Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

My też dostaliśmy zaproszenie na drugą połowę stycznia. Zaczynamy kompletować dokumenty.

Starałam sie dziś dodzwonić do konsulatu bo mam kilka pytań. Może ktoś mi tu pomoże??? Będę wdzięczna.

1. Czy muszę potwierdzić termin wizyty w konsulacie?

2. Czy przy military record wystarczy przetłumaczona na angielski przez tłumacza przysięgłego Książeczka Wojskowa??

3. Czy muszę do konsulatu jechać z dziećmi - dzieci mają paszporty amerykańskie no i nie brały udzialu w loterii, ale wyjeżdżają z nami

4. Jak udowodnić 2 lata w zawodzie który mieści się w kwalifikacji Job Zone przy wlasnej działalności gospodarczej.

Zawód Jest w Job zone 4-5 i SVP -7. W tym zakresie prowadzimy firmę. Jakie dok. mam przygotować do konsulatu???

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

odp1 nie musicie tego potwierdzac,chyba ze Wam data nie odpowiada to nalezy zmienic ja :) a tak to idziecie na dany dzien-godzine ,plus pamietaj aby sie zarejestrowac w TNT :) masz o tym wiele napisane w tematach 2013-dv2014,o tym pamietajcie

odp2 od kiedy loteria jest znana w Polsce to na samym poczatku nalezalo miec ksiazeczke wojskowa ale nie tlumaczona,,pozniej to zniesli -moze teraz znow sa inne zasady ;) co do strony to nadal jest ze Polacy nie musza miec tego dokumentu ze soba jesli maja rozmowe w Polsce :)

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/docs_checklist_dv.html

Bo moze byc tak ze takie zapisy sa wysylane do wszystkich ;) a jak chcecie to dzwonic ,tutaj nalezy byc cierpliwym

jesli chodzi o tlumaczenia to zawsze jest tak ze jesli masz dokumenty w innym jezyku niz angielskim-polskim nalezy je tlumaczyc na j.angielski

do tego dochodza takie dokumenty jak z Sadu,wyroku,akta policyjne ktore musza byc tlumaczone na j.angielski.

odp3 dzieci nie musza byc na rozmowe,za to wezcie ze soba paszporty ich.

odp4 hm tutaj mozecie miec dokumenty z US i ZUS :) plus czym sie zajmowala firma. w tym telefonie powinni cos wiecej powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly co do tłumaczeń, to chyba nie masz racji:

Tłumaczenia

Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez tłumacza przysięgłego.

http://polish.poland.usembassy.gov/mobile/poland-pl/docs_checklist_dv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o tlumaczenia to zawsze jest tak ze jesli masz dokumenty w innym jezyku niz angielskim-polskim nalezy je tlumaczyc na j.angielski

do tego dochodza takie dokumenty jak z Sadu,wyroku,akta policyjne ktore musza byc tlumaczone na j.angielski.

Sly co do tłumaczeń, to chyba nie masz racji:

Tłumaczenia

Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku innym niż polski lub angielski muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na angielski wykonanymi przez tłumacza przysięgłego.

http://polish.poland.usembassy.gov/mobile/poland-pl/docs_checklist_dv.html

Tak czytam i chyba sly właśnie to napisał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nr. 15xxx i dostałem ( jakieś tydzień temu odpowiedź , była w SPAM ) termin rozmowy na 7 styczeń ( środa ) , jest realna szansa bym zmienił ten termin na. np. zaraz po 1 lutego, niestety nie wyrobię się z tym wszystkim, wiadomo, okres świąteczny, później sylwester, wyjazd wycieczka noworoczna itd. Warto jest ryzykować zmianę terminu na np pierwszy tydzień Lutego ? Jeśli ktoś może też podać nr. telefonu do KCC , tylko ten taki docelowy by nie musieli mnie przekierowywać przez 10 połączeń, ewentualnie prawidłowy e-mail, bo jak się nie dodzwonię to zostanie mi poczta elektroniczna. I ostatnie pytanie, czy jak tam zadzwonię to odbierze osoba mówiąca po Polsku, czy będę musiał kogoś sobie poszukać anglojęzycznego ( niestety, mój angielski jest średniej klasy ) :) Proszę o szybką odpowiedź , albo jakieś linki tak bym nie musiał się głowić który to nr, czy który to e-mail. Pozdro dla wszystkich szczęśliwców !!! ( aa i jeszcze jedno pytanie, ile trzeba przygotować sobie hajsu na te badania, tak mniej więcej, ( Bo znajomi mnie kiedyś straszyli, że cała procedura może kosztować około 5 tys zł dlatego to mnie przeraziło i czy takie badania jak pojadę na jeden dzień do Warszawy do czy wszystko załątwię, mieszkam 300 km od Stolicy i jeszcze pracuję więc wiadomo jak z urlopem ) ) i na ta rozmowę, bo ponoć płaci się nam miejscu przed Interwiu i czy jeszcze cos dodatkowego też nie trzeba płacić o czym nie wiem :) ) Pozdro jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt tam nie mowi po polsku, co do badan i calej tej zabawy to troszke kasy przygotuj :)

Rtg klatki i krew 88 zl

Badania u lekarza cos okolo 250zl plus ew. Szczepionki (ja mialem 2 po 30 zl)

Wizyta w ambasadzie 330 dolarow ( platne pare minut przed rozmowa )

Badania i rozmowe musisz rozlozyc na dwa dni, pierwszy badania i lekarz a drugi ambasada. W jeden dzien nie ma najmniejszych szans na zalatwienie wszystkiego

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze jedno pytanie,

Dzwoniłam dzis do konsulatu zapytac sie jakie do. powinnam mieć do udokumentowania pracy przy własnej działalnoci gospodarczej.

Pani powiedziala że cos co bedzie wiarygodne.......hmmmm... moge wziasc z ZUS z US wyciąg z CEIG ale dlalej nie udokumentuję że zajmuje sie akurat tym. Czy listy polecające od klientów bedą wiarygodne?? Może jakieś umowy zawarte miedzy firmą a klientami??

Będę wdzięczna za odpowiedz.


Witam, jeszcze jedno pytanie,

Dzwoniłam dzis do konsulatu zapytac sie jakie do. powinnam mieć do udokumentowania pracy przy własnej działalnoci gospodarczej.

Pani powiedziala że cos co bedzie wiarygodne.......hmmmm... moge wziasc z ZUS z US wyciąg z CEIG ale dlalej nie udokumentuję że zajmuje sie akurat tym. Czy listy polecające od klientów bedą wiarygodne?? Może jakieś umowy zawarte miedzy firmą a klientami??

Będę wdzięczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...