Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

a jeśli ktoś nie ma u kogo się zatrzymać w stanach(rodziny, znajomych) i będzie sie na rozmowie do tego otwarcie przyznawał to go odrzucą?

udział w loteri biorę od 3 lat i udalo mi sie w tym roku z bardzo niskim numerem. Niestety osoba do której chcałem jechac juz w stanach nie mieszka i muszę sobie radzić sam.

Rozumiem że przy wypełnianiu DS 260 koniecznie trzeba wpisać adres zamieszkania osoby do której się jedzie. a co jeśli podam adres Boba Kovalskiego i będę utrzmywał że to mój znajomy?

Przecież i tak tego nie sprawdzą.

Chyba że po wyjeździe przesyłają na ten adres jakieś dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam mam pytanie w sprawie uzupełniania wniosku DS-260. Otóż pojawia się pytanie z odpowiedzią tak lub nie:

Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak mam je rozumieć? U swego lekarza rodzinnego z tego co mi wiadomo mam kartę szczepień więc mogę je poświadczyć, ale czy w pytaniu nie chodzi czasem o to czy mam wszystkie szczepienia? Prosiłbym osoby co już wypełniły wniosek odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu "braku znajomych czy rodziny w usa". teoretycznie jestem w stanie wynająć na miesiąc hotel/motel - tylko czy moge taki adres podać ?. No i inny problem co w wypadku kiedy dokumenty nie dojdą a będe zmuszony coś wynająć i tym samym zmienić adres ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu "braku znajomych czy rodziny w usa". teoretycznie jestem w stanie wynająć na miesiąc hotel/motel - tylko czy moge taki adres podać ?. No i inny problem co w wypadku kiedy dokumenty nie dojdą a będę zmuszony coś wynająć i tym samym zmienić adres ?.

Jeśli mówimy o adresie to spytaj znajomych o ich znajomych (mogą cię im polecić, że jesteś w porządku), przecież wcześniej czy później będziesz mieć swój stały adres, możesz potem zmienić dane adresowe w banku i USICS -urzędzie imigracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w sprawie uzupełniania wniosku DS-260. Otóż pojawia się pytanie z odpowiedzią tak lub nie:

Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak mam je rozumieć? U swego lekarza rodzinnego z tego co mi wiadomo mam kartę szczepień więc mogę je poświadczyć, ale czy w pytaniu nie chodzi czasem o to czy mam wszystkie szczepienia? Prosiłbym osoby co już wypełniły wniosek odpowiedź.

tez wlasnie sei nad tym zastanawialam.szukalam tez na innych forach i jest taki spis szczepien wg US law (wiekszosc z nich kazdy z nas ma bo sa obowiazkowe). Kwestia jest taka, ze oni wymagaja szczepienia tez na swinke i ospe (dopiero od niedawna szczepia na to dzieci), a co jesli ktos nie byl szczepiony a mial ta chorobe (choruje sie na to tylko raz w zyciu). mi przy zaznaczenia odpowiedzi NO wyskakuje okienko EXPLAIN (w sumie musialanym tu opisywac cala sytuacje itp), a przy YES nic nie ma. zaznaczam YES. Nie mialam tylko swinki (zawsze moge powiedziec ze mialam w dziecinstwie i dlatego nie szczepili), mam swoja karte szczepien i na swinke zaszczepie sie przed rozmowa.Sugerowałam sie tylm linkiem, str 16 http://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/pdf/2009-ti-vaccination.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o adresie to spytaj znajomych o ich znajomych (mogą cię im polecić, że jesteś w porządku), przecież wcześniej czy później będziesz mieć swój stały adres, możesz potem zmienić dane adresowe w banku i USICS -urzędzie imigracyjnym.

No niestety kwestie znajomych i znajomych znajomych właśnie przerabiam od kilku miesięcy i nic z tego. Spróbuje skontaktować się z ambasadą i zadać pytanie czy adres hotelu jest do przyjęcia. Jak uzyskam odpowiedz to opisze to na forum zapewne się komuś jeszcze przyda. A jak nie to pozostanie znalezienie "znajomych" na tym forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Moim zdaniem nie będzie do przyjęcia, jak czytałam wypełniając te papiery to było napisane, że to ma być adres osoby, która rzeczywiście mieszka pod tym adresem. Ciekawe, co odpowiedzą Ci w ambasadzie. Tak swoją drogą szukając tego adresu rok temu byłam zaskoczona, ile osób - znajomych, jakiejś dalekiej rodziny - mieszka w Stanach. Większość moich znajomych ma kogoś i zna kogoś. Może znajdzie się w końcu ktoś, kto Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...