Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja też nie wiedziałam i byłam już u lekarza (strasznie szczegółowe badanie :-/ ) , tylko że szczepienia są ważne pół roku. Jak się nie załapię na wizytę w konsulacie i na wyjazd w pół roku po wizycie, będę musiała badania powtórzyć. Czy ktoś z DV2015 już odwiedził lekarza i zrobił szczepienia??

Wiza jest wazna zazwyczaj 180 dni od dnia badan. Wiec tak czy siak, badania prawdopodobnie będziesz musiała powtórzyć przed interview. Im krótszy czas pomiędzy badaniami a interview tym więcej czasu do przekroczenia granicy US. no chyba ze w DV 2015 zasady sei pozmieniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czyli ma sie rozumiec ze w dniu wypelniania ds-260 juz trzeba miec kompleks wszystkich tych szczepien?

brzmi absurdalnie..

No właśnie . Jednak jest pytanie w DS-260 czy masz szczepienia wymagane przez US , jeśli zaznaczysz że nie to wyskakuje okienko na uzasadnienie dlaczego nie. Nie chciałam zaznaczać że tak skoro nie miałam - to jest poświadczenie nieprawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzilas wszystkie badania czy tylko szczepionki?

u lekarza wyznaczonego przez ambasade? (tj. warszawa/krakow?

w Warszawie byłam . Najpierw musisz zrobić testy kiłowe i RTG żeby iść do lekarza a potem baaaaardzo szczegółowe badania zanim zaszczepił. Wszystko włożył do koperty i zakleił, ostemplował i wpisał datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzilas wszystkie badania czy tylko szczepionki?

u lekarza wyznaczonego przez ambasade? (tj. warszawa/krakow?

w Warszawie byłam . Najpierw musisz zrobić testy kiłowe i RTG żeby iść do lekarza a potem baaaaardzo szczegółowe badania zanim zaszczepił. Wszystko włożył do koperty i zakleił, ostemplował i wpisał datę.

udalo sie wszystko zalatwic w jeden dzien?

a pytalas czy jesli w ciagu pol roku nie zostaniesz zaproszona na rozmowe z konsulem to musisz ponownie wykonac wszystkie badania i szczepionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież strone wczesniej była mowa o tych szczepieniach i bedziesz musiał robić drugi raz badania jeśli ktoś robił bo jak było wyzej pisane maja one ważność pół roku, wystarczy poszukać da sie załatwic wszystko w jeden dzien z tego co inni pisali

No to "inni" też już robili? Nie tylko ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepień nie trzeba powtarzać

Niektóre mają okres ważności 10 lat a inne robi się tylko raz w życiu

Niestety RTG i krew oraz badania trzeba będzie powtórzyć - no chyba że wyrobisz się i w ciągu 180 dni od daty pierwszych badań postawisz stopę na amerykańskiej ziemi będąc już po rozmowie w ambasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...