Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest powod zeby Wam nie dali wizy. Pamietajcie tez, tak jak wspomnialam wczesniej, ze jak bedziecie zdawac na prawo jazdy to robia tam badanie wzroku. Ja mialam czytanie literek z kartki powieszonej nad glowa urzedniczki.

Nie wiem jak to wyglada w innych stanach, ale troche mnie to nerwow kosztowalo, bo mi wzrok troche "polecial"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To nie jest powod zeby Wam nie dali wizy. Pamietajcie tez, tak jak wspomnialam wczesniej, ze jak bedziecie zdawac na prawo jazdy to robia tam badanie wzroku. Ja mialam czytanie literek z kartki powieszonej nad glowa urzedniczki.

Nie wiem jak to wyglada w innych stanach, ale troche mnie to nerwow kosztowalo, bo mi wzrok troche "polecial"

O.k poprostu wybiore sie do okulisty i poprosze o okulary , miałam soczewki ale mi nie odpowiadały :unsure: , więc zainwestuje w okulary chociaż ta moja wada nie jest taka duża jedno oko 0,5 a drugie 1,5 pójdę i nie będe sie stresować ... u lekarza B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co stresować- wszystko szybko, łatwo i przyjemnie (może oprócz samego szczepienia :D)

Ponoć wszystko to jest potrzebne, aby stan zdrowia zakwalifikować do danej grupy. (nie ma określonych warunków co do chorób, które dyskwalifikują- wszystko zależy od konsula, jednak głównie chodzi o zakaźne- nie badają HIV). W podobny sposób określiła to lekarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie lekarz bada wzrok , tzn. pokazuje literki na tablicy i trzeba przeczytać - tak samo jak w szkole badali. Wszystko pisze do karty. Miałam ząb do leczenia - też kazał wyleczyć i napisał że jestem w trakcie leczenia. Jeśli chodzi o mnie to badanie jest wyjątkowo dokładne - nawet pod stopy zaglądał. Wszystko do karty wpisuje. Mam nadwagę - to też wpisał. Trzeba było na dietę przejść :D Może nadwaga też dyskwalifikuje ? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie lekarz bada wzrok , tzn. pokazuje literki na tablicy i trzeba przeczytać - tak samo jak w szkole badali. Wszystko pisze do karty. Miałam ząb do leczenia - też kazał wyleczyć i napisał że jestem w trakcie leczenia. Jeśli chodzi o mnie to badanie jest wyjątkowo dokładne - nawet pod stopy zaglądał. Wszystko do karty wpisuje. Mam nadwagę - to też wpisał. Trzeba było na dietę przejść :D Może nadwaga też dyskwalifikuje ? <_<

To rzeczywiście w Warszawie ten lekarz jest bardzo dokładny. W Krakowie to tylko wywiad i pani dr cały czas wypisuje papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Chciałam zapytać jakie dokumenty należy przygotować na rozmowę w konsulacie, a chodzi mi o zaproszenie, ma to być formularz I - 134 czy jakiś inny? Co ma zawierać list i od kogo ma być? Jakie środki własne niezbędne do utrzymania na terenie USA tzn. ile tego ma być na czteroosobową rodzinę?( w zł czy w $) Ofertę pracy dla mnie i dla męza? (ja wylosowałam). Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...