Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

zalezy za co wyrok oraz co powie na rozmowie,zaprezentuje sie plus co jest napisane w aktach sprawy ktore nalezy przetlumaczyc na j.angielski

nie kazdy wyrok ma zakaz wjazdu nawet ten odsiedzialy ...

bo sa tacy ze dostaja wizy na pobyt staly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej !! Czyli ten biuletyn łapie twoj nr :rolleyes: Daj znać jak dostaniesz e-mail z zaproszeniem na interviu

Nastrępny biuletyn powinien łapać mój nr............. 24xxx zobaczymy :blink:

POZDRAWIAM

Właśnie dostałam maila z wyznaczonym terminem rozmowy na 4.02.15 :) Formularz wysyłaliśmy w połowie maja, więc może stąd ta szybka data, a może dlatego, że rozmowę mamy w Szwajcarii. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to i ja się podzielę dobrą nowiną. Dostałem przed chwilą zaproszenie do ambasady na początek lutego. Mój numer CN to 19xxx :)

PS Mam pytanie do osób, które już są "po". Ile dostaliście czasu przekroczenie granicy? Czy jest to 6 miesięcy od dany rozmowy w ambasadzie, czy od jakiejś późniejszej daty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to i ja się podzielę dobrą nowiną. Dostałem przed chwilą zaproszenie do ambasady na początek lutego. Mój numer CN to 19xxx :)

PS Mam pytanie do osób, które już są "po". Ile dostaliście czasu przekroczenie granicy? Czy jest to 6 miesięcy od dany rozmowy w ambasadzie, czy od jakiejś późniejszej daty?

Jest to 6 miesięcy od badań lekarskich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już w tym momencie wiedzieliśmy, że otrzymujemy pozwolenie na wylot

Mylne myslenie ktore moze komus zaszkodzic ;) ile to osob idzie po wize f1 ,maja anulowana wize np turystyczna a wizy f1 nie dostaja :)

to tak dla innych ktorzy po tym pomysla ze wiza jest w kieszeni,jest jak dojdzie paszport z wiza i koperta :)

Sly6 dziamdzia po swojemu jak zawsze. We wszystkkm co pozytywne musi znaleźć jakiegoś minusa. Gdyby takiego marude zrobili konsulem procent odmów podskoczylby do skromnych 89%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu przyszło zaproszenie na początek lutego.

W sumie to nie ja tylko żona wygrała i mam takie pytanie - będziemy razem co do planów przepytywani czy głównie ona?

Większość - jeśli nie wszystkie - pytań będzie do żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynamy panikować. Przeczytałam prawie cały wątek z 2013- co po 1 maja 2014.

Czy ktoś wie, lub słyszał o osobie która nie ma wykształcenia średniego tylko zawodowe, ale praca jaką wykonuje kwalifikuje ise do wizy? My własnie tak mamy. Mamy dokumenty z własnej firmy, bo taką prowadzimy od 2012 r. - podatki+ CEIDG+zus+ Strona internetowa+ referencje+ kilka umów z klientami. Wystarczy?????

Wylosował mąz...... i mieszkał 15 miesięcy w UKw 1998 r. Czy zaświadczenie o niekaralności z UK potrzebuje? Matko... im więcej czytam tym mniej wiem i niczego nie jestem pewna.

Druga sprawa. mąż przebywał w USa blisko 10 lat ........ oczywiscie nie legalnie. Sprawdzaliśmi i nie ma zakazu wjazdu. Nikt nas nie deportował. Mamy 2 dzieci oby dwie urodzone w USA .Mamy szanse?

Zaczynam sie denerwować...... Bo wiem że ryzykujemy, ale jesteśmy zdeterminowani. Ktoś wie ile osób nie otrzymało w konsulacie w zeszły,m roku? I dlaczego??

Jak ktoś coś....wie PROSZE O ODPOWIEDZ!

POZDRAWIAM!! GRATULACJE DLA WSZYSTKICH KTORZY MAJA ROZMOWE ZA SOBĄ!!!!


wątek DV 2014 - co po 1 maja 2013. - poprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy praca, jaką wykonuje Twój mąż pokrywa się z jego wykształceniem zawodowym?

Bo rozumiem, że spełnia te podstawowe wymagania:

Work Experience: If you are qualifying with work experience, you must have two years of experience in the last five years, in an occupation which, by U.S. Department of Labor definitions, requires at least two years of training or experience that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher.

2) Zaświadczenie o niekaralności... Na moje oko dotyczy każdego kraju, w którym się przebywało dłużej niż rok od momentu ukończenia 16 lat.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/police_certificates.html

3) Jak sprawdziliście, czy mąż nie ma zakazu wjazdu?

Ile czasu minęło od Waszego powrotu (bo rozumiem, że Ty też byłaś w USA nielegalnie)?

Jeśli mniej niż 10, to - o ile się orientuję w temacie - macie zakaz wjazdu.

Była na forum osoba, która przebywała w USA nielegalnie wiele lat, ale od tego czasu minęło już więcej niż 10 lat, więc zakazu nie miała, wizę z loterii dostała i wyjechała do USA.

Dlatego wszystko zależy od tego, jak wiele czasu minęło od Waszego powrotu z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...