Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam, za kilka dni mam rozmowe i niepoki mnie to ze nie bede mial ze soba DOKUMENTOW FINANSOWYCH czyli : osoby ubiegające się o wizę w ramach loterii DV muszą udowodnić, że dysponują środkami finansowymi wystarczającymi do utrzymania się w USA i nie będą korzystać z pomocy socjalnej. ---> dalej idac--->

  1. dowody na posiadanie wystarczających środków własnych niezbędnych do utrzymania na terenie USA siebie i rodziny przynajmniej w okresie jaki upłynie do chwili uzyskania odpowiedniej pracy;
  2. dowody na posiadanie konkretnej oferty pracy w USA, która zapewni rodzinie odpowiedni dochód;
  3. dowody na to, że rodzina lub znajomi z USA zamierzają udzielić wsparcia w początkowym okresie pobytu w USA (list lub formularz I-134); lub

co robic? jak to załatwic, ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sie czasami wpaada po takich pozyczkach bo widac po osobie ze cos nie gra

jesli juz to nalezy to robic z glowa ,zalezy od wieku,od zawodu itd

Nawet jak masz taki wyciag to przygotuj sie na pytania co zamierzasz robic w USA,jakie masz plany i tutaj dobrze sie na to przygotuja nie ze masz iles tam kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nic :( a mamy nr 10XXX, tyle, że późno wypełniliśmy DS260 (w sierpniu). Zaczynam tracić nadzieję. Napisałam do KCC z prośbą o info nt. statusu i dostałam taką w sumie nic konkretnego nie wnoszącą odpowiedź

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Ja też wypełniałem późno tzn pod koniec lipca, a mam numer 1XXX i dalej nie mam zaproszenia. Tyle że jak w tym tygodniu do nich pisałem to odpisali że dokumenty zostały zwrócone do ambasady do dalszego procesu, więc może luty/marzec będzie termin.

Robisz w rodzinie zrzutę na konto bankowe na Twoje nazwisko, bierzesz wyciąg z konta i powinno wystarczyć.

Tak z ciekawości - 20000 zł na koncie do wyciągu powinno wystarczyć na rodzine dwuosobową, czy to za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dv 1-dv 2

http://www.justanswer.com/topics-dv/

Lokash moze byc duzoo a moze byc malo

zalezy w jaki rejon USA lecisz,jaki masz zawod ..To ze masz tyle kasy to ok a pozniej na rozmowie pokazesz ze dasz sobie rade

a jak pokazesz za duzoo kasy to byl taki przypadek ze pewne malzenstwo wyszlo bez wizy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia12 ja na tej stronie tez mam "Brak obecnie wyznaczonych spotkań wizowych".

podsumowując mam już:

paszport

potwierdzenie wypełnienia ds-260

świadectwo ukończenia szkoły

potwierdzenie z kodem kreskowym z TNT

odpis zupełny aktu urodzenia

w następny poniedziałek pojadę zrobić badania, do sądu po zaświadczenie, i do doktora po południu. Przy okazji pójdę po wyciąg z banku.

i chyba to będzie wszystko, prawda?

co do kwoty, ja jestem sam(wiek ->21lat) i mam dużo więcej na koncie niż 20000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia12 ja na tej stronie tez mam "Brak obecnie wyznaczonych spotkań wizowych".

podsumowując mam już:

paszport

potwierdzenie wypełnienia ds-260

świadectwo ukończenia szkoły

potwierdzenie z kodem kreskowym z TNT

odpis zupełny aktu urodzenia

w następny poniedziałek pojadę zrobić badania, do sądu po zaświadczenie, i do doktora po południu. Przy okazji pójdę po wyciąg z banku.

i chyba to będzie wszystko, prawda?

co do kwoty, ja jestem sam(wiek ->21lat) i mam dużo więcej na koncie niż 20000

Zdjęcia jeszcze chyba dwa potrzebne - tak mi się jakoś kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...