Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Nasza polska matura, zgodnie z nazwą, jest świadectwem dojrzałości, a nie poświadczeniem ukończenia szkoły średniej (przynajmniej nie w każdym wypadku, chociaż jednak najczęściej tak). Nie do końca zgodne jest bezwarunkowe porównywanie jej do High School Diploma. Żeby zdobyć High School Diploma trzeba mieć zebranych odpowiednią ilość "kredytów", które dostaje się za każdy pozytywnie ukończony rok nauki w danym przedmiocie. Do tego jeszcze trzeba pozdawać wszystkie wymagane egzaminy (SAT). Wszystko to razem wymaga czterech lat szkoły średniej, tym samym 12 lat nauki.

Ja, taką maturę jak opisujesz, porównałabym bardziej do poziomu G.E.D (poziomu a nie odpowiednika) Niestety GED nie uprawnia do udziału w loterii

choć:

Ja mam High School Diploma jedynie, co kogo obchodzi SAT? To jest osobna sprawa. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Co prawda zdawalam SAT ale wyniki dostalam tylka ja a nie moje liceum. Potem Kuratorium Oswiaty nostryfikowalo mi to swiadectwo jako "rownowazne swiadectwu maturalnemu" Nie musze dodawac ze majac jedynie to swiadectwo dostalam sie na studia w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam High School Diploma jedynie, co kogo obchodzi SAT? To jest osobna sprawa. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Co prawda zdawalam SAT ale wyniki dostalam tylka ja a nie moje liceum. Potem Kuratorium Oswiaty nostryfikowalo mi to swiadectwo jako "rownowazne swiadectwu maturalnemu" Nie musze dodawac ze majac jedynie to swiadectwo dostalam sie na studia w PL.

"Requirements for earning the diploma vary by jurisdiction, and there may be different requirements for different streams or levels of high school graduation. Typically they include a combination of selected coursework meeting specified criteria for a particular stream and acceptable passing grades earned on the state exit examination. "

Sorki, mój błąd, nie o SATy chodzi a o stanowe egzaminy końcowe, zdawane po zakończeniu przedmiotu. W NY są to na przykład Regents Exams, w Californi są to California High School Exit Examination, w Illinois Prairie State Achievement Examination, czy w Texasie STAAR.

A wyniki SATów są brane pod uwagę przez amerykańskie uczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz duza ilosc lekow a do tego na recepte to bierzesz ze soba zaswiadczenie lekarskie,najlepiej bedzie jak bedzie przetlumaczone,napisane po angielsku.

Linie lotnicze moga nie wiedziec za duzo na temat lekow co innego na temat zwierzat ;)

a co do kotow to zadzwon-napisz do danej lini lotniczej i zobaczysz co trzeba aby przewiesc az 3 koty a do tego koty musza miec chip a do tego paszporty..

takie cos pisze na stronach lotu na temat przewozu zwierzat ich samolotami

http://www.lot.com/pl/pl/przewoz-zwierzat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow,

w tym roku wylosowalam mozliwosc uzyskania zielonej karty, mam 22 lata, numer to 16xxx, jednak niedawno okazalo sie ze jestem w ciazy, mam rodzine w usa, spedzilam tam wiele wakacji, bywalam tez na takich wyjazdach jak w&t, ale czy jako przyszla "samotna" (bo bez zalegalizowanego zwiazku) matka mam jakiekolwiek szanse na jej otrzymanie, jak konsulat jest przychylny do takich decyzji, czy ktos byl w podobnej sytuacji, nie ukrywam ze na zielonej karcie od zawsze bardzo mi zalezalo

prosze tez o namiary w ewentualnej prywatnej wiadomosci jezeli ktokolwiek moze polecic dobrego specjaliste od prawa konsularnego, najlepiej w krakowie

dziekuje ogromnie za jakiekolwiek tips&tricks, dla mnie waza sie tu losy przyszlosci mojej i dziecka

pozdrawiam i gratuluje wszystkim juz przyznanej gc na ten rok ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiscie masz - dlaczego mialabys nie miec mozliwosci ? Ciaza ani dziecko w zadnych wypadku nie wyklucza Cie z otrzymania GC a fakt posiadania lub nie posiadania meza jest absolutnie bez znaczenia.

Jedyne nad czym bym sie zastanowil to koszty "posiadania" dziecka w US (zlobek dla corki kosztowal $1150 miesiecznie - tak dla przykladu).

Nie potrzebujesz zadnych specjalistow od spraw konsularnych w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba masz na mysli prawa wizowego?> takiego specjaliste szukaj na terenie USA i takiego co nie mydli oczow :) bo sa tacy ze powiedza to co chcesz uslyszec a nie prawde.,,tutaj tez mozemy cos Ci powiedziec .podpowiedziec

co do samotnej matki to liczy sie co chcesz robic w USA,co robilas pod czas wakacji,na work i travel,czy nie masz zakazu wjazdu.czy cos innego zrobilas co moze zawazyc na wydaniu wizy

i pamietaj o badaniach medycznych ,dowiedz sie dokladnie o tej sprawie jak np przeswietlenie ,szczepionki

a moze Ojciec dziecka bedzie chcial tez leciec to wtedy slub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lot.com/pl/pl/przewoz-zwierzat

Jak bierzesz duza ilosc lekow a do tego na recepte to bierzesz ze soba zaswiadczenie lekarskie,najlepiej bedzie jak bedzie przetlumaczone,napisane po angielsku.

Linie lotnicze moga nie wiedziec za duzo na temat lekow co innego na temat zwierzat ;)

a co do kotow to zadzwon-napisz do danej lini lotniczej i zobaczysz co trzeba aby przewiesc az 3 koty a do tego koty musza miec chip a do tego paszporty..

takie cos pisze na stronach lotu na temat przewozu zwierzat ich samolotami

http://www.lot.com/pl/pl/przewoz-zwierzat

Dzięki za odp. Ale mnie najbardziej choidzi nie o przewóz, bo to drugorzędny problem, ale o przepisy amerykańskie dot. w/w. W ambasadzie powiedzieli żeby sobie poczytać na ich stronie o zwierzętach i nic więcej nie trzeba. Ja chcialbym znać praktykę, dlatego pytam. Koty są od 3 lat zachipowane i mają paszporty. Co ze szczepieniami dla zwierząt np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...