować.

Wygląda to tak:

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ‘Save’ or ‘Next’ to continue completing your online application form.

  • Street Address (Line 1) is invalid. Only the following characters are valid for this field: A-Z, 0-9, #, $, *, %, &, (;), !, @, ^, ?, >, <, parens (), period (.), apostrophe ('), comma (,), hyphen (-), and space.

Problem w tym, że w rubryczce Street Address (Line 1) wpisałam swoją ulicę bez polskich znaków, nie używam też żadnych znaków specjalnych. Używam tylko tych, które są tam wymienione. Niech to dla przykładu będzie ulica Lniana, no więc wpisałam Lniana 1 M 2 i nie działa. Wpisywałam już różne rzeczy, nawet inne ulice. Próbowałam się też wylogować i zalogować jeszcze raz; Ciągle ten sam błąd. Nie mogę też zapisać danych z tej strony. Proszę, pomóżcie. Co mam z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...