Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam.

wypelnilem juz wniosek online jakis miesac temu, kiedy prawdopodobnie zostane poinformowany o Intarview w abasadzie? do dzis jeszcze zadnego maila nie dostalem, numer cn 6000+

pozdro, daro:)

informacje o zaproszeniu na interview dostaniesz na 4 do 6 tygodni przed terminem, tak jest przynajmniej w oficjalnych informacjach na stronach internetowych US. Z doświadczenia wiem, że ta informację otrzymuje się wcześniej, wiedzialem juz o terminie 2 miesiące i dwa dni przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagosza, to Ty musisz mieć niski numer sprawy :-) skoro juz gromadzisz dokumenty... zaswiadczenie o niefigurowaniu w rejestrze karnym jest ważne 6m-cy od dnia wystawienia :).

Ze strony ambasady USA:

"Zaświadczenie o niekaralności/karalności powinno obejmować całkowity okres pobytu osoby zainteresowanej na terenie kraju wydającego dokument, a zaświadczenie z kraju obecnego zamieszkania powinno zostać wydane na krótko przed rozmową w konsulacie. Dokument zachowuje ważność w ciągu 12 miesięcy od chwili wydania."

I nadal nie wiem nic o zaświadczeniu z policji :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony ambasady USA:

"Zaświadczenie o niekaralności/karalności powinno obejmować całkowity okres pobytu osoby zainteresowanej na terenie kraju wydającego dokument, a zaświadczenie z kraju obecnego zamieszkania powinno zostać wydane na krótko przed rozmową w konsulacie. Dokument zachowuje ważność w ciągu 12 miesięcy od chwili wydania."

I nadal nie wiem nic o zaświadczeniu z policji :-(

Jesli chodzi o pobyt na terenie PL wystarczy miec zaswiadczenie z centralnego rejestru. nie trzeba miec zaswiadczen z policji. wg polskiego prawa dokument z rejestru... jest ważny 6m-cy, oddajac dokumenty w okienku w ambasadzie pani "głośno myśląc" przy odbiorze każdego z dokumentów zadała pytanie, czy dokument nie jest starszy niz 6-mcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w Polsce czegoś takiego jak zaświadczenie z Policji! Nie musisz się tym przejmować.

Ambasada wymaga tylko i WYŁĄCZNIE zaświadczenia o niekaralności które jest wydawane przez Krajowy Rejestr Karny. System jest jeden na cały kraj, więc gdziekolwiek nie pójdziesz (w dowolnym mieście) to dostaniesz wypis z tej samej bazy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Jagosza tlumaczy zbyt dostanie to co pisze na stronie pewnej dlatego ma ciagle pytania o to

ja juz jej to tlumaczylem a widac ciagle ma pytania o ta sprawe :)

Np z Kanady takie zaswiadczenie wezmiesz z Policji Federalnej :) bo Ona tym sie zajmuje

Polska ma inaczej :) tutaj idzie sie do KRK w danym miescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w Polsce czegoś takiego jak zaświadczenie z Policji! Nie musisz się tym przejmować.

Ambasada wymaga tylko i WYŁĄCZNIE zaświadczenia o niekaralności które jest wydawane przez Krajowy Rejestr Karny. System jest jeden na cały kraj, więc gdziekolwiek nie pójdziesz (w dowolnym mieście) to dostaniesz wypis z tej samej bazy!

Dzięki , w końcu konkretna odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnosnie adresu przy wypelnianiu DS-260. Jest pytanie czy adres ktory podaje jest adresem pod ktorym bede mieszkal po przyjezdzie. Chodzi mi o to czy to jest pytanie wiazace i czy nie bedzie mozliwosci zmiany adresu w przyszlosci ? Osoba ktora znam mieszka w Texasie ale o prace pawdopodobnie bede sie ubiegal w Maryland ale nie znam tam nikogo kto moglby podac swoj adres. Jeli odpowiem ze nie jest to adres pod ktorym bede mieszkal musze podac drugi adres a takiego nie mam. Wiec i tak jestem zmuszony podac adres w Texasie.Jesli jednak pozniej bede zmuszony tam mieszkac to sie wstrzymam z wypelnieniem i sprobuje inny adres znalezc. Bede widzieczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy aplikowałem o zieloną kartę, aplikowałem razem z żoną. Tak się stało, że zostałem wylosowany (żona nie). Wypełniliśmy DS260 dla nas obojga. Wszystko OK.

Niestety kilka miesięcy potem żona opuściła mnie i będziemy brali rozwód. Czy wobec tego widzicie jakieś ryzyko, że ja mogę nie dostać zielonej karty? Nie wiem też ile potrwa ten rozwód. Czy muszę aktualizować DS260? Jak to wygląda?

Z góry dzięki za pomoc!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...